UHD 49"/50" do 20k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod indeshit 20. 4. 2017 16:23

Hezky napsáno od Ryana :)))
Jinak UH77 je opravdu nedobrota. Smutné, že to někdo i vychvaluje.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Romantheman 20. 4. 2017 17:09

Tj věc názoru...též když jsem vybíral tak jsem řešil zda ma UHD smysl když defakto oko pomalu nerozezna rozdil od HD..a zda nekoupit vlajkovou Full HD z předešlých sezon za stejnej bo menší peníz, Ale už jen když se podívám na počet vstupů (HDMI,USB Atd) tak snad myslím nato jak moc ji využiji...a zastarale HDMI vs 2a bo USB 'B' Mi už dnes je k ničemu když nabijim mobil/zdilim pamet co bere jen USB 'C'..to same HDR...si asi neporadi moc tv s hdr materialem bez hdr schopností...skala barev pochybuju ze bude lepší...Full Hd už dnes nikdo nedělá a ani aktualizace ne...je jasny ze zítra bude něco lepšího jak včera...a zítra bude levněji jak dnes a tal to bude vždy...vybirat si ale něco zastaralyho co už nedostane update a poradi si s pulkou dnešních věcí je o ničem..proto jsem sel do 2016 bo tyhle se ete update tujou,jsou vyklesaný bo novinky vychází na trh touhle dobou a půlka věcí které se nelibí tem co dělali nake reviews tak jsou touhle dobou vylepšený než když jdou na prodej napr. Leg u Lg,dodatek Dolby,dalsi HDR na ceste atd..
https://www.tvfreak.cz/lg-slibilo-snize ... pesna/5677
...Na konec,říkám tez sem rozhodoval mezi HD UHD...mezi LG a všemi ost..u mého rozhodnutí bylo že nechci ten sekavej android a nejdřív webos a pak az vyhrála 4k od LG díky vychytávkám ako magic remote atd...tj na každém znnas naco to chce a co mu je přednější...Ja predminuly vánoce kupoval pro tchana Philips 4k 6k sérii asi za 13 tis tehda.. Hral si s obrazem, ladil atd. Uz jen ten android a uskupeni/uspořádání programu a ovladani v androidu,čekání a vse kolem s moznostmi..tak android bych nechtel na tv..sem rad že jsem vybral jak vybral,bo naprosto zpokojen a tj ve výsledku,důležitý u každého z nás... :) tak at jste happy..

Ono je to všude stejné na forech...nikdo nerekne typ TV aby poradil ale chytrej aby rekl ze neni dobra to umi kazdej....proc taky protoze neni zadna TV dobra na 100% za 20k??....každý srovnává stim nejlepsim...pritom nato nejlepsi mit nikdy nebude a ani to nejlepší nebude nikdy nej kort za stejnou cenu mm....v pohodě..spousta lidí se chova stejně...ale tyhle rady jsou pointless :) určitě vám podekuje, ten co se ptal..ale je natom stejne jako byl...jen možná zjistil ze si ma udělat rozhodnuti sam bo cokoli by sem napsal mu vyvrátíte..ale kterej kus to nenapíše ani jeden :). Classa
Romantheman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lelda91 20. 4. 2017 23:36

Děkuju všem za příspěvky.

Bohužel, jak zmiňuje Romantheman, dostal jsem rady spíše co nebrat, než co vzít.
Chápu, že se svým omezeným rozpočtem nebudu mít špičkovou 4k televizi, ale to ani nečekám.

Doteď jsem tedy z příspěvků pochopil následující:
-- doporučení zdejší elity je pořídit FHD (hádám něco ve stylu Samsung UE50J6282 - jak ten si vlastně zvládá poradit s HRD signálem?)
-- pokud chci 4k, zvednout strop a koupit telku spíš až kolem 30k
-- na základě mých požadavků (49"/50", do 20k, 4k, 100Hz panel, relativně rozumná odezva) nebyl přímo doporučen žádný televizor, resp. alternativa ke mnou nejvíce zvažovanému Phillipsu 49PUS6561/12 (příznávám, u mě má extra bonus v podobě ambilight) - mám to tedy chápat tak, že v rámci zmiňovaných požadavků je to "nejlepší" z těch nejhorších low endů?
-- datum vydání a ceny letošních modelů jsou asi ve hvězdách, stejně by mě zajímalo, jestli se dá v této low-end kategorii čekat nějaký bonus oproti stávájícím modelům

Pokud jsem něco pochopil špatně, tak mě prosím opravte.

Skoro teď lituju, že mě stará televize před pár měsíci začala zlobit, za pár let by se snad vybíralo lépe.
Lelda91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 4. 2017 04:56

Romantheman píše:Tj věc názoru...
Co je vec nazoru? Ze 2x tak drahy TV je horsi? Nie, to nie je vec nazoru.
Romantheman píše:Ono je to všude stejné na forech...nikdo nerekne typ TV aby poradil ale chytrej aby rekl ze neni dobra to umi kazdej....
Keby si aspon netrepal nezmysly. V ktorej teme tu na fore nie su nejake odporucania co kupit? Noze daj odkaz. To som fakt zvedavy...

-- 21. 4. 2017 06:05 --

Lelda91 píše:Bohužel, jak zmiňuje Romantheman, dostal jsem rady spíše co nebrat, než co vzít.

Ale no... Mas tam odporucanie na KS7002, ktory je sice aktualne drahy, ale mozno sa casom ocitne v tebou zaplatitelnej hladine. A mas tam odporucanie poobzerat sa radsej po FHD. Ktore konkretne modely, to je tu v kazdej druhej teme, kedze sa to dokola opakuje. Tak nerozumiem co viac by si este chcel. Ked je nas nazor taky, ze nejaky TV nie je podla nas dobry, tak to ti mame odporucit aj taky? To tu rovno mozeme napisat uplne vsetky modely ktore v tvojom rozpocte su a vyber si sam. K tomu nepotrebujes ale nas. Nejake rady a odporucania si dostal, ze si chcel pocut nieco ine, to uz ide mimo nas. To uz s tym musis nejako nalozit sam.

Alternativa k Philipsu nezaznela, pretoze iny UHD so 100 Hz panelom v takejto cene budes hladat velmi tazko. Mimo to ten Philips ma nejake svoje problemy, je tu o nom samostatna tema.

Neviem co si presne predstavit pod tym slovom bonus, ale napr. Sony ma vo FHD modeloch rocnika 2017 podporu HDR.
A ako si poradi televizor bez podpory HDR s HDR? No nijako. Tam mi ale unika akakolvek pointa pchat tam HDR signal. Preco by to niekto napr. na J6282 vobec robil si neviem nijako rozumne odovodnit.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snowhill 24. 4. 2017 10:28

Téma je sice do 20000,-, ale abych nemusel zakládat nové téma, tak to napíšu sem. Rozhodl jsem se, že nemá význam shánět nějaké zbytky 100Hz FHD v nějakých menších eshopech, protože to zavání, že jsou to spíš kusy po opravách a reklamacích, než vyloženě poslední kusy. A tak jsem se rozhodl podvolit se trhu a koupit nějakou 4K TV do 30000,- Kč. Potřebuju 48-50 palců, ne víc, ne míň. Na rtings.com je pro 2017 v této úhlopříčce vítěz Sony XBR49X900E za nějakých 28 000 Kč v přepočtu. Ta se ale v ČR neprodává. Předpokládám, že její český ekvivalent je Sony Bravia KD-49XE9005, která ale stojí kolem 45 000,-, takže to nic :-D
Dále připadá v úvahu Sony Bravia KD-49XD8305 (26 600,-), která by měla mít 120Hz panel. Pak je tu o něco dražší Sony Bravia KD-49XD8099 (27 000,-), kde ale nevidím rozdíl s tou předchozí, kromě toho, že podle displayspecifications má jen 60 Hz panel. Na všechny TV od LG a jejich RGBW panely kašlu, tím se vůbec nezabývám. Samsung mi není moc sympatický, nelíbí se mi jejich design a u téměř všech modelů postrádám 3.5 jack. Panasonic má i do této cenové kategorie pouze 60Hz panely. No a pak už je tu asi jen Phillips 49PUS7181 a 49PUS7101 (obě okolo 27 000,-), mezi nimiž jsem nenašel kromě malinko odlišného designu žádný rozdíl. Takže otázka zní:
Šli byste do uvedených modelů spíše od Phillipse nebo od Sony? A jakou TV do 30 000,- v úhlopříčce 48 - 50 palců byste doporučili vy?
Snowhill
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_32 24. 4. 2017 12:05

já bych koupil bez mrknutí oka Samsung UE49KS7002


Díky mojí tříměsíční anabázi s Philips 55PUS6561/12, kde se to mimochodem stále ještě nevyřešilo (Tv koupena v lednu a aktuálně je konec dubna), bych si opět už nelouskl jít do jakéhokoliv Philipsu z roku 2016. Sony na tom nebude asi tam špatně, ale je to stále nevychytaný Android TV, kterému se lépe vyhnout.

U Philipsu mě to obzvlášť mrzí, protože vím, že mi Ambilight bude chybět.
Petr_32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snowhill 24. 4. 2017 13:33

No jo, ale ta UE49KS7002 už se nedá sehnat. Co je k ní nyní dostupný ekvivalentní model? UE49MU7002?
Snowhill
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_32 24. 4. 2017 13:44

Aha, tak na dostupnost jsem se nedíval, teď jsem se ještě podíval a máte pravdu, to je docela škoda.
Tak pokud to je Sony vs Philips, šel bych do Sony :)
Petr_32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pingu2221 24. 4. 2017 14:57

Ahoj,

jen dotaz, proč to tedy nemůže být UE55KS7002? (Předtím jsi měl Phillipse o stejné velikosti) Dá se sehnat už kolem 33k a je to 4k TV se vším všudy (10bit panel, HDR,) ;-) Budget máš slušnej, tak bych ho využil. :-)
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snowhill 24. 4. 2017 15:06

Protože 55" nenarvu do obývací zdi. A zeď kvůli tomu měnit nebudu.
Snowhill
Junior

Odeslat příspěvekod Snowhill 24. 4. 2017 15:28

Máte někdo nějakou tu Sony s tím androidem? Obraz je dobrý? A je to opravdu tak zasekané jak se leckde dočítám?
Snowhill
Junior

Odeslat příspěvekod trent 24. 4. 2017 15:37

Ohledně zasekanosti androidu musím za sebe říci, že to není taková katastrofa, jak se říká. Osobně s ním nemám problémy. Ale ano, jednou do týdne se restartuje. Ale co si přesně představit pod slověm zasekané... nevím.
Na druhou stranu, i dnes mnozí internetoví hrdinové tvrdí, že telefony s androidem se lagují, jsou pomalé, zasekané... To platilo před 5 lety. A tady to bude podobné. Je fér přiznat, že telefony jsou na tom mnohem lépe. Ale že by Android TV nedal používat, je hloupost.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snowhill 24. 4. 2017 16:20

To bude ještě dlouhé přemýšlení, ale zatím je favorit 49XD-8305.
Snowhill
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků