Nova TV, Samsung UE55J6282 nebo Samsung KU6000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rickevan 2. 5. 2017 12:15

Zdravim,
shanim novou TV. Vyuziti na filmy a PS 4 PRO, pozorovaci vzdalenost 3m. Uhlopricka 55". Cena kolem 20k.

Tady na foru se vychvaluje Samsung UE55J6282 s tim, ze ma lepsi obraz jak nove 4k Samsungy KU6000 v podobne cenove hladine. Chci se zeptat, proc potom na serveru rtings ma tato TV ve vsem horsi hodnoceni, nez prave nove 4k Samsungy?

http://uk.rtings.com/tv/reviews/samsung/j6200
http://uk.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6300

Děkuji za odpovědi.
Rickevan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 5. 2017 14:27

Nie, nema horšie hodnotenie. Pretože tam hodnotia TV absolutne, aj vybavu, technologie a funkcie, tak FHD televizory su automaticky hendikepovane. Napr. tam ma horšie hodnotenie jasu každy FHD len preto že nema vysoky jas. Kedže to ale nie je HDR televizor, tak je logicke že vysoky jas nema. Alebo preto že nema HDMI 2.0, či nezvlada 4k rozlišenie atd. tak ma automaticky hodnotenie horšie. Tie podstatne obrazove parametre však rozhodne nema hodnotene horšie, to si na omyle. Naopak. Netreba porovnavať podľa čisel čo tomu priraďuju, lebo tie su silne zavadzajuce. Treba porovnavať namerane vysledky, ktore su relevantne pre oba TV.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rickevan 2. 5. 2017 16:33

Děkuji za odpoved, a kterou TV byste mi teda doporucili v me situaci?
Rickevan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snowhill 2. 5. 2017 16:58

J6282 od 50" úhlopříčky. Pokud narazíš na nekazový kus, tak její jediná výrazná bolest je pomalý pohyb v menu a žalostný pohyb ve smart funkcích.. Mám ji a dá se na to zvyknout. Ale záleží, jaké máš priority. Já mam radši android, ale kvuli ceně jsem šel do tohodle.
Snowhill
Junior

Odeslat příspěvekod Rickevan 2. 5. 2017 18:40

J6282 od 50" úhlopříčky? Myslel jsem, že spíš 4k ma smysl od větší úhlopříčky
Rickevan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod patejrik 2. 5. 2017 18:45

Do 55" nemá 4K smysl a už vůbec ne za tyhle peníze. A 50" není žádná velká uhlopříčka.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod Rickevan 4. 5. 2017 22:14

Tak jsem se byl dnes na obě TV podívat a musím uznat, že UE55J6282 má od pohledu lepší obraz než 55KU6072. Také jsem se dival na vystavenou UE60J6282 a je možné, že má jiný panel než 55" verze? Barvy se mi nezdály tak výrazný a jas mi přišel taky menší. Nebo to mohlo být odlišným nastavením obrazu...
Rickevan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Spirit. 4. 5. 2017 23:30

Dnes zapojena UE65J6292 a da sa nato kukat (prechod z UE55H6200). Menu bohuzial priserne zasekane, ale nastastie do neho clovek nelozi nejak extra casto. Za tie prachy - 25k - parada..
Spirit.
Junior

Odeslat příspěvekod Spirit. 5. 5. 2017 01:20

Inak na namerane hodnoty UE55J6282 vs KU6000 ked sa divam na rtings.com, tak naprosto jasne vyhrava KU6000. Nemyslim bodovo, ale hodnotami (kontrast luxusny, odozva polovicna, homogenita ciernej spickova, podsvietenie taktiez lepsie). Podporu 4k a 4:4:4 beriem uz iba ako prijemny bonus. Takze nejak nerozumiem prvemu prispevku Ryana.
Spirit.
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 5. 2017 06:23

Vymenoval si az 2 parametre. A aj to odozva je nepostrehnutelna u oboch. Navrch ma v podstate len v ciernej. Aj to len na papieri.
Homogenita podsvietenia je vec kusu.

Plus, rtings sa venuje americkym modelom, ktore nie vzdy koresponduju s nasimi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spirit. 5. 5. 2017 12:10

Vymenoval som 4 veci:

homogenitu - OK, mozna vec kusu, ale dopadla excelentne
kontrast - 3700 vs 5200
podsvit - o niekolko desiatok percent vyssi
odozva - pokial nepoznas rozdiel medzi 20ms a 40ms, tak neviem neviem. Ja mam Samsunga s 40ms a je to sakra poznat uz pri pohybe kurzora z PC. Hrat sa natom rychlejsia hra prakticky neda. Mozna som narocnejsi, nez bezny uzivatel, ale tvrdit, ze rozdiel nepoznas? Ale no tak...

"Tie podstatne obrazove parametre však rozhodne nema hodnotene horšie, to si na omyle. Naopak. Netreba porovnavať podľa čisel čo tomu priraďuju, lebo tie su silne zavadzajuce. Treba porovnavať namerane vysledky, ktore su relevantne pre oba TV."

Presne to som urobil, co si doporucil a na zaklade toho vidim, ze plati opak, nez co si tvrdil. :)
Spirit.
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 5. 2017 17:54

Nie neplati opak. Tak este raz.
Homogenita je vec kusu. Ano ten ich ju ma dobru, ine kusy nie az tak. Treba si pozriet aj ine recenzie resp. na vlastne oci a nie len jedinu. A J6200 je hodnoteny v tomto smere tiez vyborne, takze rozdiel nie je defacto ziaden.
Vyssi podsvit ti je uplne nanic (ak nejde o spickovy HDR TV).
Miesas dokopy nesuvisiace veci. Pises o odozve a davas tu cisla input lagu. To je nieco uplne ine, input lag nie je tak uplne obrazovy parameter. Ten je v hre len pri pripojeni PC. A odozvu ma KU podstatne horsiu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spirit. 5. 5. 2017 22:30

No tak teraz uz uplne nechapem. Ryan neber to nijak spatne, vazim si ta a neraz si mi dal dobru radu, ak som to potreboval, ale...

Si jeden z ludi, ktory na rtings.com obcas odkazujes. Tvoj postoj jasne na zaciatku temy znie, zjednodusene - "vyser sa na bodove hodnotenie, ries konkretne merania ich dielcich testov."

Presne to som som po navsteve tej stranky urobil a bohuzial som prakticky nenasiel jediny parameter, ktory by hral v prospech dotazovanej UE55J6282 (hoc mam sam doma cerstvo UE65J6292 a nemam ju dovod hanit!!!). Naopak, Novsia KU rada vysla v takmer vsetkych oblastiach ako lepsi TV. Od pohladu hraca, cez pohlad niekoho, kto riesi kontrast, vysoky jas, az po cloveka, komu zalezi na vybave ci 4K a podobne. Preto sa pytam, preco a na zaklade akych testov ci argumentov, doporucujes starsiu J-radu pred ocividne lepsie hodnotenou KU-radou? To neni utok, to je naprosto vazne myslena otazka, kedze v uvode tohto tematu si tvrdil nieco, co sa na zaklade tvojho tvrdenia a jeho aplikacie nepotrvdilo a teraz bojujes za pravy opak. Ale narozdiel od tohto inak dost slusneho porovavacieho webu, zaznela akurat argumentacia, ze je to recenzent, co hodnoti castokrat americke produkty (v tomto konkretnom pripade neovereny argument) a nie len, ze spochybnenie (a to myslim kompletne vsetkych testov), ale dokonca kompletny zvrat verdiktu a prevratenie TV, ktora tam dopadla znacne horsie, na tu vitaznu a lepsiu. Mozem sa opytat, ked uz sa teda rtings.com ocividne absolutne verit neda podla teba, na zaklade akych hodnoteni a testov, zakladas na svojom nazore, ze je tato J-ckova TV kvalitnejsia obrazom, mimo schopnost zobrazenia 4k, kazdopadne horsia, nez starsi model? Tu odozvu mas taktiez zmeranu a dokazes dolozit, ze J model ju nema teda +-40ms a KU model ju nema teda +-20ms? Ja to nechapem... A nebudem asi ani jediny. V polovici threadov tu odkazujete na tento web, ako na slusny zaklad overview danych TV modelov/rad, ak nie vobec na najlepsi a tu sa konstatuje, ze "rtings stoji za ***** smradlave, never nicomu co namerali a ber starsi model." Nerozumiem tomu.. Budu aj argumenty? Zatial v tejto teme si podal slova, ktore si s tym, co si prispel na zaciatku, protirecia s tym, co tvrdis neskor, pripadne tvrdi web, na ktory sa tu denne odkazuje. Dakujem za nazor, ale poprosil by som narozdiel od tych predoslych, o konstruktivny pre zmenu, nie len domienkovy..

S
Spirit.
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 5. 2017 05:20

Cele som to necital, ale
1. na rtings ja prave velmi neodkazujem. Velmi vynimocne, to si si nieco zle pobral.
2. je to jeden server, navyse kanadsky kde niektore TV nemusia byt uplne totozne s nasimi. Navyse to recenzoval iny clovek.
3. aj keby boli tie TV totozne s nasimi, je to len jedina recenzia na zaklade ktorej sa ZIADNE rozumne zavery z roznych dovodov robit nedaju. A je jedno ci je to rtings ci nieco ine.
4. ani na tom rtings nedopadol v zasadnych veciach KU lepsie, tak absolutne nerozumiem o com to tu dokolecka vypisujes.
5. netreba tu vypisovat litanie, je to zbytocne. Treba sa ist niekam presvedcit na vlastne oci
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spirit. 6. 5. 2017 18:51

Ryan Giggs píše:Nie, nema horšie hodnotenie. ... Tie podstatne obrazove parametre však rozhodne nema hodnotene horšie, to si na omyle. Naopak.

Nema horsie hodnotenie a naopak znamena, ze ma lepsie hodnotenie? :) Na zaklade coho to tvrdis teda?

Kontrast - 3209:1 vs 5411:1

UE55J6282:
The contrast ratio is average on this TV. If you turn off the lights in your room, you'll see the blacks look a little gray.

The black uniformity is great. No major flashlighting or clouding.

1080p @ 60Hz - 44.5 ms


UE55KU6000:
The blacks are deep on the Samsung KU6300, which offers a high contrast ratio and a better picture quality.

Our unit has an almost perfect black uniformity. No clouding or flash lighting can be seen.

1080p @ 60Hz - 19.8 ms


Takze kontrast a uroven ciernej nie je podstatny obrazovy parameter? Zaujimave tvrdenie.. Dalej neni dolezita ani polovicna odozva, ked bude chciet pripojit PC alebo nejaku konzolu a zahrat si hru. Tiez zaujimavy nazor. 4k a HDR je vlastne taktiez uplne k hovnu a vyssi jas sa samozrejme v ziadnom pripade nemoze hodit, ak bude sledovat v slnecnom obyvaku v lete. :) To pisem specialne preto, pretoze moja J6200 pocas slnecneho dna bezi na 100% backlight a je to tak tak na hrane pouzitelnosti. ;) Zaverom by ma opravdu zaujimalo, co su podla teba podstatne obrazove parametre a preco silou mocou doporucujes alespon na zkladne tohto zahranicneho testu, ocividne horsiu volbu. I keby tie TV boli rovnako kvalitne (co ocividne nie su), nahravalo by tej novsej rade minimalne vybava a v buducnosti mozna i to 4k.

-- 6. 5. 2017 19:59 --

Inak ked mam byt uprimny, tak rovno skoc po tejto, cenovy rozdiel je minimalny, ak netrvas teda na 4K: https://www.electroworld.cz/samsung-ue65j6292

A casom urcite uznas, ze tych +10" bola dobra volba. :)
Spirit.
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků