Pořízení TV: FullHD a 100Hz panel jako ohrožený druh?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod michell-89 25. 3. 2017 23:40

Dobrý den / Ahoj,

rád bych poprosil místní znalce a TV guru o pomoc. Chtěl bych velmi triviální věc: koupit si televizi. A pak bych na ní chtěl sledovat sportovní přenosy a občas zprávy/dokumenty na ČT1/2/24 (zbytek z TV programu mě nebere), filmy z DVD, PC, NAS nebo externího disku, prohánět Netflix a sem tam postřílet nějaké potvory na PS4. Celkem klasika, nechci moc:
    - min. 100 Hz panel,
    - DVB-T2 (HEVC/H.265),
    - 43”-50” úhlopříčka,
    - FullHD rozlišení,
    - zavedená značka (Panasonic, Sony, Samsung, LG,...),
    - cena 15 až 20 tis. Kč (modely přes 30 tis. Kč ani nezmiňujme a šetřeme si klávesnice).
Všechny další opičárny jako SmartTV, 3D, osvětlení zdi za TV, magické, kouzelné a další ovladače jsou druhořadé. Když budou, budou. Když nebudou, taky dobře. Hlavně když za fotbalistou nebude vlát dres od jednoho kraje obrazovky na druhý, obraz bude ostrý a operace jako přepnutí programu nebo změny v menu reagují na myšlenku a ne že dávají dostatek času pro meditace a dechová cvičení.

Vyznat se v nabídce TV a odfiltrovat ten marketingový balast je teda dost peklo. Ale ok, pročetl jsem recenze, fóra (mimochodem velké díky za přehled 100Hz TV zde na fóru, super práce!), prohledal e-shopy a filtroval dle požadavků (pozn.: včetně rozpětí ceny) výše a:
    - Vyloučil jsem Phillips (nemám ho subjektivně rád a četl jsem spíše kritiku).
    - Vyloučil jsem LG (jelikož podle zdejších informací sice něco o 100Hz všude píší, ale zřejmě už zdaleka ne všude opravdu tento panel použijí).
    - Zůstala mi na výběr celá jedna televize - Samsung UE50J6282.
Super. Koupil jsem ji z Mall.cz. No, pár postřehů:
    - První problém - ouvej, zase je to pastička na zákazníka, viz zdejší jiné téma o přímo této TV a flíčku: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1703&t=1261426).
    - Druhý problém - na flíček pozor, asi je potvora nakažlivý a ve skladu Mall skáče z televize na televizi. Moje TV to měla taky - odhadovaná diagnóza byla několik mrtvých pixelů a při pokusu to nafotit se výsledek podobal fotkám v tématu výše. Vypadalo to, jako když na obrazovce dvě mouchy sedí maraton. A to se prostě nedalo psychicky vydržet!
    - Třetí problém - nebylo možno stáhnout aplikace ani je používat z důvodu “Služba se aktualizuje. Opakujte akci později.” Téma je popsáno částečně např. zde: https://www.reddit.com/r/AskTechnology/comments/3urj7y/samsung_tv_smart_hub_updating_please_try_again/. Podařilo se mi to vyřešit zřejmě připojením TV k internetu přes mobilní hotspot. Neptejte se, nevím co přesně nakonec pomohlo nebo v čem byl přesně problém.
    - Čtvrtý postřeh - aplikace jsou dost pomalé a Netflix je vysloveně lenoch. Než se na TV spustí apka pro Netflix na přihlašovací obrazovku, tak stihnu najít tablet, spustit Netflix na něm, rozkoukat jiný film a pak se teprve probere apka na TV… a zahlásí chybu (pozn. celkově Netlix zlobil i v dalších věcech, ale to je na jinou diskuzi a na netu je toho k tomuto tématu spousta). Pro úplnost dodávám, že na stejné síti jako TV jede PC/mobil/tablet zcela v pohodě včetně aplikací pro Netflix. TV i apka byly aktualizované a několikrát resetované do továrního nastavení.
Ze “Smart” funkcí jsem tak sice koncepčně nadšen, leč uživatelský zážitek byl dosti tristní.

Závěrem: Lhůta 14 dní na vrácení zboží zakoupeného přes internetu je sice super věc, ale já jsem zase bez televize.

Prosím tedy o názor a radu:
    - Lze vůbec dneska koupit rozumnou TV za rozumnou cenu (tj. s ohledem na parametry výše)? Nepřehlédl jsem něco?
    - Případně má smysl počkat na nějaké nové modely? Trochu mi to ale tak připadá, že 100Hz a FullHD televize jsou na pokraji vyhynutí.
Záložní plán je objednat stejnou TV z Electrowordu. Na model UE50J6282 jsem viděl obecně celkem pozitivní ohlasy, s obrazem jako takovým jsem byl taky spokojený. Možná jsem měl jen smůlu na kus.
michell-89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 3. 2017 06:32

Uz to vyzera tak ze novych 100 Hz FHD sa nedockame. Takze je treba narabat s tym co na trhu este je.
Bud sa vratit k tomu Samsungu, niektory zo Sony (W75x, W80x), Panak DS630E alebo niektory pozostaly Philips PFK, PFT, PFH65x0. A do 20 tisic vies kupit uz aj UHD so 100 Hz, ale zas len Philips. PUS65x1

Nepises ako si ten net pripajal k TV, ale pricin moze byt vela, zle nastavenie, firewall na routri...
A to ze ti nasledne slapali pomaly aplikacie by som skor pripisal tomu mobilnemu netu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michell-89 29. 3. 2017 20:27

Děkuju za super rychlou reakci. Po rychlém průzkumu možností jsem zvolil znovu stejný model Samsungu, tentokrát z Electroworldu. Tento měl hned po zapnutí "divný" vybledlý kontrast a než jsem se dostal přes úvodní nastavení tak panel začal v rychlé frekvenci bíle blikat (pozn.: toto se dělo i když nebyl zapojený žádný vstup do TV, tj. nebyla to chyba externího zdroje signálu ani kabelu, zároveň jsem zkusil i jiný kabel do elektriky - taky to nepomohlo, ani reset TV do továrního nastavení).

Opět vracím ve 14-ti denní lhůtě. Se Samsungem jsem skončil. Zkusím sehant něco z ostatních doporučení, nicméně po rychlém nahlédnutí jsem Sony nenašel k prodeji jiné než již rozbalné (tj. někdo to vrátil) a Panasonic nemá správnou podporu DVB-T2.

Asi budu muset risknout Phillips.

Pozn. k připojení TV do internetu z prvního příspěvku (pouze k dovysvětlení, nemusíme hledat příčiny a řešení): TV jsem porovnál za shodných podmínek s ostatními zařízeními. Tj. PC/tablet/TV byly vždy připojeny pro porovnání buď ke stejné Wifi nebo ke stejnému mobilnímu hotspotu, nikoliv však najednou v jeden okamžik. Mobilní připojení jsem využil hlavně pro úvodní "rozchození" smart hub, následně jsem TV připojil již přes wifi (nebo přes kabel k tomu samému routeru) a ono to fungovalo. Nicméně jak TV tak ostatní zařízení měly co se týče internetu naprosto stejné podmínky, TV však v těchto stejných podmínkách měla jeden problém za druhým.

-- 29. 3. 2017 21:58 --

Update s dotazem:

49" Panasonic TX-49ES513E - Alza uvádí, že má 100Hz panel. Je to opravdu tak? Lze tuto informaci ověřit?

https://www.alza.cz/49-panasonic-tx-49e ... 761473.htm

Děkuju.
michell-89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 3. 2017 06:23

Nie, velmi pravdepodobne (na hranici s istotou) nema 100 Hz panel.
Na informacie v eshopoch sa nespoliehaj.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michell-89 30. 3. 2017 15:02

Pro informaci pro další zájemce o tento model přikládám odpověď od Panasonic ČR na dotaz ohledně 100Hz panelu u modelu uvedeného výše:

"Přestože bychom Vám rádi pomohli bohužel nemůžeme informaci potvrdit ani vyvrátit. Panasonic není oprávněn tuto informaci zveřejnit, je tak možné uvést jen BMR hodnoty u každého modelu."
michell-89
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod MgX 30. 3. 2017 17:44

michell-89 píše:Pro informaci pro další zájemce o tento model přikládám odpověď od Panasonic ČR na dotaz ohledně 100Hz panelu u modelu uvedeného výše:

"Přestože bychom Vám rádi pomohli bohužel nemůžeme informaci potvrdit ani vyvrátit. Panasonic není oprávněn tuto informaci zveřejnit, je tak možné uvést jen BMR hodnoty u každého modelu."

Opravdu neskutečná hloupost. EU by měla v tomto směru chránit spotřebitele a určit, že podobná věc má být běžně dostupnou. Řeší se kdejaká krávovina a toto ne.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 31. 3. 2017 10:49

To vyjádření Panasonicu je poměrně zvrhlé. Člověk se zeptá na technický parametr televizoru a oni mu odpoví, že to nesmí říci? A kdo to může říci?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patejrik 1. 4. 2017 22:22

Akorát Sony to říká rovnou. Proto jsou stránky typu displayspecification.com, kde je drtivá většina TV a u toho jsou většinou uvedené i reálné frekvence panelů.

Snad už svítá v tomto na lepší časy. LG pro letošní rok přestává udávat ty nesmysly. Bude místo toho něco s barevným pokrytím a snad to bude mít trošku smysluplné hodnoty.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod michell-89 9. 4. 2017 13:04

Prosím kdy orientačně v průběhu roku se dá očekávat vznik tématu "100Hz panely v televizorech - orientační přehled modelů 2017"? Bude vůbec?

Nově jsem teď objevil např. Samsung UE49M5602 (https://www.czc.cz/samsung-ue49m5602-12 ... 18/produkt), kde CZC, Datart uvádí 100Hz, Mall naopak 50Hz (já vím, nevěř e-shopům), a na http://www.displayspecifications.com/ tento model ještě není uveden.
michell-89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 4. 2017 15:37

Očakavať sa da vtedy keď bude. Kedže ešte nie je na trhu väčšina modelov, dosť ťažko bude skôr. Ono to nie je take jednoduche zostaviť.
Každopadne M5 je nizky rad, takže tam 100 Hz určite nebude.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patejrik 10. 4. 2017 12:46

M5602 určitě nebude 100Hz. U Samsungu budou 100Hz panely od 7 řady dále. U FHD na to můžeme už zapomenout u všech výrobců bych řekl.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod Snowhill 13. 4. 2017 15:53

Ještě jsem tu nic nikam nepsal, jen to tady celé pročítám, protože už od začátku tohoto roku vybírám televizi. Už jsem zde načerpal mnoho informací, za to dík. Ale tenhle michell-89 jakoby mi z duše mluvil. No prostě to vypadá, že budem ještě nějakou dobu bez TV, nebo se skloníme před agresivní obchodní politikou výrobců a koupíme "levné" 4K. Na jakoukoliv TV se zaměřím, vždycky se vynoří nějaký problém. LG 49UH7707 byl můj první záměr, to jste tady odsoudili několikrát, u většiny Samsungů mi vadí, že nemají 3,5 jack, Phillipsky mívají poruchové displeje (tam jsem se hodně zaměřil na 49PUS7181, ale nakonec zas někde problém s displejem), tak já už nevím co. Designově se mi nejvíc líbí Sony, ale to je prý skládačka, kde panel je prý stejně od Samsungu. No, kdyby tenhle rébus přece jen někdo vyřešil, tak sháním 49-50 palcovou TV, 100Hz, přednostě FHD, ale může být i 4K, když by za to stála, v cenové relaci do 26000,-.
Snowhill
Junior

Odeslat příspěvekod trent 13. 4. 2017 16:13

Jediná možnost je koupit doporučované zbytky modelového roku 2015(Sony, Samsung, Philips, Panasonic), dokud ještě jsou a nebo čekat... Až budou nějaké rozumné 4K za rozumný peníz. Aby se ale člověk dočkal.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patejrik 13. 4. 2017 18:20

Nejlepší by jsi měl koupi 50J6282 anebo Sony W755. To, že to je skládačka je jedno ;) Panel sice je třeba od Samsungu, ale spoustu toho taky udělá elektronika. Mám takový pocit, že se do W755 dávaly panely z J6272. Ty TV vypadaly hoooodně stejně.

No anebo čekat.
patejrik
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků