LG 55EG910V Oled TV?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Doomis 27. 3. 2017 15:29

Ahoj mam dotaz, slysim furt samou chvalu ohledne OLED Televizoru, tak uvazuji ze upgradnu, mam doma Samsung UE60H7000, myslite ze se vyplati h7000 prodat a koupit si nejakou OLED od LG, viz tu co mam v nazvu threadu?

Diky za nazor.
Doomis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 27. 3. 2017 18:51

Záleží na úhlu pohledu. V čem se vyplatí. Černou nabídne OLED lepší, ale pohybem bude krapet lepší H7000. H7000, pokud se nepletu, má 200Hz technologii -> panel. Kdybych byl ve Tvé situaci já, zatím neměním.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K3iVi 27. 3. 2017 19:20

Já jsem trošku nalomenej na koupil LG OLED 55" B6, ale zatím jsem sám sebe přesvědčil ještě rok/dva počkat. Pokud by ses rozhodnul, na LGshopu je aktuálně za 60k a 5k caschback, takže 55 tisíc. A to už je velmi slušná nabídka, srovnatelná a někdy i lepší než ceny v zahraničí. A navíc si nemyslím, že by šla během letoška ještě více dolu (zruší cashback a VIP cenu)...
Už jsou dostupné i modely z letošní řady 7. Ty startují na nižších částkách než televize loni a spolu s poklesem eura bychom se mohli těšit na lepší ceny než letos třeba na černý pátek (německo) nebo příští rok touto dobu při nástupu modelu 8.

55"B6 loni začínala na 108 tisících, 55"B7 letos 80 tisíc.

V tvém případě s 60 palcovou slušnou telkou bych ještě počkal.
K3iVi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 27. 3. 2017 20:58

UE55KS7002 má daleko lepší poměr cena/výkon a dokonce v lecčem lepší než B6. Za 20k navíc to rozhodně (subjektivně) nestojí.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod makous 28. 3. 2017 07:51

A co E6 na stejném místě za 65k po cashbacku? To vypadá jako dobrá cena...
makous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod patejrik 28. 3. 2017 10:07

U LG nezáleží moc na modelové řadě oledky. Všechno to jsou na 99% stejné panely, akorát se liší funkce B6 nemá 3D, E6 ho má. Jak píše indeshit, 55KS7002 nabídne lepší poměr cena výkon. Už jenom kvůli bílé barvě, která na OLED bude vždycky do modra a kvůli funkčnímu satelitnímu tuneru pro Skylink.

Mimochodem srovnání EG910 a KS7002 po nastavení podle kalibrace. (Ne ta z EW :-) ) . Foceno pomocí S7 Edge.
https://1drv.ms/f/s!AtLPzj6b2X1QgsFY87iLV45_Pv6akA
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 28. 3. 2017 12:40

Tak jakakoliv TV z high-endu je oproti KS7002 zbytečně drahá. Ani do vyšší KS8, KS9 se mnohým nevyplatí investovat víc. To samý OLED nebo DX9, X93D apod. Každý ale ať si ty prachy utratí jak chce... jen tím chci řici to, že cálovat víc je vlastě zbytečný.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 3. 2017 15:43

indeshit píše:Tak jakakoliv TV z high-endu je oproti KS7002 zbytečně drahá.
To by som tak jednoznačne netvrdil.

Inak napr. PUS7601 sa KS7002 vyrovna. V niektorych parametroch dokonca predči. Aj keď je trošičku drahši.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 28. 3. 2017 17:56

Má výhodu FALD, takže přesnější řízení podsvícení jednoznačně, ambilight + VA je výborná kombinace, ale na druhou stranu brightness jednoznačně slabší, input lag dvojnásobný, nižší pokrytí gamutu.

Taky to nechci tvrdit jednoznačně, proto jsem psal, že "se mnohým nevyplatí investovat víc" :) . Každý nechť si ty priority určí sám. Jen, že OLED B6 zcela jednoznačně není o cca 50% lepší, ale přitom je o cca 50% (včetně aplikovaného cashbacku) dražší, a tak píšu, že je to nedobrý poměr výkon/cena. Ale na pochlubení se sousedovi je to fajn :) , Samsungem se nepochlubí, toho přece má každej :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 3. 2017 18:29

Jas ma sice nižši, ale kompenzuje to prave FALDom. Takže vo vysledku to horšie ako u Samsungu nie je.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 28. 3. 2017 18:38

Ten benefit FALDu se ocení hlavně při totální tmě, takže to zas nejde dohromady s jiným benefitem - Ambilightem.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Doomis 30. 3. 2017 11:34

Diky za nazory tak ja zatim asi jeste pockam s oled technologii.
Doomis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kukba 30. 3. 2017 13:42

Obrazově je OLED jednoznačně na filmech lepší porovnával jsem na např. Allied (2016) Blu-ray CEE 1080p AVC DD5.1 nebo Fantastic Beasts and Where to Find Them 2016 1080p Blu-ray AVC TrueHD 7.1-ESiR. Samsusng se nechytá věř vlastním očím..............
kukba
Junior

Odeslat příspěvekod proteus89 30. 3. 2017 16:14

Tak jak již mám doma UN60KS7002, musím říct, že pokud tento uživatel kouká pouze za naprosté tmy, tak ano, OLED je lepší, ale za normálního světla a běžné programy (jako sport, či zprávy) si myslím, že je lepší můj Samsung. Nehledě na to, že mám pocit, že ta LG 55EG910V neumí přehrávat MKV, což je škoda.
proteus89
Junior

Odeslat příspěvekod kukba 30. 3. 2017 16:46

Problém je v tom že ten samsung neukazuje ve tmě černou ale takovou hnědočernou mazaninu prostě LCD je nepovedenina která to nikdy nebude umět.LCD jsou určeny na běžné nenáročné sledování třeba při světle.Pokud půjdete do kina budete také koukat na film při světle určitě né ale vychutnáte si ho po tmě jako na OLEDU nebo plazmě pokud jste ovšem plazmu vůbec nikdy viděl ukazovat.Dalším obrovským nedostakem Samšuntu je ,že neumí 3D,třeba dnes večer si vychutnám - Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016) Blu-ray 3D CEE 1080p AVC DD5.1.
kukba
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků