Jaký projektor do 40tis?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod shamp1x 16. 5. 2017 20:01

Koukám že úplně stejně jsi na tom. Ta 50" je prostě malá na tu vzdálenost. Otázka ale zní, mám peníze rozdělit (pokud ve finále budou) a koupit tu 65 tv a k tomu projektor, současnou tv dát do ložnice a nebo si připlatit za lepší projektor? Co jsem koukal tady na avmanii tak 5350 tuším od epsonu dopadla parádně, jen psali horší černou. Ten dražší model 6700 je pak skoro jednou tak drahý. Do toho jsem četl problémy plátna, které se stahuje, že po čase krabatí. Z 90% bude využívána tv a ten projektor večer. Hlavně nevím jak do projektoru dostanu tv signál to musím do pc koupit kartu s digitálním tunerem?
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 16. 5. 2017 22:20

No, popravdě bych do levnějšího nešel. Ta 6700 mi přijde akorát. Černá je taky dobrá, ale asi to pak nechám zkalibrovat až bude plátno. Trošku se v tom nastavení plácám. Ale pro porovnání s kvalitní plazmou musím říct, že obraz je opravdu fakt dobrý, ale je to už přes 30tis. Každopádně šel bych do toho znovu. Ale nedovedu si představit, jak vypadá obraz u projektoru za poloviční cenu - asi žádná hitparáda.
Co se týče plátna a vlnění, slyšel jsem od kluka, co je už nějaký rok montuje, že při každodenním stahování se to prostě pak stane, že se začne vlnit, ale tvrdil mi, že když se to stahuje párkrát do měsíce, na x let je vystaráno. Já přemýšlím teda nad elektrickým s tím, že tam by se to vlnění mělo eliminovat, ale už je to zase jednou tak drahé. Proto jsem přemýšlel nad vypínacím plátně na pevno, ale je problém, že při úhlopříčce cca 120" mi prostě TV bude překážet před plátnem a už jsem přemýšlel i nad nějakým posuvným stojanem, že by se TV třeba zasunula za skříňku pod TV, ale je to komplikovaný a asi né zrovna levně řešitelný
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod shamp1x 17. 5. 2017 06:18

Také jsem přemýšlel nad nějakou takovou variantou, že by TV "odfrčela vedle", chtělo by to mít nějak hodně šikovně vyřešený kabely. Hlavně by TV musela být na stolku, já chtěl původně TV vrtat na zeď a na stolek hodit centr. Ve stolku mám hlavně receiver a jde z toho celkem dost kabelů. To bych musel mít sólo stolek někde vedle repropro receiver (+ dělat novou kabeláž pro přední sloupy), k tomu pojízdný stolek pro TV s namotanou kabeláží a centr by musel být navrtaný nějak na zdi, aby nevadil ani při jedné z variant. Každopádně u tak velké úhlopříčky - nad 120" mám trochu obavu z toho, že přední sloupy budu mít hodně od sebe a pak ten 5.1 efekt bude tu tam...
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 17. 5. 2017 07:58

Sloupy počítám tak 3,5 m od sebe, možná 4. Ale zase záleží na tom, jak obraz nastavíte. Při 16:9 je obraz seriznuty a když ho trochu posunete výš ke stropu, třeba by se sloupy vešly, ale spíš počítám, že ne. Zase bych se nebál, že přijdete o 5.1. Přeci jen kino to stejně nikdy nebude, ale i systém 3.1 dokáže být perfektní
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod shamp1x 17. 5. 2017 08:27

Kino to určitě nebude, nicméně plánuji provést pár úprav:

1 podhled - akustické děrované desky:
http://www.knauf.cz/derovane-desky-knauf

Zdi - akustická omítka

Nad všechny otvory plánuji dát garniže + závěsy

Abych nepřišel o kino, asi bych musel zainvestovat do plátna před TV, ale to jsou zase další peníze. Hold si budu muset vybrat, jestli vymyslím stolek a budu s ním pořád jezdit sem a tam, zeď nabarvím na nějakou tu spešl černou a nebo jestli zainvestuji do plátna a budu mít klid a nebudu muset nikam dále jezdit. Repro budu moci mít blíže u sebe a bude to asi lepší, ale dražší...

Co jsem se díval na ty projektory, tak asi půjdu do toho Epson EH-TW6700, pak se mi zalíbil Epson EH-TW7300 - ale tam je cena 70,- to už je hardcore.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 17. 5. 2017 18:03

Těch 30tis je akorát. Stejně třeba za 3-4 roky se více prosadí 4K. Ale jestli to chceš mít jako místo TV, bude to chtít lepší signál jak SD. Stačí 720p.
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod shamp1x 18. 5. 2017 07:30

Místo TV určitě ne, asi bych ponechal stávající 127cm a plátno bych využíval spíše na filmy. Stejně nevím jak na projektor dostat signál z TV, to bych musel na PC koupit TV kartu? Jinak signál bude v digitálu. Je tady kabelovka, internet - optika. Signál bude dobrý dost.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 19. 5. 2017 17:37

shamp1x píše:Abych nepřišel o kino, asi bych musel zainvestovat do plátna před TV, ale to jsou zase další peníze. Hold si budu muset vybrat, jestli vymyslím stolek a budu s ním pořád jezdit sem a tam, zeď nabarvím na nějakou tu spešl černou a nebo jestli zainvestuji do plátna a budu mít klid a nebudu muset nikam dále jezdit.


TV nechat a před ní elektroplátno nebo "plátno" namalovat na stěnu a tv do výsuvu. Cenově to vychází nastejno.
https://www.avcenter.cz/Teleskopicky-vy ... escription

EDIT: tak oprava. Teď jsem se díval, že chceš koukat z 4,5-5,5m. Ten výtah na TV a zeď jako plátno tě výjde URČITĚ levněji než adekvátní (podle mých preferencí) elektroroleta :-D
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 22. 5. 2017 11:34

Ten výsuv vypadá moc dobře a pokud by se na stěnu použila nějaká kvalitní dobrá barva, mohlo by to být super a s cenou jako el. plátno.
Možná by někdo uměl výsuv udělat za rozumnější peníze, na YouTube je pár videí. Otázka taky je, jak člověk má vysokou skříňku za kterou TV bude zajíždět, ale vlastně to by asi taky nemusel být problém. Dnes je takový standard tak 40-50 cm vysoká a když by kus TV čučel nad, nemuselo by to ani vadit, ikdyž hezčí by to bylo celé schované. Já mám 50" a TV je na výšku 70 cm bez stojanu:(
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod shamp1x 22. 5. 2017 13:42

Ten výtah na TV vypadá hodně dobře, člověk co by ušetřil za elektrické plátno, tak by dal za tohle, na druhou stranu bych mohl mít o dost větší úhlopříčku, když bych zeď natřel nějakou pořádnou barvou. Budu to brát v úvahu. Ještě mi vrtá hlavou, ale to je OT, zda-li k onkyo tx-nr 646 a setu Q Acoustics 2050i (5.1) dokoupit 2x repro do 7.1 a nebo zkusit 5.1.2 dolby atmos :D
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 6. 6. 2017 23:38

teď jsem koukal, že se na trhu objevil docela zajímavý kousek, asi lepší jak Epson TW6700. Cena cca stejná, Vivitek H1188, co jsem koukal, tak obraz má určitě lepší.
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod shamp1x 7. 6. 2017 06:10

PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 7. 6. 2017 11:37

Co jsem koukal na YT, tak obraz má jednoznačně lepší jak ten Epson, ale mě by nevyhovovalo černé provedení. Trochu byl teda hlučnější, ale asi dobrá věc. Já teda jsem zvyklej na ten Epson a když to srovnám s plazmou Panasonic 50" a projektorem třeba 130" ve full HD, jednoznačně projektor. Ano, nemá tak dobrou černou, ale nic zásadního to není. Když pak jdu okolo plazmy když čumím na film na projektoru, připadá mi jak PC monitor a nechápu, že jsem na to mohl koukat:)))))))
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 7. 6. 2017 16:53

Pavlos23 píše:...co jsem koukal, tak obraz má určitě lepší.

Pavlos23 píše:Co jsem koukal na YT, tak obraz má jednoznačně lepší jak ten Epson


To snad nee, to nemyslíš vážně :-D Zvuk ke kinu taky vybíráš podle Youtube videí?

...jinak, zmíněný Epson je LCD, Vivitek DLP 2 roky starý model, co se sem zřejmě začal dovážet (doprodat?) až teď, když píšeš, že se tu objevil na trhu.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 7. 6. 2017 17:37

Já koukal na recenze Epsonu a teď se tam objevilo několik nových videí, kde je porovnávají. Vím, že YT videa umí pěkně do.....t, ale mě osobně přišlo, že ten Vivitek má lepší obraz. Toť vše. Já si ho taky koupil na doporučení a neobjížděl jsem všemožné showroomy.
Pavlos23
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků