Samsung 55ks7002

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Palomelkin 23. 4. 2017 11:34

Dobrý deň, prečítal som tu toho už veľa a rozhodol som sa kúpiť tento Samsung. Potrebujem pomôcť z nejakými vecami.
1. Idem to objednať z Nay a keď to príde chcem si overiť či to je ozaj ži skladu a nie z predajne vystavený kus. Niekde som tu našiel odkaz na stránku kde zistím koľko hodin bol TV v prevádzke, ale bolo to fórum po anglicky a nechápal som tomu. Môžte mi niekto napísať ako sa tam dostanem (sk cz).
2. Aké videa si mám stiahnuť aby som odhalil potenciálne chyby, a co mám skontrolovať (lebo budem mať na to asi iba tri dni a potom ho beriem do nemecka)
3. Mám Genius SW 5.1 home theater a TV nemá výstup na slúchadlá. Mam to prepojiť tymto: https://www.amazon.de/gp/aw/d/B005H5JTM ... RK8NGPZ753
Alebo cez Bluetooth týmto: https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00IRCDT7 ... 1A8JD1W2W9
Ďakujem za odpovede
Palomelkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 4. 2017 14:17

1. Ci bol tv vybraty z krabice zistis aj pohladom ako je zabaleny.
2. Akekolvek ktore mas napozerane. Idealne v roznej kvalite.
3. To uz je na tebe co vyuzijes viac
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Palomelkin 23. 4. 2017 15:19

Keď to prepojí cez to bluetooth, bude sa to zakaždým pripájať automaticky a všetok zvuk z TV pôjde cez to(či už budem hrať xbox, pozerať satelit) . Teraz mam TV napojené cez 3, 5 jeck a nič nemusím prepínať. Bude to fungovať rovnako? (sorry, možno sú to blbé otázky ale ja som total lajik)
Palomelkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Palomelkin 26. 4. 2017 16:26

Objednal som si ho. A včera tam mali napísané skladom 2-5ks a dnes už iba výstavné kusy, tak to som zvedavý ci to nebude nejaký vráteny kus.
Palomelkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 26. 4. 2017 17:17

Jak bylo uvedeno. Kus, který byl rozbalený u TV prostě na 99,9 % poznáš. Dát to zpět bez otisků, přelepení pásků atp. prostě nezvládne nikdo. Nikdo se s tím nebude mazat.

Videa právě ty, které znáš nejvíce odjinud. Pak samozřejmě nějaké demo 4K. Ať víš, co to umí.

S tím zvukem netuším, zde může rozhodovat i aktuální verze firmwaru. Prostě si to v klidu zkusíš a uvidíš. Netrápil bych se s tím dopředu. Zbytečně se stresuješ.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Palomelkin 29. 4. 2017 20:03

No dnes som rozbalil ten Samsung a hneď som zbadal že chýba obal na tej konektorovej krabičke a manuál už bol dokrčeny. Tak už som vedel ze bud bol vráteny alebo výstavný kus. Na infolinke Nay mi povedal ze keby bol výstavný o tom by som musel vedieť. Tak som ho vybral z krabice (v diaľkovom už boli batérie, a TV už bol nastavený po zapnutí) A potom som si všimol pri zapnutom TV na ľavej strane bol asi 15cm odhora až dole svetlý pás. To som nečakal... Zajtra ide spať a už je objednaný druhý z Alzy (dúfam ze sa podarí)
Palomelkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 30. 4. 2017 10:29

Podobnou věc bych prodejci velmi důrazně vysvětlil. Není možné prodávat rozbalený výrobek, jakožto nový. Nicméně sám vidíš, že jsme nelhali. Že se nejedná o nerozbalený, nepoužívaný TV, pozná valná většina lidí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patejrik 30. 4. 2017 10:47

Vrátil bych to a důrazně jim to vysvětlil. Pokud my tu máme TV z reklamace nebo vrácenou, zákazník je na to upozorněn a pokud mu to nevadí, řešíme to dál.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod Palomelkin 30. 4. 2017 11:27

Zaniesol som im to tam dnes,povedal som im kde je problém, že bol rozbalený a že tam vidím biely pruh. No a ich prvá odpoveď: že pri takých veľkých TV môže dôjsť k praskline pri vybalovani. Potom ženská volala do Zvolena odkiaľ bol TV posielany. Tam im povedali že TV mali rozbalený ale nemali ho ako výstavný kus. Takže 100percent im ho tam niekto vrátil (keď som sa spýtal ci sa nedá zistiť že ho niekto vrátil odpoveď že nie som vo Zvolene ale v Čadci ma zaskočila) Potom ho zapojili, ale ten pas tam nebol vidno ani po 15minutach. Že či som nemal zalomeny HDMI kábel (neviem ci to môže byť tym). Škoda že som to neodfotil.
Tak vravím, že aj tak ho chcem vrátiť. Samozrejme som musel odbyjat predavačov a ich ponuky na iné TV. (dokonca aj nejaký Oled mi spomínal ze majú za tu cenu) Vravím ak mi dá za tu cenu TV 55 so 100hz panelom tak porozmýšľam.
Že načo mi je 100hz panel, že to ani nemám ako využiť.
Samozrejme že som sa nedal, nadyktoval som číslo účtu a dovidenia.
Tož moja skúsenosť s Nay.
Som zabudol napísať jednu pripomienku pani predavačky: "načo si objednávam z internetu,potom to takto dopadne"
Palomelkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 4. 2017 11:51

Aj to je dobra skusenosť. Aspoň už vieš kde nemaš nikdy nič kupovať.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patejrik 30. 4. 2017 13:34

Ne všude pracují prodavači... A to nás bratia z NAY rok zpátky koupili :-(
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod Palomelkin 30. 4. 2017 23:28

Podvečer som si bol vyzdvihnúť TV z predajne ALZY. Všetko O.K. Televízor perfektne zabalený od výroby, obraz super. Som spokojný že som vybral tento model.
Ale jednu výhradu by som mal,a to že keď chcem nastaviť časovač vypnutia napr. 30 min tak musím zmacknut 13 krát diaľkové ovládanie. Na starom TV bolo na to určené tlačidlo. Nieje nejaký rýchlejší spôsob (myslím nejaká skratka)???
Palomelkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yersinius 6. 5. 2017 17:22

Dobrý den, rád bych vás požádal o radu. TV vybírám asi měsíc po obchodech, koukal jsem na RTINGS a zde na fóru. Vzdálenost mám od TV cca 3,3 metru. Nejčastěji na TV hraji hry z PS4, nebo koukáme na stažené filmy. Sem tam, když je v TV nějaký celovečerák tak i na klasické vysílání, které máme prostřednictvím internetové TV UPC.

Musím říct, že moc se mi líbil Samsung 55KS7002, i když rozumím tomu, že by to chtělo větší TV, ale doteď jsem se ze stejné vzdálenosti koukal na 32 palců TV Telefunken. Jenomže, teď zlevnili OLED 910V, co myslíte vyplatí se mi jít do ní? Myslím že stojí 30 tisíc. Oboje TV jsem viděl naživo a oboje jsou super, na OLED je skvělá černá a na KS se mi moc líbil JAS, ale nevím zda bych to nějak poznal v reálu, protože abych stahoval TV v HDR co má přes 100 GB mě moc neláká.

Jsem úplný laik, co si myslíte, že by bylo pro mne vhodnější? Jsou to pro mě velké peníze a nerad bych udělal hloupost.

PS.: Poznám nějak na 910V, že má už starý software během sledování filmů nebo je to čistě o tom, že je pomalejší v menu? A umí 910V přehrávat .mkv? Někde jsem se dočetl že ne, ale byl to někde jen jeden komentář.
yersinius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Palomelkin 6. 5. 2017 18:10

Ten oled som nevidel ale ten Samsung 55ks7002 som kúpil nedávno a som spokojný. Upscailing s HD programov zo satelitu je super. SD programy sa dajú tiež pozerať ale nie tak z blízka (3.3m je v pohode). Hry nehrávam, no brat skúšal cez počítač nejaké strielačky v 4K 60fps v hernom móde a bolo to super. Videa z YouTube tiež bomba nesekaju (stačí cez Wi-Fi). Systém rýchly (za týždeň skúšania mi raz sekol pri nastaveniach). Ale to je môj názor laika. Ten OLED nepoznám.
Palomelkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 5. 2017 06:11

Je to tazke rozhodovanie, vsetko ma pre a proti. Pokial neplanujes HDR filmy, je ti ten jas celkom zbytocny.
Oled samozrejme mkv prehravat vie, to sa od lcd nijako nelisi. Co dokazu LCD od LG, to aj oled od LG. System je tam uplne rovnaky.
Starsi FW na to nema nijaky vplyv. To je len vec odladenosti a mozno par funkcii.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků