Proč nechtít 50Hz TV klidně i ve 4K?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod spyko 20. 7. 2017 12:30

Jako amater jsem to vyčet po forech,že největším problémem je právě odezva,u plazem je v řádech rychlejší,lcd i oled s tím mají problém-možna dnes menší,ale pořád,překvapilo mě ,že i oled-je jen o málo lepší jak lcd,a tady se udajně skrývá zakopaný pes,kterého tyto systémy nemohou překročit-proto se ptám,děkuji!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 7. 2017 12:37

Oled ma odozvu nizsiu ako plazma. Takze toto si velmi vycitat nemohol. Mohlo sa to tykat zobrazenia pohybu ako takeho, ale nie odozvy samotnej.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 20. 7. 2017 14:03

Odezva lcd led starší 8ms,nové 4-6ms,plazma 0.3ms,oled 1.5-4ms,pravda je že pro lidské oko je 0.3 zbytečně moc málo ,ale 4ms je moc i pro některé oled,má tam pusobit i datový tok,čím menší tím horší,tzn-kdyby Nova pouštěla SD s tokem 5000 bude v pohodě,ale oni to pouštějí v HD, na SD jim to dá míň jak 1300,to si s tím obrazem potom můžou vytřít p...l,HD SE JIM PODAŘÍ I S 2500,HOVADA!/OMLOUVAM SE U D.T.NEZNÁM JEDNOTKY./
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 7. 2017 14:42

Neviem kde si nabral tie cisla, ale snad nikde u ziadneho modelu kde doteraz testovali oled, nenamerali viac ako 0,3 ms. 1.5-4 ms je nezmysel.
Kazdopadne je to uplne jedno, ci je to 0 alebo 5 ms, to ako nejaky negativny artefakt v obraze rozhodne neuvidis.

Datovy tok s odozvou nijako nesuvisi. Ta nezavisi od kvality zdroja.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 20. 7. 2017 17:02

Ten oled jsem vyčet na polsk.foru,kruci jen ho teď nemohu najít,LG,dat.tok-mluvím o kvalitě obrazu,protože se nedá všechno svést na jakoukoliv tv,pokud je malinký jak u našich reklamovek tak je průšvih,porovnávám třeba i s polsk.vysíláním v mpeg4,ikdyž už taky vyrábí psi kusy např.TVPinfo HD-jdu hledat odezvu oled LG,!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 7. 2017 17:25

Tu su testy LG, je tam aj vacsina z oled portfolia. V kazdej recenzii mas nameranu aj odozvu. Najhorsie je na tom najstarsi EC9, ktory ma 0,3 ms.

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 20. 7. 2017 19:04

Pohybová ostrost na urovni lepšího lcd,to je hodnocení z avmanie u poslední oled LG zde,to je co,to si tu snad někdo z nás střílí ne,tu odezvu jsem nenašel neb neumím anglicky,ovšem nevynášel bych oled do nebes-budou mít ještě dlouhou trasu,na hry je dokonce pomalejší jak lcd-to jsou slova z testu!?
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 7. 2017 19:22

Moze a nemusi byt na hry pomalsi. To zalezi na konkretnom modeli aky ma lag. Aj medzi oled aj medzi LCD su modely s horsim aj lepsim lagom. Zovseobecnovat to na zaklade vysledkov jedneho modelu je nezmysel.

Pohybova ostrost je na urovni LCD z dovodu pouzitia rovnakej technologie ako u LCD.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 20. 7. 2017 19:51

Odezvu má sice OLED nejlepší na trhu, ale zobrazuje stylem sample and hold -v to je ten problém. Každý snímek je zobrazován do té doby, než přijde další snimek - bez žádné pauzy. Lidské oko tak trackuje pohyb a připadá mu rozmazaný. Plazmy a nebo některé lcd zobrazují tak, že mezi snímky bliknout "černou pauzu", která toto trackování ošálí a pohyb nám pak připadá ostrý. Má to nevýhodu -pokles jasu -OLED si to při svém už tak nízkém jasu dovolit moc nemůže ( i když nové LG 7 OLEDy už snad ano...nezkoušel jsem zatím) a navíc to někomu může přinášet nekomfort při koukání. (Epileptikovi může jít pěna od tlamy)

-- 20. 7. 2017 20:55 --

Do 2 let tu snad budou pravé LED a OLED půjde do....

LED jsou dneska mylně označovány všechny LCD, protože to zní moderně :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod CZxWerty22 30. 12. 2019 19:35

Tak jsem se sem přišel konečně dozvědět, že je mezi 50Hz a 100Hz rozdíl asi jako mezi 640x480 a 4K a přitom jsem se tady dočetl akorát nadávek, urážek a jiných osobních záležitostí.

Rozhoduji se právě o koupi nové televize a opravdu by mě zajímalo, jakou chybu udělám, když ušetřím zhruba polovinu peněz za to, že koupím 50Hz televizi. Kterou teď mimochodem mám jenom teda v 50" úhlopříčce a nepřijde mi to nějak hrozný. Trhání obrazu mi přijde mnohem větší třeba v kině, kde při rychlých akcích už je vidět úplný prd.
CZxWerty22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DRSG 30. 12. 2019 20:37

indeshit: kam že to ten OLED půjde? :-D
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 30. 12. 2019 20:38

CZxWerty22 onu odpověď si stejně musí dát každý sám. Nikdo nemá Tvé oči. Osobně dávám přednost 100Hz technologii. Nicméně chápu, že řadě lidí postačí nižší.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 30. 12. 2019 20:56

Dceři jsem dal svou 50st60 plazmu,ja mám 55nu8002,jenže jsem si všim nedávno máznutí i u té plazmy u filmu i u hokeje,pozemka,dvb-t,u mně kabel upc světlovod,ale mám i pozemku přes DM525 enigma dvb-t2-na obojím jsem neviděl nic,čím dál tím větší podezření mám na datový tok,a použité kamery např.u sportu,zajimavé je že to není ani na Polských tv,HD-SD,čert aby se v tom vyznal,ale i ták na rady jsem šel do 100hz,ta plazma má 100hz./odskouším na ni Telesystem 6820twin-uvidíme,dvb-t2/
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 30. 12. 2019 21:35

Byl jsem moc velkej optimista :)
MicroLED má krapet zpoždění :)
Teda aspoň pro koncové spotřebitele.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 31. 12. 2019 17:25

spyko : hokej (sport) z pozemního vysílání je divný - také jsem si toho všiml. Oni už to nevysílají prokládaně, ale sami si to převádí a není to nicmoc...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků