Pomoc s výběrem televize do 20tis

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jetva 8. 12. 2016 21:28

je možné softwarově updatovat T2 (264) na T2 HEVC (265)?????
jetva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viper3000 8. 12. 2016 22:26

podla informacii ta sony uz vie aj 265.HEVC
viper3000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 12. 2016 05:57

jetva píše:je možné softwarově updatovat T2 (264) na T2 HEVC (265)?????

Ak je na to TV vybaveny aj hardverovo tak ano. Co Sony su. A kedze je v zozname CTU, tak uz ta aktualizacia prebehla.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jetva 9. 12. 2016 07:06

jde mi o ten panasonic....má T2 bez HEVC a na podpoře mi řekli, že počítají s aktualizací na 265, jenže to říkala nějaká ženská a tak nevim jak moc na to mám dát.... jde přeci jen o kodek, což by měla být jen softwarová záležitost ne???
jetva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 9. 12. 2016 07:41

Není to jen software. Nicméně u některých modelů je údajně přichystaná varianta "odblokování" HEVC/H.265 přes update firmware. Ale pořád tomu musí být uzpůsobený hardware.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichalV65 9. 12. 2016 14:37

Taky přemýšlím nad tím Panákem DS630E, ale to že neumí H265 by mohla být do budoucna trochu komplikace. Mě třeba na podpoře řekli, že zatím vůbec neví jak se to bude řešit, jestli firmwarem nebo se bude muset dokoupit set topbox. Prý poslali dotaz na vývojářské oddělení, tak doufám že dají vědět.
Jinak bych možná musel jít do Samsungu J6282.
MichalV65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 12. 2016 16:50

A to je taka životu dôležita funkcia bez ktorej sa neda žiť?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichalV65 9. 12. 2016 17:34

Tak jsem ještě ohledně toho díval a promyslel a ten Panasonic nakonec vezmu. Celkové té značce veřím víc než Samsungu (nechci tady Samsung špinit, je to dobrá značka).
Navíc jsem se díval na ceny některých set topboxů a nepřesahují ani 1000kč. Hold bude krabička navíc.
Ještě jsem měl v hledáčku Sony W755, ale asi bych se nepřenesl přes Android. Co jsem slyšel, tak kolikrát se musí restartovat vytažením ze zásuvky a trpí samovolnými restarty. Já se chci na televizi dívat a né řešit takové problémy.
Každopádně pro mě je prioritní obraz a ten Panasonic na tom bude určitě dobře.
MichalV65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 9. 12. 2016 17:51

Panasonic bývá neprávem přehlíženou značkou ve výběru, kvůli druhotným věcem. Kupříkladu, že interní přehrávač není úplně přehledný a má sníženou podporu formátů. Věc, která se dá řešit jinak. Slušný obraz ale nenahradíš.

Určitě bych se šel na něj někam podívat, a když se bude líbit - objednal.

Firefox OS patří, z mého pohledu, mezi nejstabilnější prostředí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 12. 2016 18:06

MichalV65 píše:Navíc jsem se díval na ceny některých set topboxů a nepřesahují ani 1000kč. Hold bude krabička navíc.
Ešte je to ďaleko kym to človek bude naozaj potrebovať. A otazka je či vôbec. Sukromne televizie totiž špekuluju, že zadarmo to nebude, tak sa môže stať, že aj tak prejdeš na niečo ine. Robi sa z toho aktualne veľke halo, ale aby to všetko nakoniec nedopadlo inak.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 12. 2016 18:20

Přesně tak - DVB-T2 s HEVC/H.265 po Česku.

Všichni se na to třesou a nakonec podobný systém využije 1/5 původních zájemců, co DVB-T2 brali jako věc na život a na smrt.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 9. 12. 2016 20:12

Třeba z Javořice ještě není ani jeden program v HD.Údajně ani nikdy nebude.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jetva 9. 12. 2016 21:06

tak podle známé co přímo pracuje ve výrobě panasoniku, která se tam na to dotazovala...... tak u DS630 to upgradovat aktualizací nejde :hm rád bych kdyby se ten zdroj mýlil :oboze
ještě můžu zjistit jak je to u ostatních DS modelů

bylo to u mě jak psal mgx..... nejdříve jsem chtěl ťamťung...pak sony a panáka jsem úplně přehlížel, i vobchodech, kam jsem chodil .......a dnes jsem se byl kouknout konkrétně na panasonic a musim říct že u samsungu i sony mě něco nevonělo ale panasonic bez výhrad ... a ted se mi nechce měnit i přes chybějící hevc
jetva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MichalV65 10. 12. 2016 09:08

Taky jsem z toho měl dilema, ale nakonec jsem si z objednal ten Panasonic DS630. DVB-T2 je ještě daleko a já stejně jedu přes satelit. Jediné co mi trošku vadí, tak že nepřehraje formát h265/hevc z USB, ale filmy zatím moc nejsou takže pohoda.
Pokud se ti obrazově líbil nejvíc právě ten Panák tak jako mě, tak do něj běž. A přehrávání formátů jako HEVC v klidu nahradíš přikoupením setopboxu, který to zvládá(možná i lépe než kdyby byl vestavěný v TV), ale obrazovou vlastnost panelu už nevylepšíš(maximálně nastavením).
MichalV65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r626 12. 12. 2016 17:38

Zdravim, dnes me v Datartu zaujala fullhd samsung UE49K5572SU nemate nekdo nejake podrobnosti? Popr. Osobni zkusenosti? Nic jsem na netu nedohledal..nejspis to bude exklusivne jen pro datart. Jaky to ma panel? Va?, kolik hz? Popripade nejake dalsi paramtery co vas napadnou. Diky..
r626
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků