Sony KDL-55W808C nenachází wifi

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod talián 4. 12. 2016 08:58

Zdravím odborníky a prosím o radu.
koupil jsem Sony KDL-55W808C. Vybíral jsem podle hodnocení obrazu a počítal jsem s rizikem ne úplně odladěného androidu. Po týdnu používání jsem s obrazu nadšen a s androidem nebyl zatím žádný problém, snad to vydrží. Jediný a zatím zásadní a neřešitelný problém je, že TV nenachází domácí wifi. Připojení přes kabel a aktualizace SW bezproblémů. Zkusil jsem z telefonu udělat mobile hotspot a wifi okamžitě nalezena, takže wifi modul v TV funguje. Mám router Tenda W308R, zatím se vždy všechny telefony a PC podařilo připojit. Předpokládám, že chyba bude někde v nastavení routeru, ale netuším kde. Zkoušel jsem kontaktovat podporu Sony, ale po podrobném popisu, který tady uvádím zaslali podle sdělení operátorky podrobný popis řešení, který kupodivu nepomohl.

Informujeme Vás, že doporučujeme provést tyto dané úkony:
1) Vypnutí interní WIFI, skrze nastavení/síť/ kde máte možnost vypnout interní WIFI.
2) poté vypněte televizor a odpojte z elektrické sítě, kde takto necháte televizor 2 minuty.
3) připojíte televizor zpět do sítě a zapnete v menu televizoru interní WIFI a otestujete připojení.

Tento problém nastává například při chybě, když se televizor aktualizuje, případně u problému s napětím televizoru, kde se tento problém vyskytuje hlavně v období bouřek.

Druhý den jsem kontaktoval podporu znovu a jiná operátorka po nastudování problému poradila uvést TV do továrního nastavení, opět bez úspěchu.

Na třetí telefonát už nemám odvahu.
talián
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 4. 12. 2016 10:03

Jestli máš domácí wifi zaheslovanou nějakým WPA,tak jí otevři,připoj TV.
Po načtení zahesluj Wifi a zkus připojit TV do zabezpečené Wifi.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 12. 2016 15:16

Dosti často telky nevidí Wi-Fi se skrytým SSID. Pomáhá zpřístupnit SSID, vyhledat a nastavit Wi-Fi v TV. Někdy se dá následně SSID v routeru opět zneviditelnit. Část televizorů po následném vypnutí ovšem zase Wi-Fi síť ztratí z dohledu.

Já se Wi-Fi snažím nezabývat. Pokud je to jen trochu možné, volím kabel.

Samozřejmě zkus i co píše jito.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 5. 12. 2016 09:41

Nemůže být problém v tom, že TV jen nevidí kanál, na kterém tvá WiFi vysílá? Zkus ten kanál změnit.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod melkortheevil 5. 12. 2016 10:43

Přidám také jednu možnost, která ale nebude tento případ, takže spíše pro další návštěvníky. Ověřit Wifi mode na routeru. Pokud by se jednalo o nový router a nastaven režim 802.11 ac only, tak takovou síť tato TV neuvidí a je potřeba změnit na mixed mode. Mám stejnou zkušenost s tiskárnou.
melkortheevil
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 5. 12. 2016 21:04

To je sice výborný postřeh. Nicméně doufám, že když má někdo nový router a nechá aktivní jen „ac“, tak si zkontroluje, že stejnou normu umí i televizor. Většina lidí to takto mít doma ale asi nebude. Ne všechna byť nová zařízení už „ac“ podporují.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melkortheevil 6. 12. 2016 19:22

Takhle, moje situace byla taková, že tiskárna nepodporovala ani 802.11n, kterou jsem měl na routeru jako "only". Zmiňovaný router Tenda i KDL-55W808C podporují 802.11n, a tak jsem to jen povýšil do situace ac režimu. Prostě pro jistotu ověřit, jaký wifi mode je nastavený. Mohl to nastavovat někdo jiný, než uživatel televize.
melkortheevil
Junior

Odeslat příspěvekod talián 10. 12. 2016 08:44

Problém vyřešen změnou kanálu z 13 na 1, tušil jsem, že to bude nějaká blbost, ale bez pomoci by mě to nenapadlo změnit. Všem díky za rady.
talián
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 11. 12. 2016 08:47

Dost lidí má router, který umí/je nastaven tak, že kanál automaticky přelaďuje na "nejlepší". Samozřejmě, jestliže jsi v zarušené oblasti, bude to chtít minimálně s tímto laborovat.

Lepším řešením je přejít na Wi-Fi vyšší třídy, kde takové rušení není, anebo lépe, využít kabel.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků