Neznámý formát videa?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zola 17. 1. 2017 14:06

Dobrý den,
požádal bych znalé a zkušené o radu. Když chci přehrát z extérního disku uložený film ve formátu .AVC, tak TV nerozezná tento formát videa. Je nějaká možnost, jak toto napravit? Lze například doinstalovat nějaký balík kodeků, nebo budu muset vše překonvertovat?

Jedná se o TV SHARP LC 55XUF8772.

Podporované VIDEO formáty: AVI/MKV/WMV/ASF/MP4/M4v/RM/RMVB/VOB/TS/M2TS/MPG/FLV/SWF

Děkuji za pomoc.

Přeji hezký den, Martin.
zola
Junior

Odeslat příspěvekod Viktor69 17. 1. 2017 14:56

Na PC jde prehrat? Ja tuhle priponu neznam. Zkusil bych soubor otevrit v TSMuxeru nebo MKVMerge, abych videl, co soubor obsahuje. Oba pak umi soubor ulozit v jinem formatu (mkv, ts, m2ts). Pripadne by mohlo stacit priponu prepsat na nejakou, kterou tv umi prehrat
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 17. 1. 2017 17:19

Zkusit přepsat příponou, je to nejjednodušší co můžeš zkusit jako první udělat i klidně na .avi. Mě by zajímaly tvoje zkušenosti s touto telkou, protože vypadá velmi zajímavě a nikdo o ní nikde nepíše. Jak jsi s ní spokojený?
BOSSHUGO
Junior

Odeslat příspěvekod zola 23. 1. 2017 14:03

Tak jsem si našel chvilku času a přepsal příponu do všech udávaných podporovaných formátů a nic. Stále hlásí "Unsupported". Jako další to zkusím překonvertovat asi přes FormatFactory, nebo něco podobného. I tak děkuji za pomoc.

-- 23. 1. 2017 15:20 --

Ohledně spokojeností s touto TV: Vzhledem k tomu že je to moje první androidí TV, tak ani nevím. Koupil jsem jí před Vánocemi. Před tím jsem měl dvě plasmy Panasonic a nějak si nemůžu zvykonut. Designu nemám co vytknout. Televize je minimalisticky pojatá, tenoučká, všude pravý hliník. Spousta vstupů. Všechny potřebné tunery, skvělá a funkční konektivita atd. Ale obraz je nepřirozený. Mám dojem, že se tomu říká "telenovela mod". Na první pohled velice efektní. Mě vyhovovala více plasma. Další věc, která je obtěžující, jsou pomalé reakce na povely dálkového ovladače. Jako by někdy zamrzala. Ale to asi bude bolest většiny dnešních televizí. Nemyslím si, že by v této kategorii byly velké rozdíly. Doporučil mi jí známý, který se v tomto celkem vyzná. Naštěstí na sledování televize nemám moc času, tak se tím moc nezabývám. Mám k ní připojený 2TB extérní disk. To je asi vše. Pokud by Tě zajímalo něco konkrétního, tak se ptej.
zola
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 1. 2017 14:30

Problém může bejt i v tom disku - vidí ho ta TV a jiný soubory z něj přehraje?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod exncom 23. 1. 2017 16:56

zola píše:Dobrý den,
požádal bych znalé a zkušené o radu. Když chci přehrát z extérního disku uložený film ve formátu .AVC, tak TV nerozezná tento formát videa. Je nějaká možnost, jak toto napravit? Lze například doinstalovat nějaký balík kodeků, nebo budu muset vše překonvertovat?...
.

Jedná se o způsob komprese videa, (něco jakoby H.264). Pokud TV tento soubor nepřečte, tak jen proto, že tento kodek nezpracuje. Jediné řešení je soubor překonvertovat na něco, co TV zpracuje.
exncom
Junior

Odeslat příspěvekod Viktor69 23. 1. 2017 22:06

zola píše:Tak jsem si našel chvilku času a přepsal příponu do všech udávaných podporovaných formátů a nic. Stále hlásí "Unsupported". Jako další to zkusím překonvertovat asi přes FormatFactory, nebo něco podobného. I tak děkuji za pomoc.


Proc jste nezkusil ten TSMuxer nebo MKVMerge,jak jsem Vam radil? Pokud v nem pujde soubor otevrit, tak hned uvidite, co soubor obsahuje a muzete ho ulozit v jinem formatu bez rekomprese. Odkud ty soubory mate?
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zola 24. 1. 2017 21:05

Děkuji za tip. Zkusím, ale musím si na to udělat trochu času, stáhnout tyto aplikace atd. Není to v tuto chvíli ani tolik důležité, spíš jsem doufal, že to bude řešitelné nějakým jednodušším a rychlejším způsobem, např. přepsáním koncovky souboru či doinstalováním chybějícího kodeku přímo do TV. Toto si budu muset "schovat na delší zimní večery", nebo to někde stáhnout v jiném formátu...
zola
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 1. 2017 11:35

zola píše: Ale obraz je nepřirozený. Mám dojem, že se tomu říká "telenovela mod". Na první pohled velice efektní.

Toto je len vec nastavenia.

Je to velmi neobvykly format, sotva to nejaky TV dokaze prehrat. Mozno adroid s nejakym inym prehravacom.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 30. 1. 2017 08:07

Ta televize v sobě má android?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků