Nespokojenost Philips 50PFT6550 - alternativa?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod alibagil 19. 5. 2017 10:28

Poslal jsem ti email s návodem, tedy jestli je tvůj email zde uvedený platný.
alibagil
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 5. 2017 10:47

Moc děkuji, o víkendu se do toho pustím a dám sem info, zda to pomohlo :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod gustoh 19. 5. 2017 13:51

Alibagil..ten navod s downgradom by som si celkom rad aj ja pozrel...mozes to poslat aj mne?
Dakujem.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 19. 5. 2017 14:46

A proč ho zde nedat veřejně? ;-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alibagil 19. 5. 2017 20:46

Klidně to sem dám, ale je to docela rozsáhlé a v angličtině, dostal jsem to od jednoho borce z philips fóra a přepisovat a strukturovat se mi to moc nechce.

Možná lepší varianta je, ať mi ti, kteří mají zájem, pošlou adresu přes SZ, rád jim původní email přepošlu.
alibagil
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 5. 2017 21:18

musím tedy říct, že se mi vůbec nedařilo připojit z PC do TV, ale teď už se to rozběhlo, tak to snad dopadne dobře.
EDIT!!!
Při připojení USB do TV je potřeba FAT32, jinak nic nenačte - v návodu není uvedeno
Je to tam :-) vše proběhlo v pořádku, jen nevím čím bylo to, že jsem se nemohl připojit k TV přes PC.

V tom hledání jsem našel i takový zajímavý přístup "servisní" menu.
Namačkejte na ovladači kombinaci čísle 0 6 2 5 9 6 a pak hned zmáčkněte i - info - je zde například kolik hodin již tv běžela jak v domácím, či obchodním módu :-)

Kdyby měl někdo zájem, zde je odkaz na kalibraci obrazu, případně jestli má někdo lepší návod - nebo ještě lépe kdo se v kalibraci vyzná,rád bych to pochopil a zkusil něco vymyslet sám, nebo se k tomu dá použít i software, který by ukázal kalibraci barev atd...???
https://www.youtube.com/watch?v=Yi2YPtR7wr4
anonymni

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 5. 2017 05:23

mcjochn3 píše: nebo ještě lépe kdo se v kalibraci vyzná,rád bych to pochopil a zkusil něco vymyslet sám, nebo se k tomu dá použít i software, který by ukázal kalibraci barev atd...???

Co tam chces vymyslat? Kalibracia sa robi pomocou optickej sondy. Ak tu nemas, tak nenaklibrujes nic.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 5. 2017 06:29

:nenapadne omlouvám se, moje chyba a neznalost. Našel jsem právě dvě recenze na tuto TV a dvě trochu odlišné kalibrace, tak jsem se zeptal :-).

Zde se jedná o 50" TV - panel model TPT500J1-HVN08.A
https://www.avforums.com/review/philips ... view.11919

Zde je 40" TV - panel model TPT400LA-HF07.S
http://hdtelevizija.com/en/2016/01/30/p ... libration/
Naposledy upravil anonymni dne 20. 5. 2017 07:08, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 5. 2017 06:56

Kalibracia sa robi prave preto na kazdom tv zvlast, pretoze co kus to mozu byt mierne odchylky. Preto aj ked pouzijes nejake nastavenia z kalibracie z nejakej recenzie, nemusi to byt uplne presne na TV co mas doma.
Plus v recenziach testuju rozne uhlopriecky kde moze byt iny panel a preto sa navzajom vysledky mozu lisit. Niekedy celkom dost.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 5. 2017 07:02

super ryane děkuji za vysvětlení :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 5. 2017 07:20

Este doplnim, ze samozrejme to vsetko neznamena ze nemozes pouzit tie nastavenia z recenzie. Ono to nebude velmi daleko.
Tiez ale plati aj dalsia vec, ze aj ked si TV skalibrujes (resp. ked pouzijes nastavenia odporucane), ktore budu podla sondy presne, este to neznamena ze ti take nastavenie bude vyhovovat aj subjektivne. Napr. niektori jedinci uprednostnuju nejaky dynamicky rezim s vyumelkovanymi farbami pred co najrealistickejsim obrazom atd.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 5. 2017 09:33

Samozřejmě to už je pak otázka vkusu. Ten první test který odpovídá velikosti mé úhlopříčky mi přijde dost tmavý tak jsem trochu zvýšil kontrast z 20 (kalibrace) na 40 - 50 (moje nastavení).
Jen je škoda, že si nepohráli i s barevným tónem a sytostí, tu nechali na nule.

Jen mi dost vadí, že když si udělám osobní nastavení na sledování televizních programů - jakmile spustím například youtube či jinou aplikaci, TV nahodí tovární nastavení a změny v mém profilu (Day) jsou také nastaveny na tovární. Dá se toto nějak nastavit nebo musím nakalibrovat zvlášť pro aplikace či každou aplikaci zvlášť?
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 5. 2017 19:18

Tak i přes zdárný downgrade se vyskytla první chyba - nejde mi HDMI v TV. Nefunguje mi PS3, zkoušeno teď na jiné TV a jede. Notebook, který vždy normálně šel, tak také nic. :oboze
Do toho přestalo fungovat Voyo, které na začátku šlo a nejde ani internetový prohlížeč. Jde zadat adresa ale nenacita nic. Restartoval sem TV zkusil tovární nastavení a nic nepomohlo.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 5. 2017 08:04

Aktualizoval jsem tedy na nejnovější firmware a kupodivu vše funguje. Jen připojím PS3 nebo notebook a hned se zobrazí obraz. Hbb TV také nešla teď funguje. Takže jak říkám, já Philips už nikdy více, bohužel :-|
anonymni

Odeslat příspěvekod alibagil 21. 5. 2017 10:25

Mě na tom firmwaru, který jsem ti doporučoval, HDMI samozřejmě normálně funguje, PS3 tedy nemám, ale blu-ray přehrávač v pohodě. Stejně tak internetový prohlížeč. Jsi si jistý, že jsi v těch procesech nezakázal něco, co s těmito dvěma věcmi souvisí?
alibagil
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků