Jakou TV k Nvidia Shield TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Paullik74 1. 10. 2016 18:43

Zdravím,
plánuji koupi televize a Nvidia Shield TV. Díky Shieldu mám tedy postárano o software, tak se rozhoduji, jestli jít do nějaké letošní nové televize (nejpravděpodobněji by to byla Sony s Android TV - konkrétně KDL-43W755C) nebo zkusit pořídit nějakou klidně i hloupou starší, jelikož všude čtu, že letošní modely (jejich panely) zdaleka nedosahují kvalit těch například z roku 2011.

Požadavky na TV jsou minimálně 100 Hz panel, FullHD (zbytečné 4K nechci), nejlépe všechny 3 tunery (DVB-C/S2/T2 - ale prakticky by stačil asi jen DVB-C), ideálně WiFi, minimálně LAN (TV s gigabitovým ethernetem budu asi těžko hledat, ale třeba...), nejlépe asi i bluetooth a abych mohl připojit 5.1 repro nejlépe přes 6-channel nebo optiku, dál mě nic moc nenapadá. Max. cena asi těch 15 000 Kč.

Myslíte, že bych za peníze toho Sonáče (15 000) našel nějakou třeba i starší s výrazně lepším panelem a jeho vlastnostma?

Předem díky za jakoukoli odpověď, radu, tip. :)
Paullik74
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 10. 2016 18:58

Ten Sony je model 2015. Veľa lepšieho ale nevymysliš. Len by to možno chcelo zvažiť niečo s väčšiou uhlopriečkou (zaleži na vzdialenosti).
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paullik74 1. 10. 2016 19:12

Pravda, díky za opravu, on už je vlastně 2016 :) :D. Větší úhlopříčka potřeba nebude :). Díky, myslel jsem si to, ale chtěl jsem se ujistit :).
Paullik74
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod calebcox 1. 10. 2016 21:13

Predpokladam ze Shield TV bude porizena na hrani her, jinak mi totiz nedavaji smysl dve zarizeni s Andoid TV - v tomto pripade by opravdu stacila nejaka starsi "hloupa" TV.

Rozhodne doporucuju zvazit vetsi uhlopricku, pokud to umisteni dovoli tak alespon 50-55"
Gigabitova sit v TV? Z jakeho duvodu?
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod Paullik74 1. 10. 2016 21:50

Ano, Shield TV primárně na hraní her, do zálohy jako výkonný MMC.

V mých momentálních prostorách bych na telku koukal asi z metru a půl (max.), což se do budoucna asi změní, ale bůh ví.

Gigabitová síťovka, sem si tak teď uvědomil, že vlastně není potřeba. Chtěl jsem jí na svá MKVčka na NASu, která mívají občas i 20 Mbit bitrate a víc, což ale vlastně 100 Mbit pokryje (ehm, těžká matematika :nenapadne ). Zmátlo mě, že jsem kdysi dávno pouštěl blu-ray iso na SENCOR SMP-9000, a to mi při puštění napsalo bitrate 60 Mbit. A jelikož ten měl gigabitovou síťovku tak jsem si z nějakého důvodu začal říkat, že 100 Mbit v TV by to nezvládl :D. Tenkrát sem si to asi špatně spočítal. Nicméně známe teorii a praxi. Jistota je jistota :D.
Paullik74
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 10. 2016 21:59

Stary, hlupy v porovnatelnej kvalite nenajdes. To by musel byt velmi stary. Jedine tiez 2015 Philips 40pfk6300. Co uz ale asi nezozenies.
Gigova sietovka vo FHD tv nema ziadne opodstatnenie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paullik74 2. 10. 2016 06:47

Koukám, ještě by se sehnat dal, mrknu na nějaké recenze, díky za tip :).
Paullik74
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 10. 2016 06:52

Len to je trochu dost nadsadena cena. Skus aj mimo heureky pohladat.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paullik74 2. 10. 2016 07:55

To máš pravdu, koukal sem i na tu 48" a ta je dokonce levnější :D. Sice aukro ale to by asi úplně nevadilo. A i jinde sem ho viděl za stejný peníz. No, budu to chvilku sledovat :).
Paullik74
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků