Samsung KS7002 Auto Motion Plus

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lanternon 29. 4. 2017 20:01

Zdravím.

Tento týden jsem kupoval novou TV a hodně jsem pročítal toto fórum, přičemž jsem se nakonec rozhodl navýšit svůj rozpočet a pořídit UE55KS7002. Prvotní dojmy byly suprové, ale teď jsem narazil na pro mě nepřekonatelný problém.
Jsem fanouškem soap opera efektu, je mi jasné, že za to budu odsouzen, ale už na staré TV jsem přehrával videa zásadně jen přes připojený počítač a přehrávač s interpolací snímků. Proto jsem se moc těšil na to, jak bude pohyb vypadat na nové televizi, ale ve výsledku jsem spíše jen zmatený.
Když přehrávám DVB-T(2) vysílání chytané přes pokojovou anténu se zapnutým Auto Motion Plus, jakékoliv video je nádherně plynulé a přesně takové, jak jsem si ho představoval. Jakmile ale pouštím videa přes počítač nebo přes flashku připojenou přímo do TV, ať nechám Auto Motion Plus na Auto či ho ladím ručně i na maximální či minimální hodnoty, pokaždé se dostanu do situace, kdy video hraje přibližně 20-30 vteřin krásně plynule, ale pak přijde zaškobrtnutí, jako kdyby televize přeskočila pár snímků. Vím, že se tenhle jev nazývá Judder, a že podle zahraničních fór s tím má tato TV problém (přičemž to ale není problém, který by dokázal vidět každý), nechápu ale, čím je dáno to, že se mi to stává jen při přehrávání přes HDMI či flashku, čekal bych, že když to bude problém panelu nebo nastavení, že postihne i normální vysílání, ale to je při shodném nastavení v úplné pohodě. Napřed jsem myslel, že je problém v počítači / kabelu, ale videa se škubají i při přehrávání přes USB. Ze zoufalosti jsem i zkoušel z počítače posílat do TV i prokládaný signál bez jakéhokoliv zlepšení.
Neměl někdo podobný problém? Upřímně řečeno za ty peníze, pokud nenajdu řešení, raději televizi vrátím, než abych oželel můj milovaný soap opera efekt (prosím, nekamenujte mě :D). Někdo taky zmiňoval, že si nechal při špatném zobrazování pohybu televizi vyměnit a situace se zlepšila, ale znovu - proč je pohyb při normálním vysílání v pohodě?
Budu velmi vděčný za jakýkoliv nápad či nasměrování.
Lanternon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 4. 2017 06:16

TV vysielanie ma ine parametre(fps) ako filmovy rip.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 4. 2017 10:25

Lanternon mrkni na fóru na podobně laděné příspěvky.

Také se lze podívat sem.

Jinak jsem to u Samsungu již v minulosti zaznamenal - tehdy se jednalo o chybu ve firmwaru. Nová verze přinesla odstranění problému. Netvrdím, že je to stejné u Tebou zakoupeného modelu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků