Zamrzaní sledováníTV na TV samsung

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yenc1991 18. 3. 2017 13:19

Ahoj,
Snad mi dokáže někdo pomoct. Mám doma dvě TV Samsung. Jednu mám cca 6 let (smart) a druhou cca 3 měsíce (Samsung UE40K5572).
Jsem v partnerské síti a internet mam 100 mega po optice a teď popíši problém.
Na obou televizích mam app sledování tv a na obou se mi zasekává. Normálně vše funguje a po neurčité době se tv sekne. u obou to má jiné příznaky.
U starší mi skočí žlutý vykřičník ať zkontroluji internet (po připojení ntb místo tv vše ok) a u novější se sekne obraz i zvuk a po cca 5ti minutách se aplikace trhaně rozjede. Nedá se na to dívat a tak nezbývá nic jiného, než app restartovat. Někdy se sekne tak brutálně, že nejde ani vypnout TV. Zkoušel jsem to i u otce který má stejnou tv a výsledek je stejný.
Byl jsem celkem bezradný a tak jsem zkoušel vše možné. (výměna routeru, proměření UTP kablů, zkusit připojit tv přes wifi(katastrofa bydlím v paneláku). Paradoxně pomůže, když z tv odpojim na cca 1 min připojení k internetu a potom zase vše jede a už se nesekne. Ale když tv vypnu a zapnu, spustím app, tak zase chvilku jede a pak se sekne.

Napadá vás něco?
Yenc1991
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 18. 3. 2017 15:10

Co tou apkou sleduješ?
Zkus každému zařízení dát svojí IP adresu.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 3. 2017 17:54

Yenc1991 předpokládám, že aplikací myslíš sledovanitv.cz. Pokud ano, obrať se na jejich podporu. Měli by mít informace i od ostatních uživatelů, kdyby byl nějaký hromadnější problém. Předpokládám, že aplikaci a televizor provozuješ na internetové síti - tzv. partnerské, tedy tam, kde skutečně sledovanitv.cz můžeš dle určených podmínek využívat legálně.

Jestliže ano, ještě dopředu můžeš zkusit věci, které již naznačil jito. Do televizorů bych zadal ručně IP adresy, ale také adresy DNS serverů. DNS budou od poskytovatele netu. Jestliže zlobí, zkus najít obecné DNS od Google (8.8.8.8 a 8.8.4.4) a zadej tyto. Experimentuj spíše na kabelovém připojení, než na Wi-Fi.

V nastavení aplikace lze (jestliže operátor povolil) navolit HD nebo SD kvalitu. I toto je možné prozkoušet.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yenc1991 20. 3. 2017 06:44

Tak sleduji televizi :D většinou zpětné záznamy.
Kvalitu mám HD protože při takovém internetu je hřích mít SD (ale zkoušel jsem, dělá to i u SD).. Přepnutí na WiFi byl jen test jinak jedou obě na kabel. Dnes vyzkouším změnu IP a dám vědět. :)
Yenc1991
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 20. 3. 2017 17:02

Odpovědí sleduju televizi,jsi nám zrovna nepomohl...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 20. 3. 2017 19:27

On se snažil zřejmě napsat, že právě takto sleduje televizní vysílání... tudíž ne přes tuner, ale přes aplikaci. Jedná se o formu IPTV. Tato umožňuje i zpětné koukání a záznam pořadů.

Ale bohužel máš pravdu, odpověď není srozumitelná. Stačilo napsat... ano, přes aplikaci sledovanitv.cz přijímám televizní vysílání... hotovo :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yenc1991 21. 3. 2017 18:25

dela to jak u zaznamu, tak u live stream (to bude ta spravna odpoved na tvou otazku :D (prislo mi to jako vtipna otazka a proto padla vtipna odpoved)).

Provedl jsem par testu (rucni zadani ip vcetne dns googlu) a porad stejne.. dale jsem zkousel vyradit router (dal jsem spojku na RJ misto switche take a v tv nastavil ip od providera. tim jsem docilil toho, ze mi zadne zarizeni tv neovlivnuje a porad to stejne na obou tv samsung.. jen asi zasadni info.. nedalo mi to a dotahl jsem dom tv LG a vyzkousel na ni a cca 6 hodin vse jelo bez problemu.. max 1sec zasek ale to je v pohode...

jinak router ma zaple dhcp a tv ma preferovanou IP vcetne max priority takze i kdyz sit zatizim, tak to tv leze to co ona pozaduje (mam nasataveno 30Mb)

nejake napady?? jelikoz se asi jedna problem u app samsung tak asi nic ze?
Yenc1991
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwert29 20. 4. 2018 20:46

Už jsi to nějak vyřešil? Taky s tím bojuji víc jak rok a teď jsem našel toto téma.
Acer Aspire V17 Nitro Black Edition (VN7-791), CPU i7-4720HQ, RAM 16GB, SSD 128GB + HDD 1TB
qwert29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod muti2 24. 9. 2018 07:37

Vyřešili jste to prosím?
Mám LG a tam mam ten samý problém. Nejdříve jsem myslel, že to je Wifi, ale když jsem přivedl k TV internet (https://www.alza.cz/tp-link-tl-pa4010-s ... 389665.htm) a v rámci testů tam je u TV okolo 80 MB/s, tak stejně se to seká. Pomohlo nastavení pevných IP pro zařízení? Nebo doporučujete něco jiného?

Díky za odpověď...
muti2
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků