Sony KDL-55W755C

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod miravopi 16. 5. 2017 19:55

to: trent
v nastavení youtube vypnout info pro experty.
Při prehrávání to jde také nastavit, v dolní zobrazovane liste najet na "i", nebo další a vypnout nastaveni pro experty
miravopi
Junior

Odeslat příspěvekod trent 17. 5. 2017 08:14

Díky. Zřejmě se v tom hrabalo nové pokolení. Asi už mi fakt ujíždí vlak. :-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sonny360 17. 5. 2017 09:05

Ahoj, japak jste na tom s restarty po aktualizaci? U mě posledni dobou žádná sláva :-/ a ještě dotaz, dá se někde nastavit aby TV po zapnutí hned nabídla ,,kanály streamování,, ? Děkuji
sonny360
Junior

Odeslat příspěvekod trent 17. 5. 2017 10:13

Restarty prakticky žádné.
Jestli se nepletu, tak pokud tv vypneš v kanálech streamování, tak po zapnutí by ti tam měla sama naskočit.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sonny360 17. 5. 2017 10:18

no a to právě někdy naskočí a někdy ne... no nic asi občas chybka :-)
sonny360
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 20. 5. 2017 13:30

Ahojte.
Vypada to tak, ze sa pridam k ludom, ktorý vlastnia tuto TV...konkretne Sony KDL-55W756C (strieborna).Kazdopadne v utorok by mi mala prist , za 699€...cistonova, original zabalena. (jeden z poslednych kusov).
Plasma co mam, 50" dosluhuje (vypalene loga, zlte flaky po obrazovke,tak uz je cas na nieco nove)

Preco som siahol po tomto 2 roky starom modely od SONY:
PLUSY: AMWA3 panel, 10bit , 120Hz, "non flicker"! a FHD.
MINUSY: vraj zvuk, degradacia farieb+kontrastu uhol 30st. a pre mna nezname prostredie a neskusenosti s Android TV (takze obava)...a hadam budem stastie na minimalny clouding.

Kedze som ju nemal cas v reale otestovat, mam par otazok.
1, VYLEPSENIE ZVUKU:
Ked cez sluchadkovy vystup pripojim reprobedne, ktore budu natvrdo nastavene na cca polovicny vykon, je mozne ovladat zvuk tychto reprobedni pomocou dialkoveho ovladaca od TV?

2, USB a uzivatelske prostredie:
Po pripojeni HDD,alebo USB kluca ostanu zachovane priecinky a v nich jednotlive polozky? Alebo sa to cele rozhadze,pomiesa atd. (ala vzhlad Panasanic USB manazer)?

3, USB a multimedialna podpora:
Vacsinu filmov mam na HDD (vsetko 720p a 1080p RIPy) prevazne MKV kontainer. Nema s prehravanim problem? resp. asi bude potrebne doinstalovat nejaky player...

Sorka za mozno primitivne otazky, ale nemal som ju moznost otestovat nazivo.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 20. 5. 2017 15:09

Odpovím hlavně na otázku 3.
Vzhledem k tomu, že nativní přehrávač tak nějak divně načítá obsah USB medií, rovnou nainstaluj nějaký přehrávač. Já používám Kodi. Sice je to pak takové multimediální prostředí(Kodi) v multimediálním prostředí(Android TV), ale přehraje to naprosto vše.
K té otázce 2 nevím, jestli ji dobře chápu, ale nic se nerozháže. Když připojíš USB, tak se tě televize zeptá, co z toho má číst(obrázky, hudbu, filmy) a následnně si to podle zvoleného obsahu namapuje. Ale jak jsem už říkal, je to takové divné, nepřehledné a ne vše si načte. V Kodi si přesně vlezu do příslušného adresáře a přehrávám.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 5. 2017 15:31

1. samozrejme ze sa to bude dat ovladat dialkovym, preco by nemalo?
2. to zalezi na programe ktory na prehravanie pouzijes
3. plati to iste co v bode 2.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 20. 5. 2017 17:29

trent: Dik, asi to tiez tak poriesim ... (uvidim potom v reale, co to robi.)

ryan:
1, ak je to tak, tak potom super.
Nie je potrebne sa pracne preklikavat pri kazdom zapnuti TV na ovladanie sluchadiel v TV?....btw: Repro TV a sluchatkovy port ..ako to funguje? Repro TV sa automaticky vypne pri pichnuti jacku do portu?...alebo to ide nastavit (ze hra "aj aj"..cize repro Tv aj repro cez slutakovy port? (sorry, idem po konkretnych faktoch)
2,3 - mal som skor na mysli nativny prehravac v TV.

Ohladom zvuku cez sluchatkovy port. Viete doporucit nejake "tiche repro", kde nepocut sum trafa pri "stand by " rezime?..Mam vytipovane microlaby a vraj ich trochu pocut v "stand by" rezime.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 5. 2017 18:07

1. Neviem či si dobre pamätam, ale u Sony sa tušim da ten vystup nastaviť či bude fixny alebo variabilny. Pre istotu si pozri manual aby som netaral.
2-3. kedže prehravače tretich stran su na tom v každom smere podstatne lepšie, nativny nie je dôvod použivať.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 20. 5. 2017 18:48

Ok. Dik.
Ked bude doma, tak uvidim a skusim podat nejake moje subjektivne / aj objektivne..... info/dojmi o TV (obraz, zvuk, ovladanie vs stara 50" Plazma TV vs 32"LCD spalni).
V najhorsom za 2 roky bude rovny OLED FHD model ( LG 55EG9A7V) za rozumnejsie peniaze :-)
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 26. 5. 2017 08:43

Ahojte. Dva dni mam doma tuto tv...a mam nejake postrehy, otazocky.
Obraz:
1, Parabola (Skylink) + VU-Solo2 + hdmi TV = vyborne.
Obraz ostry, farebny, bez nejakych neduhov. (lepsie ako stara plazma). Bez pripomienok , pri pohlade z kolmeho pohladu. Troska vidno nesulad podsvietenia...rohy su trocha tmavsie ako stred, pri bielej obrazovke. ale nic hrozne...kto kuka na bielu obrazovku :)

2, Youtube na TV: Mam pocit telenovela javu, pri prehravani klipov + video kazde 3 sekundy mierne seka.
Je mozne nastavit niekde parametre obrazu?

3, USB port, USB manazer atd:
To je kapitola sama o sebe... :-(
A - vstavany nativny prehravac: ...vzhlad..ach jaj. Ok...je to o zvyku.
Otazka: je mozne niekde doladit obraz? prepnut obrazove rezimy + mam stale pocit telenovela javu...
B - Nainstalovany Android MX player: ... vzhlad..ach jaj . Stara zlata plazmicka a jej user friendly USB prehravac,kde islo nastavit uplne vsetko ....
Spustanie filmu s HDD trva cca 15sekund. OK.
Otazka: je mozne niekde doladit obraz? prepnut obrazove rezimy + mam stale pocit telenovela javu...
C - Ninstalovane Android KODI: toto mi funkcne, vzhladove najviac vyhovuje. Da sa nieco aj nastavit,ale rozdiel je minimalny.
Otazka: je mozne niekde doladit obraz? prepnut obrazove rezimy + mam stale pocit telenovela javu...

Ako keby TV stale "umelo" dopocitaval snimky, ked je obsah z HDD prehravany TV a tahany z USB portov...Nebude to tym 120Hz panelom? Uplne mi to kazi filmovy zazitok :-| Ach jaj. Skusim este pripojit NTB cez HDMI av yskusam prehravanie...

4, Zvuk je hrozny! Nastastie som pripojil 2.1 system, cez sluchatkovy vystup a Tv ho automaticky berie ako "primarny". Hlasitost " sluchatiek cize u mna 2.1 zostavy" ide ovladat ovladacom od Tv a samozrejme aj cez ovladac od VU+Solo2. Sustava je stale zapnuta a nastavena na cca 50% vykonu...co uplne postacuje. Nevyhoda...pri uplnom tichu v obyvacke, pocut mierny "brum" (tak do 1 -1,5metra) zo satelitov ... Cize ,kvazi celkove OK.

EDIT: 17:42:
2,3 bod: tj POCIT TELENOVELY = PORIESENE
Na vsetky vstupy je od zaciatku nastaveny "standartny rezim" so zapnutym "motioflow-om". (plynulost na 3, cistota na 2.). Treba to deaktivovat. (Ono tie hodnoty nie su velke, ale mojmu oku to niekedy vadilo)
Sorka za "blejmovanie" ;-] .

Teraz uz spokojnost.
Som upgradol system, nasledne reset do tovarneho nastavenia a znova nastavenie vsetkych parametrov. Nasledne som hned zakazal aktualicie.
Zvyknutie na system a prostredie... tak 2 dni, teraz uz pohoda. Pohyb v Android prostredi je svizny, odozva na povely tiez. TV mam pripojeny optikou 50MBit...cize WI-FI, ani DVB-S2 = neriesim.

4bod: Ten brum pri necinosti.
Mozno ho poriesim sustavou urcenou pre PC a TV a zakupim Bose Companion 50. Vyhodou je, ze sa po polhodke necinosti vypne. Resp. Nejaky iny napad?...Nemam vela miesta okolo TV.(subwofer je za stolikom)
http://share.pho.to/Ai1AO
Naposledy upravil bylinnycaj dne 26. 5. 2017 17:03, celkově upraveno 2
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 5. 2017 16:43

Akurat som ti išiel pisať, že vypni motionflow.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 29. 5. 2017 12:46

rychly dotaz:
Pls, neviete ako vypnut zvuky v menu TV? resp. da sa to? (nech hladanim zbytocne nestracam cas)
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 29. 5. 2017 14:07

Ako je položka Zvuk, tam je voľba Systémové zvuky.
lithrai
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků