Dostupnost Samsung 60KS7002

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petulda 30. 5. 2017 19:40

Brzy se budu stehovat a diky vyraznemu narustu pozorovaci vzdalenosti musim bohuzel svou dosavadni 42'' plazmu, se kterou jsem i po skoro 8 letech provozu naprosto spokojeny, nahradit vetsi uhloprickou.

Jako nejlepsi z pohledu pomeru velikost/kvalita obrazu/cena se mi jevi Samsung 60KS7002. Je to aktualni model, takze predpokladam, ze postupem letosniho roku se bude postupne doprodavat, nez ji nahradi novy, drazsi model.
Zivotni cyklus TV nesleduji, proto prosim o nazor zkusenejsi, jestli se da odhadnout, do kdy byva (cca mesic) u Samsungu dostupny aktualni model?

Jinak ciste obrazove bych preferoval OLED, nicmene uhlopricka 60'' je pro me na dolni hranici pripustnosti a tam jsou OLEDy o min 10 tis drazsi, pokud jsem se zorientoval spravne. Na TV budu koukat z cca 4.5 metru. U TV resim predevsim obraz, smart funkce a jiny pitomosti jsou pro me nepodstatny.

Tech cca 45 tis. je pro me strop, co jsem ochoten za TV dat.

Dekuju za pripadny podnety.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod shamp1x 30. 5. 2017 20:25

Také pokukuji po něčem větším, ideálně však 65", z těch 65" mě nejvíce cenou zaujala tahle TV v electroworldu.

https://www.electroworld.cz/samsung-ue65ks7502uxxh

Je sice "prohnutá" ale na větší vzdálenost bych v tom neviděl problém. Pokud má nějaký známý electroword kartu a nedej bože tam má 5000 bodů, tak ta TV vyjde na 45 tisíc s tím, že za nákup této TV se získá dalších 5000 electroworld bodů, takže to je jako že výměnný obchod za body za body. Případně lze nechat založit kartu novou a tu slevu 5000,- použít na další nákup. (to už jsme ale 5000 nad limit). .
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 30. 5. 2017 20:33

To jsem zapomnel napsat: prohnutou urcite ne. Z me pozorovaci vzdalenosti by jedinym "efektem" prohnute obrazovky bylo tvarove zkresleni obrazu.
Prohnute obrazovky osobne povazuju za jeste vetsi blbost nez silne ustupujici stereoskopii (nespravne zvanou 3D).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod proteus89 30. 5. 2017 22:47

Tak 55KS7002 stojí asi 35k, v 60 palcích 45k a kdyby jsi chtěl z důvodu větší pozorovací vzdálenosti 65palcovou prohnutou KS7502 tak ta se dá sehnat za 50k a mnohdy v akcích i levněji. Přijde mi dávat 10 tisíc korun za 5 palců už hodně.
proteus89
Junior

Odeslat příspěvekod trent 31. 5. 2017 06:07

Osobně bych také prohnutou nebral.
KS je loňský model. Pokud se nepletu, aktuální model a nástupce je MU.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 31. 5. 2017 06:21

Dekuju za dosavadni komentare, ale precijen me nejvic zajima ta dostupnost.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 6. 2017 08:56

Jen pro uzavreni tohoto vlakna: 60KS7002 je doma a nejspis jsem mel stesti na jeden z poslednich ne-li uplne posledni dostupny kus v CR (novy, nerozbaleny, nevystaveny).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MgX 9. 6. 2017 13:52

Bez jakéhokoliv náznaku falše - jsme zvědav na uživatelské postřehy spojené s tímto televizorem. Stejně jako u ostatních výrobců je škoda, že Sam už nevyužívá 200Hz panely.

Mimochodem...někdy je super nákupem televizor, který byl chvíli používán, porouchal se a šel do servisu. Když ho dostane do rukou normální technik, dobře ho opraví, odladí, odzkouší a následuje pád ceny... a nákup s plnou zárukou. Co víc si uživatel může přát? Jasně - krabice nerozdělaná nebude.

Nicméně jsem plně pochopil, jak je zmínka myšlena. Taky bych nechtěl věc, co stojí půl roku na prodejně a jede 18 hodin denně na jedné stanici.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamp1x 9. 6. 2017 16:14

To by nechtel asi nikdo.

Jinak k te prohnuté televizi. Odpůrci, viděli jste ji na živo? Ja byl vždy odpůrce teto technologie a na krame me mile překvapila. Hlavně v electroworldu byla akce 10% zpět na další nákup konkrétně u tohoto modelu 65ks7502.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 13. 6. 2017 09:31

MgX píše:jsme zvědav na uživatelské postřehy spojené s tímto televizorem

Zatím dost špatný. Kromě toho, že fungl novou TV čeká výměna panelu díky výrazně pronikajícímu podsvětlení, tak má TV velké problémy s připojením k wi-fi. Sama od sebe jej ztrácí a píše, že router není k dispozici. Pokud v ten okamžik vezmu do ruky dva různé mobily nebo notebook, wi-fi na nich funguje normálně.
Při sledování 4k videí na youtube a jejich častém přepínání se televize občas na 5-10 vteřin "zamyslí" a nereaguje na žádné povely.
Zvláštní, že ten samý operační systém Tizen funguje na mámině 4k Samsungu 43KU6072 naprosto bez problémů.

Jinak můžu TV srovnávat se svou 8letou plasmou Panasonic TX-P42G10, která ve své době stála cca 27 tis. Kč (v porovnání se 44 tis. za LCD Samsung):

Samsung:
+ velikost obrazu (i když to je zároveň i mínus, viz "pozorovací úhly níže")
+ rozlišení 4k
+ vyšší jas a kontrast
+ o chloupek lepší antireflexní vrstva

Panasonic:
+ MNOHEM, ale opravdu MNOHEM poctivější zpracování. Nic nevrže, nikde není žádná vůle (na rozdíl od Samsungu), zadní krycí panel je celokovový (na rozdíl od křehkého plastu Samsungu), obrazovka je při pohledu zboku dokonale rovná (Samsung ji má lehce zvlněnou), konektory jsou v šasi uchyceny naprosto pevně (u Samsungu "pruží").
+ přirozenost obrazu. Samsung překonává Panasonic v číselných údajích jasu, kontrastu, úrovni černé, barevného gamutu atd., ale pořád je to prostě LCD se svým umělohmotným závanem. Pleťovka a přírodní barvy jsou na Panasonicu prostě jednoznačně přirozenejší.
+ uniformita podsvícení. Panasonic naprosto bezproblémový. U Samsungu je i při běžném vysílání jasně zřetelné, že spodní okraj je světlejší a jednolité plochy jsou flekaté.
+ pozorovací úhly. Panasonic naprosto bezproblémový. U Samsungu stačí malá odchylka a barvy a kontrast jdou velmi rychle do kopru. Velké zklamání je pro mě praktická nemožnost využít rozlišení 4k. Pokud si sednu co nejblíže k TV, ale dostatečně daleko na to, abych nerozeznával jednotlivé pixely, hrany nebyly zubaté a obraz byl jednolitý, tak pozorovací úhel směrem k rohům a L a P krajům TV je už tak velký, že obraz je na první pohled jednoznačně barevně zkreslený (menší kontrast, barevný posun).


Takže závěr za mne: pokud by Samsung stál kolem 20 tis., vnímal bych poměr cena/výkon jako tak akorát. Stejně jako jsem jej vnímal v době pořízení Panasonica. Pokud beru v potaz 8letý rozdíl (což je z pohledu vývoje TV velmi dlouhá doba), všeobecné zlevňování elektroniky (díky drasticky rostoucí produkci), vcelku citelný technologický pokrok atd., tak mi cena 44 tis. Kč za takovouhle TV přijde jako šílený úlet. Čistě z pohledu produktu jako takového a "hands-on" zkušenosti je Samsung mnohem horší výrobek než Panasonic.

Ale tak to dnes prostě s televizemi nejspíš je.


MgX píše:někdy je super nákupem televizor, který byl chvíli používán, porouchal se a šel do servisu. Když ho dostane do rukou normální technik, dobře ho opraví, odladí, odzkouší a následuje pád ceny... a nákup s plnou zárukou.

To ano, ale z mého pohledu je koupě takové televize ještě větší black box než koupě nové televize. 100% věrohodná informace o tom, co bylo opraveno, jak to bylo opraveno, kdo to opravil, jestli tam není další skrytá vada, jestli byla vada doopravdy odstraněna, jestli se třeba nešetrnou opravou nepoškodilo něco jiného atd., to jsou všechno rizika s tím spojená.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 13. 6. 2017 09:47

shamp1x píše:Jinak k te prohnuté televizi. Odpůrci, viděli jste ji na živo?

Ano, mnohokrát, jak v obchodě, tak u někoho doma. Za sebe jsem si z prohnuté obrazovky vzal závěr, že by pro mne dávala smysl za splnění všech těhle podmínek najednou:

- TV bych vždy sledoval sám
- hlavu bych měl v ohnisku prohnutí nebo velmi blízko ohniska bez možnosti si k TV lehnout, opřít se na bok atd.
- z toho plyne, že bych seděl velmi blízko, tedy byla by nutnost sledovat výhradně kvalitní full HD nebo lépe 4k zdroje

Ani jedna z těhle podmínek v mém prostředí neplatí, takže nejviditelnějším a nejčastějším efektem prohnuté obrazovky by pro mne byla tvarová deformace obrazu.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 14. 6. 2017 10:18

....a ještě doplnění ke kladům Samsungu 60KS7002:

+ perfektní jednoduché dálkové ovládání
+ velmi kvalitní zvuk z vestavěných reproduktorů, který mi opravdu vyrazil dech. Má to náznak basů, má to příjemně neutrální středy (v rámci možností), má to dokonce i nějaké výšky. Dynamika a výkon jsou také na slušné úrovni.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MgX 17. 6. 2017 17:57

Petulda co používáš za router? Máš aktivní skryté SSID sítě? Pokud ano, zkus síť zviditelnit a znovu odzkoušej problém s připojením. Mimochodem - jedeš na 2,4 nebo 5GHz síti?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robuTEKK 17. 6. 2017 18:53

Podle toho co píšeš MgX, tak Samsung ma všeoběcně problém se skrytou SSID ? Moje UE50J6282 s ní problém má, tak mě jen zajíma, jestli je to normální :)
robuTEKK
Junior

Odeslat příspěvekod Almighty 17. 6. 2017 23:37

Nedávno mi přistála doma doprodejová 65KS7002, vypadá použitelně a to ovládání je sice pěkné ale velmi nepraktické. Například play/pause/stop musím při přehrávání z Raspberry s Kodi přes HDMI provádět postupným stiskem dvou tlačítek. Je ještě nějaká alternativa? (Ještě to jde samozřejmě přes hlasové ovládání, ale to taky není úplně pohodlné.) Třeba nějak změnit mapování ovládání? Zatím jsem to vyřešil tak, že ovládání šlo do šuplíku a používám takové to klasické od starého samsungu, které sice není tak pěkné, ale alespoň necítím při každém pozastavování filmu potřebu prohodit ho obrazovkou.
Almighty
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků