Sony 50" Sony Bravia KDL-50W805C

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MrCipr 26. 3. 2017 06:39

Ahoj lidi,
před nedávnem jsem si pořídil tuto Tv. Problém u mě ale nastává u obrazu. Pokud připojím HDD přes usb k Tv a pustím z něho film, obraz se často jakoby rozmazává, přisekává (Nevím k čemu to přiřadit, pohyb třeba postavy začne jakoby "vybrovat"). Někdy to jde pár minut v pohodě, pak to dělá každých 10 vteřin. MF mám zapnutý na max, pokud ho vypnu, nebo dám dolu, obraz se rapidně zhorší na hrůzostrašnou kvalitu. Projížděl jsem si nastavení, zkoušel různé návody podle internetu, ale nic mi nepomohlo.

Díky moc za pomoc, rady a odpovědi.
MrCipr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 3. 2017 08:27

MF vplyv na kvalitu obrazu nema (neviem co presne tym myslis), ovplyvnuje len zobrazenie pohybu. Nastavenie MF na vysoku hodnotu moze v obraze sposobovat artefakty napr. aj take trasenie obrazu.
Cez co to prehravas? Neskusal si nejaky iny prehravac?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrCipr 26. 3. 2017 09:14

Používám klasický Video přehrávač od googlu, byl už nainstalovaný v Tv. Zkusil jsem ještě VLC, ale tam je problém, že se obraz přímo každých pět vteřin přisekával.

U tý kvalitu obrazy jsem myslel právě ten pohyb, obraz se začne přehrávat klasicky. Ale u týhle Tv mi to příjde hrozné. :-(
MrCipr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 3. 2017 11:23

Skus Kodi alebo MX player.
Pohyb aj s vypnutym MF prehrava v pohode, neviem kde je problem.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrCipr 26. 3. 2017 14:14

Ok, večer vyzkouším. Dám vědět. Díky moc za rady :-)
MrCipr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MrCipr 26. 3. 2017 21:12

Tak jsem vyzkoušel. MX player to se zapnutým MF ani trochu nezvládá (obraz se "škube", s vypnutým MF spadne pohyb strašně dolu). Kodi mi ani nenajde film na HDD, na ten se ještě podívám zítra.

Pozval jsem si bratra, aby zhodnotil, ale když jsem vypnul MF, řekl, že je to normální, takže mám asi smůlu. Na PC mám 144Hz monitor, a tam u her mi to přijde super, ale ten film jede na 25p a pokud se ho snažím vylepšit přes MF, vzniká ten pocit "třesení obrazu". tak nevím. :-(
MrCipr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MrCipr 30. 3. 2017 06:30

Tak jsem vyzkoušel Kodi, bohužel i tam se mi obraz strašně škube. Měl jsem možnost se podívat na film na 50hz panelu a pokud vypnu MF na obou televizorech, přijde mi to úplně stejné.

Pokud jsem dobře pochopil, film se primárně přehrává pouze v 30fps/30Hz. K čemu mi je pak 100hz panel, když film na něm víc jak s 30fps/30hz nepřehraju?
MrCipr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 30. 3. 2017 07:52

MrCipr...skusil si si vypnut v rozsirenych nastaveniach Kodi tu HW akceleraciu? Ak nie tak skus. Niekedy aj to moze pomoct. Popripade mi posli ten film cez Uschovnu.cz alebo aspon jeho cast a mozem to vyskusat na mojom Philipse.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrCipr 30. 3. 2017 09:06

Nene, to jsem nezkoušel. Večer se na to podívám, nyní jsem v práci :-)
MrCipr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 31. 3. 2017 06:17

MrCipr...Tak dakujem za video.Nahral som ho na starsi USB kluc a pripojil priamo do TV.Kluc mi TV okamzite nacital a film som pustil v tom vstavanom integrovanom prehravaci.
Pohyb bol uplne dokonaly,perfektny,ziadny zasek,ziadne trhanie.No jednoducho ziadny problem. Potom som ho pustil v Kodi z TV a tu sa uz nejaky ten zasek objavil ale musel som si to dost vsimat aby som to zistil. Dalsi pokus bol prehranie disku z Evolveo Android Boxu v Kodi.Vysledok presne ten isty ako z Kodi v TV.Sem tam jemny zachvev.A dalsi pokus....Prehral som to z Kodi /v Android boxe aj v TV/ z notebooku cez WiFi./Serviio/Tam uz bolo tych zachvevov a traseni podstatne viac. Viacej som sa s tym nehral a neskusal zatial.
Nechapem preco to u Teba tym vstavanym prehravacom tak trasie.Vyskusaj este ten film pustit z USB kluca a nie z HDD.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod olosik 31. 3. 2017 15:59

MrCipr: mám také obdobný problém. Pořídil jsem KDL-43W805C a v určitých scénách se obraz jako by trhá. Nejvíce je to pozorovatelné při nějaké rychlé akční scéně, kde se obraz rychle mění. Zkoušel jsem jak přehrávání přes PC-HDMI, tak přímo z USB/HDD a problém přetrvává.

Zkoušel jsem i měnit přednastavené profily a moc změn k lepšímu jsem nevypozoroval. Myslím, že to bude spíše vlastnost dané TV/kusu se kterou nic nenaděláme.

Má s tímto jevem ještě někdo další zkušenosti? Např. : jsem měl možnost otestovat i Samsung 50J6282 a tam mi plynulost obrazu přisla v pořádku.
olosik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MrCipr 31. 3. 2017 18:16

Gustoh: Dneska jsem byl bohužel celý den v práci, a za chvilu odjíždím na noc do Němec. Zítra vyzkouším a zkusím.

Olosik: Jojo, nejspíš je to to samé. MF máš vypnutý? Zítra se chci vydat ke známému a porovnám obraz a uvidím :-) Pokud tam uvidím změnu, budu se snažit Tv prodat a koupit jinačí kus.
MrCipr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod olosik 1. 4. 2017 08:04

MRCipr: ano, MF vypnuté, obecně jsem nastavil dle návodu https://www.youtube.com/watch?v=G_rVqwHdiV0

Já mám doma 2 tyto TV - jednu v obýváku pro rodiče a druhou u sebe v pokoji, takže jsem také porovnával a u obou to dělá stejně. Myslím, že jiný kus na tom bude také tak, takže ti to možná ulehčí práci. Je fakt, ale že u klasického pozemního vysílání tento jev nevidím, což je divné...jen při přehrávání filmů 720/1080p.

Dnes mám v plánu to ještě porovnat v náročných scénách na TV LG 50LF652V, kterou jsem řešil minulý rok pro přítelkyni, takže také uvididím.
olosik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paullik74 21. 3. 2018 07:55

Ahoj, vlastním KDL-50W80xC a také jsem nějakou dobou strávil hledáním ideálního zdroje a přehrávače na TV, aby obraz byl opravdu plynulý.

U pozemního vysílání samotného bych neočekával valnou kvalitu, ale mě osobně přijde obraz relativně plynulý (oproti 60 Hz televizím, na které občas koukám, ten rozdíl je velkej) - mám kabelovku od UPC.

U připojení PC-HDMI nemůžeš očekávat moc plynulost, protože v TV je HDMI ve verzi 1.4, které podporuje FullHD jen na 60 Hz, tady teda degraduješ to, co televizor umí - a půjde to vidět.

Přes HDD by měla být situace přijatelnější, kdy využiješ vestavěné nebo jiné video aplikace pro přehrávání, ovšem v TV není žádnej „trhač asfaltu“ co se týče výkonu CPU, takže nějaké BluRay to taky nemusí zvládat úplně s přehledem.

Nakonec jsem všeobecně nejspokojenější byl, když jsem použil kombinaci DLNA server (Serviio bez nastaveného profilu - profil pro Sony 2014 dělal spíš potíže) na PC + vestavěná Video aplikace od Sony. Zde mi přijde kvalita obrazu a přehrávání (plynulost) při nastaveném TV režimu Standardní dlouhodobě nejlepší. Aplikace si poradí i s PGS titulkama z BluRayů, takže já jsem maximálně spokojený.

Dobré výsledky byly i při přehrávání obsahu z USB 3.0 flashky přes aplikace VLC, KODI a PotPlayer (lepší než přes vestavěnou aplikaci Video), ale přece jenom to nebylo úplně ťip ťop, sem tam trhanec, plynulost ale velmi dobrá.

No a v neposlední řadě záleží také na zdroji videa. Obecně nejlepší plynulost jsem měl pouze, když jsem si udělal REMUX z BluRay disku - takto teď kompletuji veškerý multimediální obash. Různé všeljaké DVDRipy, HDRipy, a všechno, stálo zaprd.
Paullik74
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 3. 2018 08:08

Paullik74 píše:U připojení PC-HDMI nemůžeš očekávat moc plynulost, protože v TV je HDMI ve verzi 1.4, které podporuje FullHD jen na 60 Hz, tady teda degraduješ to, co televizor umí - a půjde to vidět.
Nikde nic nedegradujes to je hlupost.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků