Jaký projektor do 40tis?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pavlos23 9. 3. 2017 23:21

Ahoj, postupným tříděním my zůstali dva modely a každý mi tvrdí, že jednou je lepší ten a další, že zase ten druhý.
Konkrétně se mi jedná o battle Optoma HD50 vs Epson TW6700, viz. odkazy.
http://www.projektordoma.cz/reviews/detail/14
https://www.epson.cz/products/projector ... /eh-tw6700

Konkrétně jsem kontaktoval projektordoma.cz a ti mi doporučují jednoznačně Optomu HD50. Dále na videoprojektory.cz mí zase jednoznačně doporučují Epson 6700:)

Co se týče ceny, Epsona můžu mít za rovných 30tis, Optoma vychází cca o 4tis více.

Můžete tedy někdo poradit?
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod Pavlos23 10. 3. 2017 10:51

Nikdo nic? Čekal jsem, že tu pár lidi bude, co tomu rozumí;-)
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 12. 3. 2017 08:48

Pokud bych vybíral mezi 2 projektory, kdy jeden by pracoval na bázi DLP a druhý LCD, oba by na tom byly kvalitou obrazu a funkcemi stejně a DLP stál polovinu ceny LCD, vzal bych DLP.

V tvém případě je DLP (HD50) dražší než LCD, tudíž bych jasně volil Epsona.

Jestli by nevadil bazar, kouknul bych ještě na tento
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... t-at6000e/
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 12. 3. 2017 09:26

Ahoj, ten Panasonic je dobrý a vím o něm, prodává ho i na bazoši, ale chci bílý. Černý by byl jak pěst na oko v našem obýváku.
Ta Optoma vychází asi o 5 tis dráž a co jsem slyšel, je i dost hlučná. Zase prý ten Epson za tmy má údajně moc vysokou svítivost, ale prý při použití ND2 filtru je to v pohodě a navíc Epson je krásně vidět i v osvětlené místnosti, kde HD50 je nepoužitelná, takže se přikláním k Epsonu, navíc by s ním měly spolupracovat aktivní brýle od Panasonicu co mám u TV. U Optomy bych musel zase kupovat nové.
Co se týče plátna, tak asi Elitě Screens. Jen tedy nevím, zda příplatek 6tis za elektrické má smysl, když projektor ho stáhnout dolů neumí.
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod Leki. 12. 3. 2017 09:42

Projektor neporadím...mám už tři roky obyčejný Benq W1070 za dvacku...plátno k tomu 125 Elitescreens...elektrické. Projektor ho stáhnout v pohodě umí, nicméně já to mám stejně nastavené jako aktivitu v Logitechu Harmony (jedním stiskem se spouští plátno, zapíná projektor, AVR, atd...)...Manuální bych už nechtěl, elektrické je pohodlné, sedneš do křesla a vezmeš do ruky DO, to je jediný pohyb :lol:
Leki.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 12. 3. 2017 10:11

Já potřebuji projektor dát 4 m od plátna doprostřed místnosti nad gauč a nebo do 6,5 m nad akvárium a mít úhlopříčku 120", víc ne. Budeme na to koukat z 3,5 m a nejsem si jistej, jak by ten Panasonic na plátno dosvitil. Ale pár prodejců o něm nic špatného neřekli, naopak. Na druhou stranu je tři roky starý, tak aby vydržel. Jinak černý projektor bych dal pouze na vzdálenost 6,5 m, tam by mi nevadil
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod Leki. 12. 3. 2017 10:38

Já mám projektor od plátna 4m, pozorovací vzdálenost je kolem tech 4-4,5m, uhlopříčka 125...
Leki.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 12. 3. 2017 10:49

já jsem koukal na projekční kalkulačku a vzdálenost třeba těch 6,5 m na 120" plátno je na nic. Větší úhlopříčka by nebyl problém, ale nemám ji kam dát. Takže zůstanu u nového Epsona TW6700. Do toho ještě řeším, jak vymyslet surround repro a případně jak velké. Teď mám AVR Pioneer VSX 821 a přední regály Heco Victa 301 a sub Magnat BetaSub30 a budu taky měnit. Chci něco v barvě dubu či bílé barvě a zadní repro nějaké malé, aby se to v pohodě vešlo za sedačku.
Ale nejspíš půjdu do této sestavy, sub nechám co mám a AVR také:
https://www.l-e.cz/reproduktory/sestavy ... d9355#3521
Přílohy
obývák.jpg
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 12. 3. 2017 11:39

- za plátnem bude ještě TV?
- surroundy budou zavěšeny na stropě?
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 12. 3. 2017 11:45

Ano, za plátnem bude TV. Jinak to nejde. Plátno bude pouze na víkendy a vzdálené cca 30-40 cm od zdi. Co se týče surroundů, tak budou nejspíš na stojanech. Do stropu už by to byl asi problém uchytit, ani tedy nevím, jestli by se to nějak nepralo se zbytkem soustavy, když bych dal do stropu nějaké lehčí, třeba nějaké plastové. Každopádně jsem pak už limitovaný s tím, kde přesně vytáhnout kabely. Pokud budou stojany, kabely bych vytáhl podlahou pod sedačkou
Ikdyž tyhle do stropu by třeba asi šly, ale nevím, jak moc daleko musí být za hlavou
http://www.hifimarket.cz/magnat-symbol-110-p5852
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 12. 3. 2017 12:04

- ke vzdálenosti plátno x projektor: mně se osvědčil vzoreček
výška obrazové plochy x 2,4 = pozorovací vzdálenost. V tvém případě tedy pro plátno formátu 16:9 přesně jak píšeš
3,5m : 2,4 = 145,8 , což odpovídá cca 120" nebo +-138" pro 21:9 formát
- na TV jsem se ptal proto, jestli by nebyla možnost umístit rámové plátno, jelikož mám pár známých kterým se klasické motorové (ne ty dražší s vyztuženými okraji) začalo po nějaké době krabatit, ale v případě pouhých víkendovek by neměl být problém. Oni ho tahají téměř denně.
- surroundy: pokud je dáš na stojany dle nákresu. Je ti jasné, že pokud nebudeš sedět v středu sedačky, budeš slyšet vždy více 1 nebo 2. bednu? Ten stejný problém nastane, když se do sezení naskládáte např. 3 - osoby vlevo/vpravo bude rušit L/P bedna.
Nešlo by posunout sezení i s TV/plátnem na střed místnosti a surroundy dát ke zdím/na zdi ať se surroundům dá šance rozvinout přehrávaný zvuk více do prostoru a ne přímo do uší?
Pokud ne a není ani možnost je dát na strop, posunout alespoň více za sedačku a nasměrovat rovnoběžně s bočními zdmi. ...ale je tam zase okno (nebo dveře) zprava a zleva jídelák, co? :)
Co je to v levém dolním rohu?
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 12. 3. 2017 12:47

bohužel to jinak nejde. TV bude na stěně nebo max na skříňce před ní. Jinak bych šel do nástěnného plátna. Ta dvě okna jsou francouzská a to modré je akvárium.
Původně jsem měl v plánu dát projektor nad akvárium, ale vzdálenost cca 6,5 m od plátna je už dost daleko, bohužel. Co se týče zadních repro, tak na ten strop by to tak nějak šlo, ale francouzské okno mezi sedačkou a akváriem bude průchozí. To první u TV nikoliv.
Takže ještě možné řešení je dát repro nad akvárium, jestli to ale má vůbec smysl, protože to už bude cca 2,5 m za hlavou
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 12. 3. 2017 14:25

Projektor není TV. Je jasné, že při promítání za denního světla ti ty 2 okna požerou vyzářené světlo z 6,5m. Nemá význam použít projekci bez zatemnění nebo přímo večer, v noci.
Projektor si ustav tak, abys nemusel používat integrovaný zoom a kazit si zbytečně obraz. Vytáhneš plátno, nastavíš zoom na 1x a budeš se posouvat od plátna do doby, kdy vyzářený obraz nevyplní celou promítací plochu.
Surroundy - to už by bylo jen rozumování od klávesnice, kdybych napsal, že to bude od akvárka OK. Chce to zkoušet. Sehnat nějaké testovací zvuky, požádat někoho ať bedýnky v daných místech podrží nebo je tam podložit atd. ...snad by bylo ještě řešení posunout začátek sedačky (a pak respektive celé sezení se stolkem) na úroveň hrany toho levého okna (tím i zmenšit podle zmíněného vzorečku plochu plátna a posunout projektor blíž), surroundy nechat tam, kde je máš zakreslené a otočit je tak, aby směrovaly, hrály, na sebe, ne na sedačku. Cílem je, aby jejich zvuk vytvořil jen efektovou plochu. Pokud budou při přehrávání stále snadně detekovatelné jako bodové zdroje zvuku (poznáš, že hraje z určitého místa a ne "někde zezadu"), otáčet jimi stejnoměrně k zadní akvárkové stěně.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 12. 3. 2017 14:48

Na těch všech oknech budou venkovní rolety, takže i za dne tam může být noc. Ale údajně ten Epson má takovou svítivost, že je lepší, když v místnosti trochu světla je, pokud se člověk nekouká na 3D. Já taky řeším ty zadní repra proto, že ten dům budeme stavět na podzim a už teď musím mít promyšlené, co kde bude. Proto bych klidně mohl dát repro nad akvárko, cca těch 2,5 - 3 m za sedačkou, ale nejsem si jistý, jak moc velký efekt budou mít, navíc co jsem koukal, zadní repro by mělo být jako více z prostoru nasměrované na sedačku pod úhlem, takhle by byly spíš kolmo. Takže uvidím, jak to tam nacpu. Já tedy nemám potřebu mít 5.1, teď jedu přes 2.1 a spokojenost, ale dost mi u filmů chybí center a navíc u plátna by to bylo asi špatný, když přední repro budou od sebe 3,5 m a uprostřed nic.
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod Pavlos23 13. 3. 2017 16:15

Epson objednán:)
Pavlos23
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků