Ambilight - zkušenosti

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 3. 2017 14:58

Filipes nemá o tolik kvalitnější obraz a další funkce, abych mu dával přednost třeba před produktem koncernu Ujce Macušity nebo Syna vod Vopice jen kvůli světýlkům na zadní straně - i kdyby byly 10x barevný. Ale JE TO MŮJ NÁZOR - ať si každej vybere podle svýho, jednak to jsou jeho love který za to zacáluje, druhak jsou to jeho bulvy, kterýma na tu telku bude několik následujících let zírat. Případně to budou jeho chlupy z toho kulatýho, co mu narostlo nahoře na krku (aby mu do něj nepršelo), který si bude rvát.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zino333 9. 3. 2017 20:03

Mne sa ambilight páči. Má zmysel ak mám telku vzdialenú od steny cca 40 až 50 cm?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 3. 2017 20:11

Pro někoho ano (nemluvím za sebe). Ale pokud je zdroj světla dost výkonnej, v temný cimře ani vzdálenost od stěny půl metru nevadí - obzvlášť pokud je stěna za TV primárně slušně obílená (nejlepší ze stěnovejch barev je Primalex POLAR = 98% albedo). Různobarevnej "světlej flek kolem TV" pak bude akorát trochu větší. Jak ale říkám - MŮJ ŠÁLEK ČAJE TO NENÍ. Popisuju to jako fakt, kterej se někomu líbí.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MgX 10. 3. 2017 06:08

Ona být obílená nemusí. V TV jsou u Ambilightu korekce, pro jinou barvu zdi. Samozřejmě...bílá je bílá.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod northend 10. 3. 2017 08:42

Sestra má ambilight 2 už asi 3 roky, když jsem vybíral TV a ptal se jí jestli to má zapnuté nebo vypnuté tak se s údivem ptala jak se to vypne.
Nakonec jsem koupil TV s ambilight 3, mám ji před šedou stěnou a spokojenost. (malování výhledově v plánu)
nějaké video natočené mobilem (který hodně ztmavil místnost) pro inspiraci zde na YouTube: https://goo.gl/C4HCVy
northend
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alibagil 10. 3. 2017 11:14

Tak včera jsem si za TV dal led pásek, obyčejná teplá bílá a musím říct, že mě to nejen neruší, ale vážně se mi to dost líbí, přijde mi, že to celý obraz o mnoho zvýraznilo. Asi fakt adept na Ambilight :-)
alibagil
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 3. 2017 12:19

MgX píše:Ona být obílená nemusí. V TV jsou u Ambilightu korekce, pro jinou barvu zdi....
A teď si představ, že máš zelenou nebo oranžovou stěnu, nastavíš si Ambilight na korekci barvy, léta na to čučíš - a pak tu TV prodáš, nebo ji jen někomu daruješ - a dostane se do ruky někomu jako je zmíněná osoba zde:
northend píše:Sestra má ambilight 2 už asi 3 roky, když jsem vybíral TV a ptal se jí jestli to má zapnuté nebo vypnuté tak se s údivem ptala jak se to vypne.
....
která si tu telku postaví před bílou zeď :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jardadts 10. 3. 2017 16:51

Ahoj ,ambilight ještě nemám ,ale používám zatím Philips Hue.Mám dvě žárovky za TV a nemohu si to vynachválit. Je pravda ,že ze začátku má každý tendenci koukat na ty barvy,ale za chvíli už to bereš naprosto přirozeně.Dnes už mi přijde divný koukat večer na TV bez nasvícené zdi.Philips Hue jde provozovat i se zapnutým ambilightem a vzájemně se doplňují.
https://www.youtube.com/watch?v=5xgeOE3OkOs

Philips Hue má 16M barev a opravdu to nejde srovnávat s levnýma Led lampama a led páskama.Ty mají použitelnou jednu dvě barvy a jsou dost nepříjemné.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 10. 3. 2017 18:50

EKKAR píše:
MgX píše:Ona být obílená nemusí. V TV jsou u Ambilightu korekce, pro jinou barvu zdi....
A teď si představ, že máš zelenou nebo oranžovou stěnu, nastavíš si Ambilight na korekci barvy, léta na to čučíš - a pak tu TV prodáš, nebo ji jen někomu daruješ - a dostane se do ruky někomu jako je zmíněná osoba zde:
northend píše:Sestra má ambilight 2 už asi 3 roky, když jsem vybíral TV a ptal se jí jestli to má zapnuté nebo vypnuté tak se s údivem ptala jak se to vypne.
....
která si tu telku postaví před bílou zeď :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

EKKARe, já nejsem v tomto směru teoretik. Ambilight znám velmi dlouho a velmi dlouho se o tuto technologii zajímám. Samozřejmě znám i systém HUE. Takže teď netuším, co si mám představit, protože já si představovat moc nemusím, já přesné vím, jak to vypadá. Jediné co nevím, tak jak vypadá Ambilight s projekcí. Ten jsem detailně neměl možnost využívat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 3. 2017 19:52

Já myslel Ambilight se zapnutou korekcí barev před bílou zdí - to je jako koukat na svět přes barevný sklo ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MgX 11. 3. 2017 10:30

Korekce barev Ambilightu je odstraněna uvedením televizoru do továrního / přepravního nastavení. U jeho prodeje se toto předpokládá. Pokud někdo nečte návod, nebo nedodržuje obecné zvyklosti, přičemž technice nerozumí, těžko bude patřit k jejím spokojeným uživatelům.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsadvfr 11. 3. 2017 12:51

Ahoj,
taky řeším koupi nové TV a musím říct, že mě Ambilight hodně láká. Navíc už mám doma několik Hue žárovek, takže by to mohla být super podívaná.
Z diskuzí na internetu ale nejsem moc přesvědčený o kvalitě Philips televizí.
Pomalý Android, nerovnoměrné podsvícení a nic moc černá nejsou zrovna argumenty pro koupi.
Zvažoval jsem model 55PUS7101, ale ten je teď v podstatě na stejné cenové úrovni jako Samsung UE55KS7002, který mi přijde jako mnohem lepší TV.
Vy, co máte s Ambilightem a Philips TV zkušenosti - jak moc jste spokojeni?
Myslíte, že letošní modely přinesou nějaká zlepšení? V dubnu by se měl začít prodávat 55PFL6902, ale zatím jsem o něm nenašel žádné informace.
xsadvfr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 3. 2017 08:03

Nic moc cierna nesuvisi s tym ze je to Philips, ale s tym aky panel tam je. Nic moc ciernu ma kazdy TV, ktory ma IPS panel, bezohladu na znacku. Philipsy s VA panelom nemaju nic moc ciernu.
Nerovnomernost podsvietenia je vec konkretneho kusu a tiez sa tyka obecne vsetkych LCD TV.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Denkez 14. 3. 2017 15:21

Slabé podsvícení za TV se doporučuje už léta, od éry CRT televizí:
http://www.digitalnidomacnost.cz/aby-oci-nebolely/
Podsvícení šetří oči a u LCD panelů zlepšuje subjektivní podání černé. Může být konstantní (bílé) - už to má velký pozitivní vliv a nemělo by chybět za žádným TV.
To je myslím hlavní funkce Ambilightu a pokud umí navíc dynamicky reagovat na barevnost scény, je to posunuto ještě kus dál.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků