Výměna Tv za plasma Panasonic 65 VT 60

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod baddik 27. 6. 2017 21:39

Ahoj,
přemýšlím o výměně tv ale nechci si pohorsit.

SONY KD 75XE9005
HISENSE 70 NU 9700
LG OLED 65 C7

Co vy na to?
Dik
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pomec 28. 6. 2017 08:41

LG 65 C7...presne po nej pokukujem aj ja. Vyzerá byť perfektná až na cenu. V tejto cenovej kategórii by som osobne išiel asi len do OLED.

Ktomu by som sa len spýtal nejakého skúsenejšieho, či je potrebné kupovať aj k týmto novším OLED modelom záložný zdroj, keďže pri vypnutí sa televízia kalibruje a tento proces je/bol nutný, inak by sa niečo poškodilo. Keďže bývajú u nás častejšie výpadky el. energie, mohol by sa tento proces narušiť aj 3-4x za mesiac.
pomec
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 28. 6. 2017 15:31

Za zvážení stojí Sony ZD9 se skvělým HDR, jehož 65" varianta se dá koupit pod 100 000. 75" varianta už nějak výhodná není, Bravia 75XE94 je výrazně levnější a rozdíl v kvalitě obrazu není zas tak výrazný. Rozdíl XE94 a v původním příspěvku zmíněné XE90 už je výraznější.
Pokud jde o co nejpřesnější obraz, OLED od Panasonicu jsou skvěle nastavené už z výroby.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucas_F 28. 6. 2017 15:59

Po téhle plasmě bych šel jedině do OLEDU nebo FALDU.

Panasonic OLED - EZ950 nebo EZ1000, nebo direct DX900 (bez Dolby Vision, pokud bude touha pouštět)
LG - 7.řada
Sony - A1, ZD1, XE94. mám XE93 - má sice kvalitní dimming, ale pokud máš jako standart černou z VT60, tak výše zmíněné.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod Tony70 28. 6. 2017 16:12

Jaký máš důvod?

Pokud si chceš polepšit, jediná volba je OLED, jak už ti tady radí jiní. Ovšem zapomeň u něj na tu pohybovou ostrost, na kterou jsi zvyklý z VT60-tky ...
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 28. 6. 2017 16:37

U OLED ale, když už se řeší pohybová ostrost, zase nejde využít backlight scanning, který vnímání pohybu vylepšuje bez výroby telenovel.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucas_F 28. 6. 2017 17:28

No ale Sony a Panasonic mají u oledu, pokud se nemýlím, black frame insertion - BFI, vkládá to mezi originální snímky černou, sice to urve dolu trochu světla (kdo ale jede na plno při SDR?) a pokud nejsi citlivej na flicker, tak to zlepšuje pohyb dosti.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 28. 6. 2017 19:20

baddik píše:Ahoj,
přemýšlím o výměně tv ale nechci si pohorsit.

SONY KD 75XE9005
HISENSE 70 NU 9700
LG OLED 65 C7

Co vy na to?
Dik

Pokud na výměnu nespěcháš z důvodu nějaké vady, kterou nelze v rámci rozumných financí odstranit, pak bych zatím neměnil a zůstal u stávající plazmy.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baddik 28. 6. 2017 19:41

Tak nespěcham no.Chtěl jsem si udělat radost.Myslel jsem že 4 roky od koupe mé plasmy bude zas něco lepšího.Ale jak vidím tak se toho moc nestalo.Jde mi taky o velikost.Raději bych už 75 palců.
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 28. 6. 2017 20:55

Podobný počin by spíše mohl udělat starost, než radost. Vydal bych se na dlouhou poznávací cestu do obchodů, abych se alespoň částečně zorientoval v nabídce a snažil se, v obchodech objevit věci, které se mně na momentálních televizorech líbí, nebo naopak nelíbí.

Ten zvyk na VT60 a zcela jiný styl prezentace, než dávají dnešní bedny, by Ti nemusel udělat radost... a ještě při větší úhlopříčce.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baddik 28. 6. 2017 21:22

Jo,jo,máš pravdu.Částečně už jsem byl.LG Oled 65C7 mě moc nepřesvědčil,krásná černá ale katastrofální bílá,spíš do modra.Kompenzace pohybu taky nic moc.Pak jsem viděl Sony KD-75X9005E ,která mě naopak hodně prekvapila.Krásná bílá,černá taky dobrá a pohyb spickovej.A velikost 75 palců.Ještě chci vidět Hisense NU 9700,prý to má být pecka.Uvidím.Třeba nakonec nekoupim nic ale rád bych větší.
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 28. 6. 2017 22:54

Tak stalo se HDR, to není úplně málo. OLED v 77" stojí neskutečné pálky, tu dvojnásobnou cenu oproti 75" topmodelům LCD si neobhájí. U Hisense samozřejmě bude potřeba počkat na recenze, Bravia 75XE94 podává skvělý výkon. Má stejný obrazový procesor jako topmodel ZD9 (X1 Extreme, XE90 má X1) se skvělým upscalingem, na čemž v téhle úhlopříčce přeci jen záleží.
Ten úkos do modré má (bez kalibrace) i OLED Bravia A1, Panasonic EZ je, jak jsem zmiňoval, z OLED asi nejpřesnější v barevném podání.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucas_F 29. 6. 2017 07:20

No takhle - ta nahnědlá bílá neni až tak nutně otázka kalibrace jakožto spíš funkcí ABL, kterej kontroluje svítivost u OLEDU. Loňská B6 byla hrůza, letošní oledy to maj méňě agresivní. Proto bych s oledem rok/dva vyčkal, ta svítivost v highlightech pro hdr je slabá.
https://youtu.be/F9OvPfPd8s0?t=337 tady je krásně vidět, jak a kdy zakročí ABL.

-- 29. 6. 2017 08:30 --

Hisense bych těžce počkal, má to bejt direct se 128 dimming zonama, což není moc úplně (ZD má 648,XE 94 má 256,DX900 má 512) a jak má zvládnutý Hisense pohyb u těhle velikostí?
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 29. 6. 2017 07:49

Lucas_F píše:Po téhle plasmě bych šel jedině do OLEDU nebo FALDU.

Uplny suhlas, co TI radi Lucas.
Este dodam, ze ja osobne by som siel uz jedine do OLEDU.

Presiel som ((iba) z 50"LG plasmy do LCD Sony 55W756 .... a stale (aj po mesiaci) mam pocit, ze ten obraz nie je tak prirodzeny, ako bol na plasme.(taky plasticky)
A co je dalsia vec...co som ostal prekvapeny... vobec nerozumiem, kde vsetci namerali tie uzasne kontrastne cisla pri danych LCD...
(Hlavne vecer, celoplosne tmave sceny na LCD a zvlast pri velkych uhloprieckach...)
Keby tie realne kontrasty boli take uzasne, ako sa to prezentuje, tak by top modely nevybavovali lokalnym stmievanim (ci "stranovym" alebo "plnym") ;-]
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavell007 30. 6. 2017 10:34

Baddiku, raději s tím prodejem VT60 počkej. Já ji mám taky a i po té době pokaždé když ji zapnu, tak děkuji pánubohu, že mne osvítil a já ji těsně před tím, než se vyprodala, koupil. :) Takže já si užívám vrcholu plazmové evoluce a čekám, až oled dospěje.
Panasonic 50ST50E
Pavell007
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků