Jaký projektor do 40tis?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pavlos23 16. 3. 2017 14:56

Tak už je od včerejška doma a zatím nadšení z kvality obrazu. To jsem ani nečekal. Jen tedy musím trošku poladit barvy a udělat černou více černou, pokud to bude možné, takže jdu studovat zahraniční fóra, tady v ČR skoro nic ohledně tohohle modelu nic není:(
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 16. 3. 2017 18:07

Tady něco máš
http://www.projection-homecinema.fr/201 ... eh-tw6700/
hledej CALIBRATION TW6700

popř. jiné recenze, kde se profi kalibrovalo. Bude to lepší než pocity lidí z diskuzí
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 16. 3. 2017 18:41

Díky, mrknu na to;-)
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod mistr63 17. 3. 2017 10:09

Ahoj. Pokud mohu poradit mám doma dva projektory . LG Minibeam , malinký přenosný projektor dokonce s baterií a reproduktorky a pak LG Minibeam Pro , to už je jiná liga , plátno má 305 Cm a v pohodě i v né úplné tmě .
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 17. 3. 2017 11:03

Pavlos23 píše:Tak už je od včerejška doma a zatím nadšení z kvality obrazu. To jsem ani nečekal. Jen tedy musím trošku poladit barvy a udělat černou více černou, pokud to bude možné, takže jdu studovat zahraniční fóra, tady v ČR skoro nic ohledně tohohle modelu nic není:(


Tak s tou cernou hodne stesti :) mam uz jeden epson za sebou a ikdyz to byla zajimava zkusenost jsem rad ze jsem ho prodal s minimalni ztratou (ceny sli po 3 mesicich skokove nahoru a navyse ho kupujici musel 3x reklamovat a vratili mu-mne :D penize). Obraz dobry, barvy taky v pohode, ale jak uz nekldo psal neni to televizor a uz vubec ne dneska. Cerna hrozna, abych z toho vytriskal maximum musel bych mit z obyvaklu jeskyni. Chce to kvalitni platno, spravne umisteni a tmavy strop i zdi-proste co nejmin odrazu svetla od okoli protoze se vraci zpatky na platno. Co jsem za ty tri mesice pokoumal, tak v beznych podminkach se obraz za tech 40t dostat neda.

Na druhou stranu nejlevnejsi OLED uz za 40t je, ma tak o 300% lepsi obraz/kontrast/barvy/cernou/moznosti pripojeni a prehravani...a za usetrenych 15t za to kvalitni elektricke platno uz mas domaci kino. ;-) Vim ze se na mne tedka vrhnete, ze to nema tu uhlopricku :lol: ale jak jsem psal zkusenost uz mam vlastni nejsem rypak co nevi o cem mluvi a rychle mne to preslo :) Ale tak preju ti to, ja uz bych sel do projektoru jedine po kompletni rekonstrukci nejakeho volneho pokoje ;) jinak jsou to jen velke kompromisy...staci se podivat do kina, kde je vse upraveno pro projekci a ani projektory nemaji levne a rekl bych, ze to je taky kompromis a nemluvim o tech lidech chroustajicich popcorn a srkajicich colu. :-)
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavlos23 17. 3. 2017 14:25

Asi taky záleží jaký model. Tento je prý dost povedený, tak kdo ví. Ale určitě s TV se to srovnat prostě určitě nedá v běžné místnosti. Původně jsem zvažoval zrušit garáž v domě na úkor kina, ale vyšlo by to celkově na hodně peněz a hlavně potřebuji i nějaký sklad na sekačky, kola a vercajk.
Já bych hned bral Oled 85", ale ceny jsou tak vysoko, že nejsem blázen (cca 200tis). Takže tohle pak namontuju, dám plátno a případně nějak pořešeším obývací čast nějakou tmavší barvou, minimálně v oblasti plátna. Doma mám 50" plazmu Panasonic a spokojenost, jen mi chybí dalších min 35":(
Ono stejně v dnešní době nekoberců, mini nábytku ani akustika nebude stát dvakrát za něco:(
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 18. 3. 2017 10:29

Dej si bliz sedacku :D garaz bych urcite nerusil, spis bych vykopl nejake decko a predelal pokoj ktery se permanentne nepouziva...

Samozrejme to muze byt povedeny model to nerozporuji, ale staci si nastudovat neco o 3LCD technologii a zakladni fakty z fyziky-konkretne chovani svetla, odrazy a tak. Hned ti bude jasne, ze s tou cernou bude problem vzdycky protoze ty neduhy se "scitaji". Jak jsem psal behni si do kina na nejake scifi ve vesmiru a uvidis o cem to je a ze ani oni to nejsou schopni zkrotit-proste vlastnost technologie. Samozrejme zalezi co kdo ceka a s cim se smiri. Udelat ale z bile zdi bezovou ti moc nepomuze :) a znicit si atmosferu obyvaku vetsimi zasahy kvuli cuceni " na bednu" no...je to na tobe :) ale je fajn mit doma nejakou hracku. Ono clovek nemusi mit ani OLED, i kvalitnejsi LCD TV maji mnohem lepsi cernou ale chapu ze jsou u vetsich uhlopricek drazsi...
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavlos23 18. 3. 2017 11:21

jak jsem psal, šel bych hned do 85", ale prostě to je 200tis a více a to je holý nesmysl. Max za tv bych někdy dal 40tis:)
Včera jsem si trochu pohrával s nastavením a je to už o dost lepší. Takže to chce zkoušet:)
Jen nevím, jak spárovat 3D brýle od Panasonicu, které údajně mají s ním fungovat.
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod stump 18. 3. 2017 12:58

kultus "spis bych vykopl nejake decko" To je přístup jako blázen. :D To já promítám dětem, nebo přátelům a těm je nějaká černá ukradená. Takže Pavlas23 udělej to tak ať jsi hlavně sám spokojený.
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 18. 3. 2017 15:12

nekdo zrejme nepozna for, no nic sve jsem napsal... 8-)
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod shamp1x 15. 5. 2017 08:41

Kontrolní otázka k projektoru. Mám místnost kde z leva jsou prosklené dvoukřídlé dveře, na proti nim jsou balkonové dveře a na jednu stranu je zeď do učka a na druhou stranu mám ještě atypickou zeď a 3 okna. Když bych do všech oken dal žaluzie a ještě pro sichr sehnal stahovací roletu. Na ty prosklené dveře bych také něco vymyslel. Jak dále vylepšit místnost tak, aby byla na plátno ideální? Pozorovací vzdálenost od gauče odhaduji na nějakých 4,5-5,5 metru v závislosti jak se mi povede umístit sedačka u oken. Má to být obývák, ale manželku jsem přesvědčil, že my obývák mít nebudeme. My budeme mít promítací místnost. V domě je ještě jedna místnost, kterou jsem zase pojmenoval party room (dejme tomu by mohla sloužit i jako obývací pokoj).

Zpět k dotazu. Když vymaluji místnost nějakou echt černou barvou + zatemním všechna zdroje světla (okna, dveře), pomůžu si nějak výrazně?

Zatím tedy řeším jen podmínky pro plátno, akustiku budu řešit sólo.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 15. 5. 2017 16:37

Závěsy nechcete? Z mé zkušenosti je to u žen lépe přijatelnější než klasické žaluzie nebo roleta. Zároveň bys tím trošku pořešil odrazy od tvrdých ploch.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamp1x 15. 5. 2017 16:52

Závěsy a záclony právě žena moc nechce. Garnize jsou zatím na místě, ale nevím jestli tam prezijou i po rekonstrukci. Každopádně je to určitě téma k diskuzi. Díky za námět.

-- 15. 5. 2017 18:03 --

Co jsem to tak sledoval, tak možná ještě zvážim jednu věc a to, jestli nevzit místo projektoru tv. Tahke je zrovna v akci. Když vezmu tuto cenu, tak jsem defakto na ceně nějakého základního projektoru a k tomu platná. https://www.czc.cz/samsung-ue65j6292-16 ... 81/produkt nevím jen, jestli i tech 163 cm nebude na tu vzdálenost málo. Přeci jen plátno a projektor snese vyšší úhlopříčku. Jinak po uhd neprahnu. Stejně to má tu vzdálenost nemá význam řešit.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamp1x 15. 5. 2017 18:22

Ještě bych poznamenal že do teď koukám na LG 55lf652 což je 100Hz. TV má rozměry 103x65 což je plocha 0,6695m2 a pozorovací vzdálenost je 2,5M. Ta Samsung má 146x92 což je 1,3432m2 což je 2X taková plocha a vzdálenost bude nějakých 4,5-5,5 metrů. Takže by to mohlo být ok. Teď jen si spočítat plusy a mínusy. Když koupím tv, tak stávající mohu dát dětem do velkého pokoje. Teď mají 32", tu jejich tv mohu dát do ložnice. Když koupím plátno, bude mi stačit stávající tv a bude velký obraz. Nevýhody asi vidím v tom, že budu muset dělat podhled kvůli kabelum a následně shánět ještě jednu tv. Každopádně to plátno byl sen... Tak fakt nevím :-(
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 16. 5. 2017 18:27

Záleží asi jak na tv často koukáš a v jakých podmínkách. Mě přijde ideální mít jak TV tak i projektor. Taky jsem přemýšlel nad větší TV než mých současných 50", ale zajímalo by mě tak 80" a více a to už je ranec, takže jsem raději pořídil projektor, který mám pouze na filmy ve FHD kvalitě. Projektor mám 5m od stěny a večer perfektní obraz, sedím cca 4m od zdi a obraz mám většinou nastaven na 120" a věř mi, že pokud tohle jednou zkusíš, už se ti nebude chtít čučet na lepší filmy na TV o poloviční úhlopříčce. Samozřejmě jde obraz udělat ještě větší, ale zatím v mých provizorních podmínkách to nejde.
Projektor používat jako obyč tv se dá, ale musíš si zajistit slušné stínění (rolety, závěsy) - ono to jde i bez toho, ale projektor pak nejede v ECO režimu, pouze v normálním či dynamickém a je to už pak i dost hlučné a navíc ta spotřeba okolo 300w taky není malá, když si vezmu, že ještě musíš krmit nějaké repro a i nějaký ten tuner s tv signálem a za dva roky budeš měnit pak i lampu, což taky něco stojí. Já to řešil stejně jako ty, ale pouze z důvodu, že bych rád fixní plátno na zeď, ale zase nevím o způsobu, jak pak TV před plátnem schovat. Takže TV zůstane a před ní bude sjíždět plátno.
Pavlos23
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků