Nespokojenost Philips 50PFT6550 - alternativa?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 21. 5. 2017 10:41

Philips byl dlouhodobě alchymie pro duševně silné. U Androidu to platí taky. Bohužel naladit televizor, aby fungoval po všech směrech, se často nepovede ani po aktualizacích, resetech, restartech.

Mluvím z osobní zkušenosti s mnoha televizory této značky. Nechápu, jak si výrobce ve spolupráci s vývojáři softwaru není schopen poradit. Ubližují značce.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 5. 2017 19:00

alibagil píše:Jsi si jistý, že jsi v těch procesech nezakázal něco, co s těmito dvěma věcmi souvisí?


Vypínal jsem jen to o čem 100% vím, že je jen aplikace a není součástí něčeho systémového, ale přemýšlím, že zkusím znovu downgrade a na čístě nainstalované TV zkusím to,co mi nešlo.

MgX píše:Philips byl dlouhodobě alchymie pro duševně silné. U Androidu to platí taky. Bohužel naladit televizor, aby fungoval po všech směrech, se často nepovede ani po aktualizacích, resetech, restartech.

Mluvím z osobní zkušenosti s mnoha televizory této značky. Nechápu, jak si výrobce ve spolupráci s vývojáři softwaru není schopen poradit. Ubližují značce.


Ono Android je zbytečně složitý, jak je na tom například Tizen Samsungu? Je to také Android, ale doladěný dle svých potřeb Samsungem? Co Panasonic ten má Firefox jestli se nepletu?
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 5. 2017 20:39

TV znovu přeinstalována starším firmwarem a kupodivu již funguje HDMI i Hbb TV, Youtube i Internet. Nevím zda jsem tedy opravdu vypnul něco důležitého, či někde došlo k chybě při instalaci. Vypínal jsem opravdu věci typu kalkulačka, news, weather widget atd... uvidím, jak dlouho to TV vydrží bez problémů :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 5. 2017 11:48

Dovolím si sem přidat návod na downgrade Android TV, který mi zaslal alibagil - ještě jednou moc děkuji

Nejprve si stáhněte software pro TV - ten následně rozbalíte a přesunete na nově naformátovanou flashku na FAT32
https://drive.google.com/open?id=0B5fKibMYv8iCNzFvYWFmTVNrVVU
Dále si stáhněte soubor Android Debud Bridge a rozbalte ho na plochu
https://drive.google.com/open?id=0B5fKibMYv8iCR2hBUUM2V0ZVTEk

Na TV v nastavení sítě zkontrolujte nastavení IP adresy. Pokud máte nastavený příjem automatické IP změňte na statické a poznamenejte si ji (například 192.168.11.3).

V tomto kroku se připojíme z PC do TV (obě zařízení musejí být připojeny přes stejný router!)
Otevřete složku adb, kterou jste rozbalili na plochu. Držte levý shift a klikněte pravým tlačítkem myši někam do prázdného pole ve složce. Vyberte možnost Zde otevřít příkazové okno. Dojde ke spuštění cmd.exe.
Nyní napište
adb connect 192.168.11.3:5555
samozřejmě napište IP Vaší televize, toto je jen příklad a nezapomeňte napsat :5555 je to důležité!
Na TV potvrďte upozornění o připojení PC.
Nyní jste připojeni do TV a napište
adb shell

Dalším krokem spustíme recovery mode takže napíšete
reboot recovery

Televizor se restartuje a spustí recovery mode. Nebude fungovat dálkový ovladač, takže ovladačem vzadu na TV (tak to mám já) vyberte Wipe cach. Po dokončení vložíme připravenou flash se souborem autorun.upg a v menu vybereme update. Po dokončení vyberte v menu možnost reboot.

V případě, že má někdo něco na doplnění či korekci, upravím.
anonymni

Odeslat příspěvekod Roberthini 3. 1. 2019 00:57

Na Philips 55pfs8209 to nefunguje (to iste čo 8109 akurát biely rám). Spoji sa cez router ale reboot recovery výpise nieje povolené ...pred týmto updatetom my šla po dlhom čakaní a koumani aplikácia Horizon tv plynule čo je určená pre mobily v polohe landscape , lenže teraz seká každých 10s.Vsetko vlastne má odozvu.ma niekto nápad ? Nedá sa to v Service menu nejak spraviť?
Roberthini
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků