65 palcova KS7002 alebo Sony XE9005?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod alexb 9. 7. 2017 16:09

ahojte,

ospravedlnujem sa za novu temu, no mam troska urgentnu otazku, nakolko sa prave ue65ks7002 dopredavaju.

Vsetky zdroje tvrdia, ako su novinky od Samsungu priemerne, respektive prilis drahe na to, co ponukaju a novym mid range kralom po ks7002/8002 je sony x90e. Viem vsak, ako su 2016 modely od Samsungu chvalene a takmer kazdy gamer, ktory nema na B6 od LG, kupoval prave tento Samsung.

Doveryhodny zdroj Rtings.com vydal zoznam najlepsich hernych TV a v kategorii mid range sa najlepsie umiestnila prave tato Sony, no porovnanie so starsim Samsungom tam nenajdem.

Chcem sa teda opytat, ktora tv je lepsia?

Mam zaujem o hranie hier (switch, ps4 pro, eventualne xbox 1 x), pozeranie filmov po veceroch. televizu malo, max sporty na HD tv staniciach.

Za odpoved velmi pekne dakujem!
Naposledy upravil alexb dne 9. 7. 2017 16:39, celkově upraveno 1
alexb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 7. 2017 16:38

XE9005 sa už davno predava. Stoji ale 2,5 tisic a o toľko lepši veru nie je aby to stalo za 700€ naviac.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alexb 9. 7. 2017 16:40

to, ze sa predava, som si potom vsimol, ospravedlnujem sa.

700 eur mi nevadi, skor by mi vadilo ak stoji viac, no je horsia :)

v com je teda, prosim, sony tv lepsia?
alexb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 7. 2017 18:30

Spracovanie ma na vyššej urovni.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alexb 9. 7. 2017 19:06

..okay

a co sa tyka obrazu, ciernej, hdr?
alexb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 9. 7. 2017 19:39

http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ks8000

Když už na rtings koukáš, tak si je porovnej. Není nic jednoduššího. Těch 700 euro nemá smysl připlácet.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 7. 2017 21:18

Ryan Giggs píše:Spracovanie ma na vyššej urovni.

To veru neni zadny tezky ukol, mit lepsi zpracovani nez ma rada KS7002 se svou oboustrannou lepici paskou jakozto hlavnim spojovacim materialem :-) . I Samsung za 11 tis. Kc ma lepsi zpracovani....
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Lucas_F 9. 7. 2017 21:26

no nevim, jako logicky nemá, ale pokud tě ty peníze nebolí, tak má. Mě ty světelný pásy na KS v noci při HDR na černym pozadí extrémně vadily, proto jsem primárně přešel(xe93), je to direct s relativně funkčnim dimmingem, blooming tam zcela určitě je vidět, ale za mne je to mnohem přijatelnější. Smooth gradation je skvělá věc, což by Alex u hry ocenil (nezvyšuje to lag). např Zaklínač má šílenej banding často na nebi a smooth gradation si s tim umí krásně vypořádat. Obecně game mode HDR mi přišel na Samsungu trochu "washed out", Sony mě naopak velmi baví.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 7. 2017 21:53

Lukas_F:
Ja zadny svetelny pasy na KS pri HDR nemam ;-) . Dnesni TV jsou taky o znalosti obsluhy a spravnem nastaveni.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod indeshit 9. 7. 2017 22:10

pokud ty peníze nebolí, tak si může pořídit rovnou sedmičkovej OLED třeba :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 7. 2017 06:00

Lucas_F píše:no nevim, jako logicky nemá, ale pokud tě ty peníze nebolí, tak má. Mě ty světelný pásy na KS v noci při HDR na černym pozadí extrémně vadily, proto jsem primárně přešel(xe93), je to direct s relativně funkčnim dimmingem, blooming tam zcela určitě je vidět, ale za mne je to mnohem přijatelnější.

XE90 nie je XE93, aj keby bol, neznamena to automaticky ze na jeho kuse bude podsvietenie lepsie ako na tom Samsungu.

Urcite by som zvazil aj Philips 65PUS7601.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucas_F 10. 7. 2017 06:59

XE90 jsem viděl v úplný tmě, tou černou jsou si hodně podobný, podobně funkční local dimming a obecně jsou recenzovaný společným směrem. Měl jsem 3 kusy XE93, blooming to dělá, ale nemá to ty vertikální pásy, co má Samsung, čili myslim, že automaticky rozhodně očekáváš od toho lepší podsvícení, nebo aspoň to, že nebudeš mít pásy přes celej panel jako Samsung.
https://ibb.co/n9Nucv
https://ibb.co/hoSGqF

-- 10. 7. 2017 08:05 --

indeshit píše:pokud ty peníze nebolí, tak si může pořídit rovnou sedmičkovej OLED třeba :)


:D Nerejpej, kolega sám psal, že 700e mu nevadí, což je první věc a druhá je, že už je trochu rozdíl mezi 50k/70k a 70k/120k

-- 10. 7. 2017 08:33 --

V EW mají Panasonic TX-65DX900E , je to ale vystavený kus.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků