Jaká TV s HDR na hraní PS4 PRO

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kvok 9. 9. 2018 19:02

Některé ty levnější televize mají široký barevný gamut a tak dostaneš z HDR aspoň lepší barvy. Ale ano, často se ti může stát, že u levných TV dostaneš s vypnutým HDR lepší obraz, protože neumí ovládat jas místně a tak při jasném prvku na obrazovce vyhulí jas kompletně a zničí tím černou.
Jinak doporučil bych, jestli se to ještě vleze do cenového limitu, TCL U65C7006. Ta teda pořádné HDR taky nemá, ale ten barevný gamut má hodně slušný na poměry třídy, jas v kategorii low-endů asi taky neseženeš větší a má dost slušný kontrast, tady bych to HDR zkusil nechat zapnuté, nějaké drobné zlepšení by se z toho mohlo podařit vykřesat. Input lag taky skvělý.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 9. 2018 10:42

Matne TV sa uz dnes nerobia, takze tam si velmi nenavyberas. Bud len polomatny alebo uplne leskly.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raffi 11. 9. 2018 07:05

Připojím svůj dotaz sem, měl jsem objednanou TCL u65s9906 ale prý byla poškozená a nemohou mi ji poslat (poslední kus v alze)- Takže jsem to nechal chvilku uležet. Mám dva favority v ceně kolem 30t Kč. TCL U65X9006 nebo Philips 65PUS8602. Přikláním se k Philips kvuli Ambilight. je některá z nich obrazově výrazně lepší? Zvuk neřeším. televize bude v hodně jasném/světlém prostředí. Díky.
Raffi
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 9. 2018 07:15

Urcite radsej Philips.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rapos2097 16. 9. 2018 14:17

Zdravim, poslednu dobu sa tu riesili hlavne 65" televizie. Hladam 55", vyuzivanie najme ku ps4 pro a filmy/netflix, najdolezitejsi je pre mna co najkvalitnejsi obraz. Z vasich tipov na 65" telky som nasiel aj 55" alternativy a to konkretne:

Hisense H55U7A
TCL U55X9006

Moj rozpocet konci niekde okolo 20 000, obzvlast ta TCL s qled obrazovkou ma velmi zaujimala. Su v tejto cenovej relacii nejake dalsie televizie od ostatnych vyrobcov hodne zamyslenia sa?

Mozno este samostatnou otazkou je pre mna otazka zvuku, ako su na tom tieto TV so zvukom v porovnani napr so soundbarmi do 6000? Je to vobec porovnatelne alebo nejaky soundbar pripadne ine externe repraky su proste nutnost?

Vdaka za vsetky vase rady! :)
rapos2097
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 9. 2018 18:19

Ten Hisense je tiez qled.

TCL zvukom v ramci TV celkom vynika, ale na nejaky lepsi soundbar to samozrejme nema. Fyzika a objem nepusti.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 16. 9. 2018 20:31

Vzhledem k tomu, že na PS4 i Netflixu seženeš dost HDR obsahu, šel bych do U55X9006, která má v téhle oblasti navrch.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xuser 17. 9. 2018 12:21

Hisense H55U7A máme u babky a sú vidieť svetlé fľaky na čiernej v obraze. Našťastie len v noci ;/ Je to neduh aj drahších modelov? Čakám na xf9005...
Xuser
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 9. 2018 14:34

Je to neduh LCD technologie ako takej, tyka sa to uplne vsetkych TV aj monitorov. Jeden kus (aj v ramci toho isteho modelu a uhlopriecky) tym moze trpiet velmi, iny malo.
Ak to neprekaza pri beznom sledovani, tak to neries.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megawir 18. 9. 2018 09:17

Zdravím, chtěl bych místní odborníky požádat o radu.

Rád bych upgradoval televizi na něco zajímavějšího. Mám LG 47LE8900, která byla špička ve svý době, ale dneska už to není ono.

TV využívám především ke sledování seriálů (včetně Netflixu), filmů (z PC nebo přes kabelovku) a hraní na PS4 PRO (HDR a 4K - u nové, stará tohle neumožňuje).

Rozpočet max 40K (pokud to bude méně, tak se zlobit nebudu, ale chápu, že ty lepší něco stojí), s ohledem na prostor beru jako ideální velikost 55" (momentálně mám těch 47"). OLED nechci (často mám k práci puštěnou TV jako kulisu a jede mi tam např ČT24 poměrně dlouho, takže bych se tam časem obával vypáleného loga). Pokud by za zajímavou cenu byla 65", tak bych se samozřejmě nezlobil, jen nevím, zda to pak stojí za ten příplatek oproti 55" verzi.

Zvuk neřeším, mám receiver a samostatné repro.

Z variant do rozpočtu (beru cenu bez DPH) jsem koukal na Samsung QE55Q7FN, případně Sony XF9005.

Můžete mi pomoci vybrat? Máte s některou osobní zkušenost? Nebo vidíte jiný kousek, který by byl zajímavější?

Moc díky!
... prepare for war ...
megawir
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 18. 9. 2018 12:05

Aj to asi uplne nepobiram? Jak to mas s tou cenou? Pocitas tedy s cenou 40000,bez dph? Je to tak? Za ty penize se urcite daji najit lepsi volby... ale, proc se proboha ochudit o zazitek z OLED, kdyz na to mam rozpocet. Uvedomuju si tvou poznamku o kulise ct24, ale nemam pocit, ze to je problem... stream ct24 se snad da pustit i jinak, nez na hlavni TV.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megawir 18. 9. 2018 12:54

Omlouvám se, pokud jsem to nenapsal srozumitelně. OLED prostě nechci :-) pročetl jsem tuny materiálů (co se týče OLED vs zbytek) a byl se podívat na několika zajímavých kusech v prodejnách (včetně těch dvou modelů, co jsem zmínil). Pořád váhám, proto jsem napsal ten dotaz.
Víc než absolutní černá mě zajímá vyšší rozsah co se týká jasu + prostě nechci riskovat vypalování nebo jakoukoliv podobnou degradaci obrazu. Současnou tv mám skoro 8 let, takže počítám, že i ta nová vydrží a stálost základních vlastností je pro mě zásadní. 40K bez DPH je absolutní strop, ale tyhle peníze dám jen tehdy, když to bude mít zdůvodnění. Pokud dostanu za 30K bez DPH skoro to samé, tak prostě vezmu tu levnější variantu. Psal jsem to kvůli orientaci skrz tipy, a které předem děkuji.
... prepare for war ...
megawir
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 9. 2018 17:26

megawir píše: OLED nechci (často mám k práci puštěnou TV jako kulisu a jede mi tam např ČT24 poměrně dlouho, takže bych se tam časem obával vypáleného loga).

Na take pripady je tam šetrič obrazovky. Obraz sa vypne pri dlhšej nečinnosti. Takže ta tvoja obava je uplne neopodstatnena.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod megawir 18. 9. 2018 17:43

Takže prostě musím chtít OLED? :) nebo já už nevím, jak to napsat jinak. Navíc jak jsem psal, víc mě zajímá rozsah jasu, než absolutní černá a počítám, že s tím asi spořič nepomůže. Dík za pochopení...
megawir
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 9. 2018 18:21

???
Co chces a co si kupis je vec tvoja, to je nam srdecne jedno. Ja som len skonstatoval fakt, ze argumenty ktorymi si sam pred sebou obhajujes preco nie oled, su uplne nezmyselne. Nic viac, nic menej, len je treba chapat pisany text. Tak si nedomyslaj veci co tam nie su.

Rozsah jasu zavisi aj na urovni ciernej. A ta je u oledu podstatne nizsia.
To ze ma nejake LCD vyssi maximalny jas, neznamena ze ma lepsie HDR. Tam hra ulohu X dalsich faktorov (podsvietenie, panel...). TV s nizsim max jasom (aj o stovky nitov) moze mat kludne podstatne lepsie HDR. Takze aj tento argument je nezmyselny.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků