Sony KDL-55W755C

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod snagacz 31. 12. 2016 18:55

Ahoj,

pred par dny jsem si koupil 55W808C a bohuzel se mi vubec nelibi podani scen ve tme. Hrozne mizi detaily, jen jde videt cerna cast obrazovky. Priklad: kde maji byt videt dvere od auta, tak vidim jen ciste cernou, jako by dvere vubec nemelo. Predtim jsem mel 43W755C a tam jsem nic takoveho nezaregistroval.
Asi budu chtit hodne, ale nevite, jestli je to v poradku? Hral jsem si s ruznym nastavenim a fakt mi to prijde jako bud vada, a nebo minus tohoto typu.

Uvazuju o vymene za 55W755C, Myslite ze bude mit stejnou uroven pri tmavych scenjako ta 808?

Diky za pripadnou odpoved.
snagacz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r626 31. 12. 2016 18:59

Pozorovaci vzdalenost cca 2,5m
r626
Junior

Odeslat příspěvekod miravopi 31. 12. 2016 20:21

To:snagacz
pro nastaveni cerne zkuste zmenit nastaveni Obraz/pokrocile nastaveni/jas , zde najdete dve polozky
1)NASTAVENI CERNE dejte na VYP
2)UROVEN CERNE nastavte na posuvniku 60 ( v defaultu je 50 )

Myslim, ze toto nastaveni vam bude lepe vyhovovat, v defaultu je TV nastavena na opravdu hlubokou cernou, vyhodou je, ze se da toto nastaveni prizpusobit velmi detailne v krocich pro kazde oko uzivatele
miravopi
Junior

Odeslat příspěvekod melkortheevil 1. 1. 2017 10:49

Také jsem koupil 55W808C. Sleduju ze 3 metrů a velikost akorát. Nejprve nadšení, když jsem po vybalení a rychlém nastavení přes pruvodce spustil Hledá se Dory. Paráda. Barvy krásné, obraz plynulý. SD kanály velmi dobré. PS4 (NHL) také paráda. Do nastavení jsem zatím vůbec nekoukal.
Poté přišlo zklamání z jednoho vadného bodu, který svítí stále červeně a jeden zátuh, kdy vypnutou tv nešlo spustit a pomohlo vytažení ze zásuvky. Ohledně vadného bodu řešení zatím zvažuju, jestli se smířít nebo vrátit ve lhůtě 14 dnů.
melkortheevil
Junior

Odeslat příspěvekod snagacz 1. 1. 2017 12:51

miravopi píše:To:snagacz
pro nastaveni cerne zkuste zmenit nastaveni Obraz/pokrocile nastaveni/jas , zde najdete dve polozky
1)NASTAVENI CERNE dejte na VYP
2)UROVEN CERNE nastavte na posuvniku 60 ( v defaultu je 50 )

Myslim, ze toto nastaveni vam bude lepe vyhovovat, v defaultu je TV nastavena na opravdu hlubokou cernou, vyhodou je, ze se da toto nastaveni prizpusobit velmi detailne v krocich pro kazde oko uzivatele


Diky za radu, je to urcite lepsi, ale bohuzel tou urovni cerne na 60 je celkove obraz presviceny, protoze se nezvysuje jen cerna, ale cely obraz. Jeste si stim pohraju, ale cim dal vic uvazuji o 55W755C.
snagacz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 1. 1. 2017 15:45

melkortheevil píše:Ohledně vadného bodu řešení zatím zvažuju, jestli se smířít nebo vrátit ve lhůtě 14 dnů.

Ohledně vadného bodu lze opatrně přes měkký hadřík zkusit opakovaně na bod poklepat. Opakuji - opatrně. Jsou také utility na NTB/PC, které rychle střídají body a jsou schopny někdy pixel rozchodit.

MgX píše:Mrtvé pixely se stále vyskytují a to na všech typech panelů. Nejproblémovější je pixel, který je bílý - tedy takový, který asi nejvíce znají uživatelé TN panelů. Tento vadí nejvíce - je nejviditelnější.

U koupě se dá ihned vidět, tu a tam nějaký ten mrtvolkin. Problémem je, že sem tam dojde k dalšímu nárůstu takových bodů i po pár dnech provozu. Na odstranění vadných pixelů se používá několik metod. Od „odborných“, kdy se využívají různě naprogramované utility, které vytvoří malý čtverec, kde se velmi rychle střídají různé barvy.

Další metodou - lidovou - je možnost opatrně zkusit tam, kde je mrtvý pixel zaťukat něčím na plochu panelu. Například opačná část šroubováku, kdy ťukám přes nějakou měkkou a hebkou látku. Někdo jiný udělá to samé - zase přes látku, ale přímo prstem.

Vyvarovat se těchto nepříjemností při nákupu jednoznačně nelze. Výhodnější je nákup přes internet, kde máme možnost zboží případně vrátit zpět, a to bez udání důvodu.

Kdo chce nějaké další podobné čtení, může zkusit zde ...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melkortheevil 1. 1. 2017 16:13

MgX díky, poklepaní jsem zkusil, ale nepomohlo. Bod je černý nebo červený podle sceny, alespoň tak se mi to jeví. Podívám se ještě po tom "střídači" barev.
melkortheevil
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 1. 2017 16:35

Ono to někdy nepomůže hned. Bod se vzpamatuje za nějaký čas. Tím Ti v žádném případě nechci rozmlouvat vrácení televizoru.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 1. 1. 2017 18:12

Tuším že vadný bod není důvod k reklamaci. Spíš bych tv ve lhůtě vrátil.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 1. 1. 2017 18:37

Většinou není, ale může TV vrátit ve 14 dnech od zakoupení, pokud bral přes net....bez udání důvodu.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel_cery 2. 1. 2017 14:13

snagacz píše:Ahoj,

pred par dny jsem si koupil 55W808C a bohuzel se mi vubec nelibi podani scen ve tme. Hrozne mizi detaily, jen jde videt cerna cast obrazovky. Priklad: kde maji byt videt dvere od auta, tak vidim jen ciste cernou, jako by dvere vubec nemelo. Predtim jsem mel 43W755C a tam jsem nic takoveho nezaregistroval.
Asi budu chtit hodne, ale nevite, jestli je to v poradku? Hral jsem si s ruznym nastavenim a fakt mi to prijde jako bud vada, a nebo minus tohoto typu.

Uvazuju o vymene za 55W755C, Myslite ze bude mit stejnou uroven pri tmavych scenjako ta 808?

Diky za pripadnou odpoved.


Taky jsem si toho všimnul. Docela by mne zajímalo řešení, resp. důvod proč TV tu černou takto "přehání".
pavel_cery
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snagacz 2. 1. 2017 14:27

Je to asi nejaky neduh, v jedne recenzi to zminili + uvedli, ze je telka vhodnejsi pro denni sledovani a nebo s dobrym osvetlenim. za par dnu mi prijde 55W755C, tak to porovnam. ale ocekavam ze to bude stejne. Pravda, ze u 43W755C, kterou jsem mel, jsem to nezaregistroval, ale u ni mohla hrat roli mensi velikost.

Jinak reseni nabidl miravopi:

1)NASTAVENI CERNE dejte na VYP
2)UROVEN CERNE nastavte na posuvniku 60 ( v defaultu je 50 )

Jenze pri 60 je pak obraz zase kompletne presvetleny a take to neni ono:/
snagacz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 2. 1. 2017 15:00

Já měl tedy za to, že 755 a 808 jsou stejné televize, vyjma 3D.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snagacz 2. 1. 2017 15:12

no popravde, 755 je horsi model, resp ve specifikaci vidim, ze ma nizsi motionflow 800, oproti 808 1000 a neni 3d. takze naopak by se dalo rici, ze 808 ma mit lepsi obraz :D Ja spis varim z vody a naivne si myslim, ze kdyz se mi obraz u 43w755 pocitove libil vice, nez u 55w808, ze bude i u 55w755 lepsi. Vim, ze kvalitu ovlivnuje i velikost, ale stejne se mi to nejak nezda a chci se presvedcit na vlastni oci.
snagacz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miravopi 7. 1. 2017 20:25

Resim ted u modelu sony 50W808C a 50W755C problém s nezapnutým motionflow (dopočet pohybu) při prehravani filmu z HDD prez usb krze interní video prehravac a kodi prehravac.
Zjistil jsem, ze u filmů s cernýmy pruhy nahore a dole (pr. rozliseni mkv 1920x800) se neaktivuje motionflow, i kdyz je nastaveno motionflow a rezim filmu na max.
Dále je zajímavé, že pri prehrávani v kodi, kdyz film v nastavení kodi roztáhnu na celou obrazovku, tzn, ze nejsou videt cerné pruhy, tak dopočet motionflow je okamzite aktivni a pohyb je pri svenkováni plynulý.
Má nekdo reseni, tak aby motionflow byl aktivni i u obsahu s cernými pruhy pri prehravani z HDD ?

Jinak na youtube, Dvb-t, SAT prez hdmi se problém s truemotion u filmů s cernymi pruhy problem neobjevuje a pohyb je plynuly
miravopi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků