Pomoc pri vybere FHD TV so 100hz na filmy, cca 20k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod M_i_0 8. 2. 2017 21:46

Zdravim.

Rad by som Vas poziadal o pomoc pri vybere TV. Co to som si tu uz precital na fore, no aj tak neda mi nespytat sa, nekupujem chleba za par kacek.

TV budem pouzivat IBA na sledovanie FHD filmov z HDD. To je primarny ucel tej TV. Taky sekundarny by som dal pristup na net(ale tak uz vacsina je SMART).
Pozorovacia vzdialenost bude cca 2,5m.

Co som tu cital, tak chcel by som teda 100hz, FHD(UHD je mi nanic ako som cital par vysvetleni od ryana), uhlopriecku cca 50-60". Aby to teda prehravalo mkv s DTS stopou s USB a sli na tom srt titulky normalne s diakritikou(mozno je to komicky napisane, ale stretol som sa uz s TV co bud nepodporovali zvukovy format - siel film bez zvuku, alebo zas boli problemi s titulkami, ci uz vobec nesli alebo kvaky miesto pismen s mekcenom/dlznom - hoc som nastavil kodovanie hoc ake, ci uz v TV alebo v titulkoch).

Cenovo nieco tak do 20k KC.


Dakujem.
M_i_0
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 2. 2017 06:17

Sice mas trosku konkretizovane poziadavky, ale tie odporucania sa dookola opakuju. Hlavne ak je podmienka 100 Hz a FHD. Tych TV totiz vela nie je. A UHD so 100 Hz su nad limit.
V podstate 2 modely, bud Samsung UE55J6282 (alebo v 60"), alebo Sony 55W755C/756C (alebo W80xC, ktory ma naviac 3D). Este najdes Panasonic 50DS630E, ten ale nevie dts.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M_i_0 9. 2. 2017 21:52

A co az velmi konkretizovane? No ved to ze FHD a 100HZ som vycital z inych vlakien, ze je najlepsie na filmy a moju pozorovaciu vzdialenost 2,5m. UHD sa oplati od vacsej uhlopriecky az a to zas cena by bola mimo.

3D nechcem, to je pre mna blbost. Idem teda pozriet ci tu v UK najdem jednu z tych co si napisal.

EDIT: no, hmm. Tu v UK teda po takych modeloch ani stopy :/
M_i_0
Junior

Odeslat příspěvekod M_i_0 10. 2. 2017 12:59

Ten Samsung by som ja bral, ale neviem, v UK po takom modeli nie je ani stopy. To je rozdielne pre rozne krajiny ci ako? :D Vedel by si na to mrknut?
M_i_0
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 2. 2017 20:17

Ano, co trh to vacsinou ine oznacenie. V UK je to J6240/6250.
Sony su znacene rovnako, Panak tiez. Su to vybehove modely je mozne ze uz su tazsie zohnatelne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M_i_0 10. 2. 2017 21:21

Je v nich nejaky rozdiel?

Ale nasiel som, UE55J6240 55". Len teda, skoda ze stoji 600Ł(700€) a u nas stoji 600€ :/

By ma zaujialo odkial ludia trepu to, ze tu je lacnejsia elektronika... :)
M_i_0
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 10. 2. 2017 22:04

btw. která z těch TV - Smasung, Sony, Pan, má nejvyšší statický kontrast případně kolik a co je tam za panely? Nějaké recenze jsem už delší dobu nečetl, tak se moc neorientuju ...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 2. 2017 06:02

Panely su VA. Sam ma vlastny, Sony AUO, Panak Innolux. Rozdiely v kontraste su minimalne, ale ak chces vitaza, tak Sony ma o nieco malo vyssi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 11. 2. 2017 13:00

Předpokládám, že už neplatí jako před lety - Samsung panel OK, neSamsung špatný sledovací úhly, šmouhy při pohybu, clouding ...
Local dimming asi pořád lepší vypnout ...
Jaké by bylo pořádí řekněme pro: sport a film?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 2. 2017 07:16

Rozdiely tam samozrejme su, kazdy panel ma navrch v niecom inom.
Takto jednoznacne na to odpovedat, to by musel mat clovek vsetky 3 vedla seba. Mne sa ale najviac paci Sony. Rozdiely su ale skor v nuanciach, nez zeby to bolo nieco markantne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 12. 2. 2017 11:34

Takže pokud člověk nehraje hry, nepřipojuje to k internetu a neřeší dizajn, tak prostě asi vzít tu nejlevnější a není co řešit ...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M_i_0 24. 11. 2017 21:45

Ryan Giggs píše:Sice mas trosku konkretizovane poziadavky, ale tie odporucania sa dookola opakuju. Hlavne ak je podmienka 100 Hz a FHD. Tych TV totiz vela nie je. A UHD so 100 Hz su nad limit.
V podstate 2 modely, bud Samsung UE55J6282 (alebo v 60"), alebo Sony 55W755C/756C (alebo W80xC, ktory ma naviac 3D). Este najdes Panasonic 50DS630E, ten ale nevie dts.


Zdravim. Samsung som si "stastnou" nahodou rozbil, tak musim kupit nieco nove :D

Ani jeden z tych modelov)alebo neviem hladat) neviem uz najst na ebay.co.uk(musim nakupit ztamad, lebo mam zlavu 28% na hocico)

Teda rad by som stale 100hz panel, ale FHD uz asi vobec nenajdem co? Musim ist teda do UHD? No asi musim :D aky je tam vlastne rozdiel oproti FHD, iba cena? Ci horsia kvalita pri SD vysielani ci ako? AK sa chces rozpis no. Plati ze vzdialenost cca 2,5m + tie drobnosti z prveho prispevku(vacsinou FHD filmy z HDD, aby slo dts a titulky). Rozpocet dajme +-900Ł.
M_i_0
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 11. 2017 07:21

FHD najdes v podobe oled 55EG9A7V.
Inak potom Sony 55XE8505/8596, Samsung 55MU7002. Tie su tu tesne nad 1000 €, co odpoveda zhruba 900£. Neviem ale aka je cenova politika v UK, ci nie su drahsie.

Rozdiel medzi FHD a UHD zalezi od kategorie. U tych lowend modelov UHD plati ze oproti FHD priplacas castokrat len za rozlisenie, ale kvalita ako taka lepsia byt nemusi. Kludne aj naopak. V tejto kategorii uz su ale tie UHD aj obrazovo lepsie, plus uz mas ako-tak pouzitelne technologie v podobe HDR.
FHD sa uz velmi nema vyznam vzrusovat. Pri rozpocte 900£ uz aj tak nemas ziadnu ponuku (okrem toho oledu) a ani v uhloprieckach 50+ nie je ziadna ponuka. Okrem toho oledu uz len Samsungy M5 su v 55".
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M_i_0 25. 11. 2017 15:55

No pisal som to pred odchodom na nocnu a potom som celu dobu premyslal, ako som mal lepsie napisat prispevok :)

Takto to napisem do bodeov, snad este budes mat trpezlivost so mnou:
1. telka moze byt aj lacnejsia, ten strop je cca 900Ł(to uz by mozno chcelko aj nad 55" potom, ci to uz vela by sonm chcel asi co?) :) Ale asi mam pocit z tvojho prispevku, ze FHD nad 50" vobec nie su do tejto sumy, zo?
1.2. A teda ak to bude UHD, ak napr. su modely zo 100hz a 55" dajme tomu za 600Ł je velky orzdiel oproti tym za 900Ł? V com konkretne a tak pod.
2. Ak teda uz to musi byt UHD, ci 4k? Ci to je rovnake? :D Tak ten strop je nizky/vysoky - bude to kvalitny zobrazovac(ak chccem tych 100hz a nad 50" obraz)? Lebo som tak sporadicky co to tu zachytil ze nejake HDR(ani neviem co to je) je pri low budget modeloch o *****, asi tolko o tom viem max...
3. Ked ta poprosim, myslel si na tie ine znacenia v UK? Lebo co som zadal na ebay(ak mas chut a cas, mozes to aj overit na ebay.co.uk[nie.com] tie modely pred tm ako mi ich tu spomenies) co si i tu dal, tak mi to vyhadzuje EU modely od predajcov z EU krajin len. Modelov su miliony a tak si nechcem domyslat co mi tu vyber ponukne "podobne", a kupim nieco s 50Hz napokon :hm
4. ako sa ty divas na normal vs curved? TV je v spalni pred postelou a tam aj bude, cize sa na nu pozera len z tamad, pekne rovno spredu.

Tak ked teda mi odpoveies, budem vdacny. A k tym zopar TV(lebo mozno nie vsetko budem moct kupit cez tu zlavu) co mi vyberies, mozes/nemusis nejak popisat tvoj nazor, +- k nim a tak.

Dakujem ti este raz vopred.
M_i_0
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 11. 2017 19:39

1. 100 Hz modely prave za 600£ nie su. To prave zacina na tych 900+ v 55". To je taky trosku nestastny rozpocet, ktory je na rozmedzi tried.
2. Nejake to priemerne HDR uz tie TV za 900+, tak je tam zbytocne polemizovat ci ano, ci nie. Co to je, to si viec vygooglit.
3. Na UK ebay som sa dival len tak narychlo. Sony maju rovnake oznacenie ako tu (XE8596, XE8577), Samsungy maju na konci nulu. Takze hladaj UE55MU7000. Pisat k nim nema velmi vyznam, kedze sa tu rozoberaju v kazdej druhej teme.
4. Pre mna curved nema ziaden vyznam ani prinos.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků