Samsung UE50J6282 - vyladění obrazu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ingii88 25. 2. 2017 15:51

Ahoj,

po dlouhém výběru jsem pořídil za velmi slušný peníz tuhle TV, zatím panuje velká spokojenost, zvuk i obraz za ty peníze moc dobrý, 100hz je na hrách znát, sporty perfektní, filmy paráda...

Jen bych kvalitu ještě o něco chtěl posunout a vyladit nastavení, můžete prosím doporučit nějaký osvědčený postup či nějaké obecné video, jak obraz TV oproti továrnímu nastavení vyladit? Klidně si pohraju i se zvukem, jen prostě nutně potřebuju návod, ať se mám čeho držet :)

Díky moc

Fajn den
ingii88
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 25. 2. 2017 16:32

Přepni si to na obrazový režim FILM/Kino. Tím bych začal. Pak si v rámci nastavení zkoušel jednotlivá udělátka, abys zjistil, čeho je málo a čeho moc.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiben 25. 2. 2017 20:50

Mně ty filmové režimy a THX připadají všechny nějak do žluta
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ingii88 25. 2. 2017 21:30

mě to právě přijde taky nějaké divné, na youtube jsem viděl různé návody pro ladění, ale hlavně pro příslušné modely, nic obecného... Podle sebe to moc ladit nechci, nemám na to oko, ale ze zkušenosti vím, že když jsem kdysi dle návodu dělal monitor, tak se zobrazení o dost zlepšilo...
ingii88
Junior

Odeslat příspěvekod stan.mclaren 25. 2. 2017 21:55

Podla mna by asi 90 percent ludi nebolo spokojnych z nakalibrovanym obrazom lebo by sa im zdal cudny.... hned by prepli z teplej farby na neutral alebo studeny odtien lebo to aj viac svieti ale to ja asi tym ze boli zvyknuty na nenakalibrovany obraz.
Pomoze ked prepnete z teplej2 na teplu1. Obraz nie je este studeny....
stan.mclaren
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 26. 2. 2017 18:55

Už jsem to tu psal vícekrát. Každý hledá co nejpřesnější nastavení, a když má kalibračně přesný obraz, stejně se mu nelíbí... je to moc do modrozelana, žluta atp. Je to moc tmavé. Jo hoši, tak si to nastavte, jak píšu - pro své oči. Projděte si ty volby a jednoduše zkoušejte, co Vám vyhovuje. Někdy skutečně stačí přehodit teplotu barev a spokojenost je na světě.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 26. 2. 2017 20:15

Jó, to byly doby, kdy se na televizi dala vyštelovat světlost a sytost obrazu otočným knoflíkem. Nebyl ten svět krásně jednoduchý?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EdyStar 26. 2. 2017 21:27

MgX aj Trent,moje slová! Ingii88,vyskúšaj toto moje nast.pre 6272.Je to pre HDMI režim-FILM podsv.-12, kontr.-95,jas-50,ostr.-20,farba-45,odtieň-60/40 ROZS.NASTAVENIE- Dyn.kontr.-vyp. Odt.čiernej-vyp. Odt.plrti-0, skús +/- Režim len RGB-vyp. FAREBNY PRIESTOR-vlastný.Tu zmeň v ZLTEJ -zelenú na 20 VYVAZ.BIELEJ-kompenz.č-0,z-0,m-0 zvýšenie č-(-10),z-(-5),m-(15) GAMA-0,všetko ostatné-vyp. AutoMotionPlus-štand.(tu môžeš expr.s plynul.obrazu) ODTIEN FARBY-štandard.(tu si vyskúšaj zmeniť teplotu podľa svojích očí) Ak ti môžem poradiť,tak si urob poznámky na papier,aby si vedel čo si zmenil. Pre DVB-T som musel urobiť nejaké zmeny!
EdyStar
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků