Samsung UE55J6282

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 3. 2017 16:18

To je taky važny problem, že to nema oficialnu zaruku? Ano, je pohodlnejšie keď s tym netreba manipulovať a opravar pride domov. Ale niektore ine značky taky domaci servis nemaju, tak tam to treba tiež voziť/posielať hore-dole.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patejrik 20. 3. 2017 16:35

Divil by jsi se, ale lidí co nechtějí něco někam vozit, obzvlášť takhle velký je poměrně dost. Setkávám se s nimi neustále v práci a jak jim svítí očíčka, když se dozví o domácím servisu. :-) A pro firmu jako takovou je pořád lepší to poslat do servisu do Prahy, než někam přes půl světa. Třeba Lenovo se posílá do Polska a to nestojí úplně málo a je to "jenom" Polsko. Když to takhle pošleš 3x, popřípadě 4x, než ti zákon dovolí odstoupit od smlouvy, stojí to spoustu peněz. Pokud by mělo CZC posílat 55" TV fakt do Estonska, z ekonomického hlediska si myslím, že je vyjde lépe ti vrátit peníze.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 3. 2017 17:34

Nedivil, mne je to jasne. Len niektore značky nič take nemaju, takže s takym tv by si to musel absolvovať tak či tak.
Prečo by to mali posielať do Estonska? To si zazmluvnia nejaky servis v tuzemsku. Kľudne aj ten oficialny.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patejrik 20. 3. 2017 19:35

Já to bral z toho pohledu, že konkrétně to Lenovo se posílá do Polska. Je pravda, že budou mít asi servis v ČR, ale nepředpokládám, že opravy budou mít v rámci záruky pokud je TV z jiné distribuce. Měnit panel u TV pro ně není ekonomické výhodné bych řekl, takže většinou vrací peníze.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod finx87 20. 3. 2017 23:42

Dnes jsem koupil UE55J6282 na mallu a zatim spokojen. Jen mam problem, ze se nemuzu pripojit na smarthub. Aktualizace firmware probehla v poradku pres internet (kabel), ale kdyz chci spustit smarthub, tak se nestahne. Zkousel sem test pripojeni ke Smart Hub a test se nedari dokoncit (PANEL SAMSUNG APPS - BEHEM AKTUALIZACE INFORMACI O APLIKACI NEBO HRE DOSLO K POTIZIM - ERRO7117). Nevite cim to muze byt, prosim?
finx87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aloha 21. 3. 2017 09:44

Můžete mě prosím navést kde se u té tv dělá upgrade SW a FW, já to tam nemůžu nikde najít. díky.
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Junior

Odeslat příspěvekod drabek06 28. 3. 2017 13:41

Tak dnes se telka samovolně aktualizovala na fw verzi 1490. Neví někdo co tato aktualizace obsahuje?
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 28. 3. 2017 17:40

finx87 píše:Dnes jsem koupil UE55J6282 na mallu a zatim spokojen. Jen mam problem, ze se nemuzu pripojit na smarthub. Aktualizace firmware probehla v poradku pres internet (kabel), ale kdyz chci spustit smarthub, tak se nestahne. Zkousel sem test pripojeni ke Smart Hub a test se nedari dokoncit (PANEL SAMSUNG APPS - BEHEM AKTUALIZACE INFORMACI O APLIKACI NEBO HRE DOSLO K POTIZIM - ERRO7117). Nevite cim to muze byt, prosim?

Už je vyřešeno? Zkus zadat do TV pevnou IP adresu, včetně DNS serverů... kupříkladu Google DNS. 8.8.8.8 a 8.8.4.4.

Dále pak předtím doporučuji provést obnovu SMART prostředí, s následnou obnovou TV do přepravního nastavení. Samozřejmě je také vhodné překontrolovat aktuálnost softwaru.

-- 28. 3. 2017 18:43 --

Aloha píše:Můžete mě prosím navést kde se u té tv dělá upgrade SW a FW, já to tam nemůžu nikde najít. díky.

Nemám k dispozici přímo Vámi zakoupený TV, ale předpokládám, že v prostředí se bude jednat o velmi podobné umístění položek, ne-li stejné.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiben 29. 3. 2017 05:33

Tak vcera vysla nova verze fw 1490 (hned jsem ji stahnul do TV) a na podpore samsungu mne rekli, ze o nicem nevi odkud prej mam takovou informaci, ze vysla nova verze.
Ja ji mam stahlou v televizi a oni o nicem nevi !!!!!!!!!!!!!!! :-|
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eiben 18. 4. 2017 12:53

]
SMIT CA modul.jpg
Dobry den
kvuli pouzivani jednoho dalkoveho ovladace jsem vymenil externi sat. prijimac (byl uz i stary a nemel Fast Scan) za CA modul Smit Irdeto. Naladeni probehlo rychle, delka prepinani kanalu vcelku ujde, obraz nadherny ze Skylinku, ale pri kazdem zapnuti tv mne vyskoci tato hlaska (viz foto). Vyreseno zatim tim, ze TV prepnu na kanal kde ma Skylink pri aut. ladeni v poradi radio ( od 2000....) prepnu zpatky na tv kanaly a vse bezi jak ma. Vypnu TV zapnu a z 95% to same. Na podpore Skylink me odkazali na podporu Samsungu.
Volal jsem tedy na podporu Samsungu kde se napichli pres internet na muj televizor znovu vse naladili prezkouseli, ale problem nevyresen. At zkusim prvni vymenit CA modul, tak jsem vymenil v obchode za druhy a stale problem. Prej mne poslou jeste jeden ten umely cartrige do ktereho se zasouva modul s kartou a mam vyzkouset tak zatim cekam. Jestli problem nebude nevyresen tak mi poslou domu technika.
Stalo se to uz nekomu?
Diky
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 18. 4. 2017 13:02

Který modul SMIT přesně máš? Kterou HW revizi? Máš v něm aktuální software? Jakou kartu od Skylinku využíváš?

Pokud se hláška objevuje při sledování povolených kanálů, je to chyba. Ne vždy ji, ale musí způsobovat modul.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiben 18. 4. 2017 14:36

1000.jpg


je to tady tato, ale jaky je tam HW asi nezjistim. Na podpore Skylink mne upozornovali, ze do modulu se zasila update tak jednou za 3 mesice takze by tam mohl byt i starsi jestli to lezelo 1 rok v obchode.
A jaka je to presne karta ted nevim nejsem doma, ale je z roku 2010. Reautorizaci mne Skylink delal minuly tyden.
Hlaska se objevi jen pri zapnuti televize jak jsem psal prepnu na radio potom zpet na TV programy a hlaska zmizi. Da se s tim zit, ale sere me to.
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 18. 4. 2017 17:55

Informativně...
viewtopic.php?p=10884761#p10884761
viewtopic.php?p=11016348#p11016348
http://www.parabola.cz/zpravicky/27566/ ... deto-smit/

Rád bych věděl, jak by se ve Tvém případě zachoval modul TechniSat TechniCrypt v provedení CI+ s vypnutými hláškami.
Na netu jsem četl, že pomůže přepnout i na ČT24 - zkus. Samozřejmě se jedná o dočasné řešení do vypnutí TV. Samsung na tomto občas ujíždí. Nechápu proč.

Určitě bojuj za vyřešení problému a pokud máš chuť a čas, budeme rádi za každou informaci, kterou nám předáš. Kdybych cokoliv dalšího zjistil, také se ozvu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiben 18. 4. 2017 18:55

CT24 jde po zapnuti tv bez zadne hlasky. Byl jsem minuly tyden modul SMIT vratit a vzal novy zase ten samy a mozna jsem udelal chybu mohl jsem vyzkouset treba Neotion.
Jeste jsem zapomnel dodat podpora ze Samsungu mi delala i tovarni reset a z hlasky (viz predesle foto) rikal, ze to cislo E133 znamena, ze to nechce precist kartu
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 19. 4. 2017 07:02

Jakou máš kartu... ICE? Nebo čistou Irdeto? Hlášky občas klamou a nemusejí odpovídat realitě. Systém prostě "něco" oznámí. Zde z nějakého důvodu půjde o nekompatibilitu...předpokládám. Tudíž hláška teoreticky odpovídá.

U ČT24 mělo dojít k potlačení chybového oznámení, podobně, jakožto činíš při přepnutí na rádio stanice.

SMIT je v této chvíli zřejmě jediný certifikovaný modul. Pokud experimentovat, tak asi s Technisatem. Nebo zkusit jinou kartu...třeba od kamaráda.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků