Samsung UE55J6272 - S2 tuner

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 12. 9. 2016 17:34

Zdravím, má někdo zkušenost s touto TV s ohledem na příjem satelitu (Skylink) přes S2 tuner?
Jde mi o to, zda po naladění lze nějakým tlačítkem vyvolat seznam naladěných satelitních stanic.
Možná si někdo řekne, proč se tak blbě ptám, ale nyní mám LG42LB630V (2014), který skutečně nedokáže zobrazit seznam naladěných satelitních stanic. Ví někdo, zda má tento LG 100Hz panel, jak mi při koupi tvrdili v obchodě? Děkuji
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 12. 9. 2016 17:41

Seznam stanic samozřejmě zobrazit jde,jdou vytřídit do oblíbených a v nich relativně snadno (na tuner v tv) editovat.Samsung má příjem satelitu vyřešen asi nejlépe,ideální to není,ale dá se to celkem dobře obsluhovat.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 9. 2016 17:52

Volvo XC70 píše:Ví někdo, zda má tento LG 100Hz panel, jak mi při koupi tvrdili v obchodě? Děkuji
Nema. To boli modely až od LB670.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 9. 2016 18:13

Volvo XC70 píše:Zdravím, má někdo zkušenost s touto TV s ohledem na příjem satelitu (Skylink) přes S2 tuner?
Jde mi o to, zda po naladění lze nějakým tlačítkem vyvolat seznam naladěných satelitních stanic.
Možná si někdo řekne, proč se tak blbě ptám, ale nyní mám LG42LB630V (2014), který skutečně nedokáže zobrazit seznam naladěných satelitních stanic. Ví někdo, zda má tento LG 100Hz panel, jak mi při koupi tvrdili v obchodě? Děkuji


Upřesni, co pro Tebe znamená „po naladění“ a „seznam stanic“. Předpokládám totiž, že i Tvé LG má někde GUIDE/EPG a v něm vlastně seznam naladěných stanic. Při skokovém přepínání se také využívá jakýsi vnitřní seznam naladěných stanic. Podobně by mělo mít LG interní sestavení stanic pro nějakou, byť uživatelsky nepříjemnou, editaci... třeba alespoň pro zasazení vybraných programů do favoritního listu.

-- 12. 9. 2016 19:26 --

standavfr píše:Seznam stanic samozřejmě zobrazit jde,jdou vytřídit do oblíbených a v nich relativně snadno (na tuner v tv) editovat.Samsung má příjem satelitu vyřešen asi nejlépe,ideální to není,ale dá se to celkem dobře obsluhovat.

Doplním... některé modely Samsung mají - jakoby - méně citlivý tuner. Proto je větší potřeba mít kvalitně nastavenu parabolu, resp. zesílen signál atp. Obdobně se stává, že některý model může být vybíravější k modulům. Zde, jako i u jiných značek, se doporučuje zakoupení modulu tak, aby byla možná jeho bezplatná výměna. Zcela jistě se najdou firmy, které podobnou službu nabízejí... anebo se modul koupí přes internet.

Samsung má teoreticky nejvyšší editační schopnosti v rámci běžných značek TV. Mnoho uživatelů odmítá přijmout případnou variantu automatiky v podobě FastScanu. Při zvyknutí si, má obsluha o problém méně. Já si zvykal dlouho, ale nakonec si podobný typ sestavení nemohu vynachválit. Nic lepšího pro dobu, kdy se neustále mění seznam stanic neexistuje. Nemám čas si každou chvíli hrát s televizorem. Mám několik externích přijímačů, které FastScan neumí, a tam toho velmi lituji.

Řadu odpovědí na své otázky získáš u popisu testů televizorů na webu avmania.cz. Stačí si filtrovat značku Samsung. Sice to nebude přesně ke každému modelu, avšak 90 % věcí je stejných. Zde máš podrobný popis v příslušné kapitole u špičkového Sama...

Jestli máš zájem - čti ve výše uvedených odkazech. Když budou ještě dotazy, ptej se.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 12. 9. 2016 18:34

Ještě dám odkaz na pojednání o modulech,vybral jsem podle něj a až na asi dvě zaváhání funguje korektně.
http://avmania.e15.cz/moduly-pro-sateli ... acatecniky
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 12. 9. 2016 18:49

Ten odkaz je součástí mé odpovědi... nevadí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 12. 9. 2016 18:56

Sorry,přehlédl jsem ho.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 12. 9. 2016 19:11

Volvo XC70 neznám přesně prostředí Tvého TV LG... jeho specifika, nicméně, když kouknu sem, vidím, že i LG má list kanálů.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 12. 9. 2016 19:25

Díky za odpovědi, vezmu si z nich ponaučení.
2 roky koukám na LG v domnění, že má 100Hz panel, a ono 50Hz, to jsem trošku v šoku. Ale abych byl upřímný, obrazově je TV vynikající, a až na nějaký ten clouding má super ostrost, barvy a ani s rychlými scénami vč. sportu není sebemenší problém.
Tlačítko Guide pochopitelně má, po zmáčknutí se objeví pár stanic, ale orientace a pohyb v nich je pro mě záhadou hlavolamu, no asi jsem trochu dřevák. :oboze
Jsem rád, že zkušenost se Samsungem a S2 je vesměs kladná, je to jeden z mých TV ve výběru.
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 12. 9. 2016 20:08

Kup dokud jsou.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 12. 9. 2016 21:43

Volvo XC70 nevím, zda budeš spokojen s nabízeným TV Samsung, když prezentuješ spokojenost s dlouhodoběji využívaným TV LG...myslím po obrazové stránce. Zvyk je železná košile a přístup k prezentaci obrazové krásy u obou TV bude, IMHO, významně odlišný.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 13. 9. 2016 06:59

MgX, a to je přesně ten problém, proč se už poměrně dlouho rozhoduji, jakou cestou se dát. S uvedeným LG jsem po obrazové a zvukové stránce moc spokojený, ale už je to s úhlopříčkou 42 na nás trochu malé, proto koukám po větší bedně. Chtěl jsem striktně 100Hz panel, ale po zjištění, že už více než 2 roky koukáme na 50Hz a jsme velmi spokojeni, tak nevím. Možná upustím od podmínky 100Hz za každou cenu. Jak jsem již někde psal, pocitově mám nejblíže k Panasonicu a pochopitelně LG.
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 9. 2016 08:28

Pokial sa v tvojom rozpocte vyskytuju aj 100 Hz modely, nie je dovod preco z tejto podmienky zlavit. Ako tu uz odznelo mnohokrat, tie TV nie su o viac Hz, ale o vyssej kvalite obecne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 13. 9. 2016 09:16

U Panasonicu nemají s2 tuner v tv s rozumnou výbavou a za rozumnou cenu,aspň teda v úhlopříčce do 50 palců,Lg 652 jsem se Samsungem 6272 porovnával na prodejně v režimu film bez dalších korekcí a ten větší kontrast Sama je znát i za denního světla.Ještě jsem zvažoval Sony,ale android pořád ještě není doladěný.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2016 19:21

Volvo XC70 chtělo by to mít dvě, tři telky vedle sebe k porovnání. A porovnat si je v režimu Film/Kino na nějakém svém filmu/demu. A to srovnání udělat opakovaně... v jiné dny. Samozřejmě ideálem je porovnávání v místě, kde není milion světel, ale podmínky jsou podobné těm doma. Ano, podobně laděnou prodejnu nebude jednoduché najít.

Pro Tebe je důležité zachovat alespoň 50Hz s nějakým „lepším dopočtem“. Ne, 100Hz technologií nic nepokazíš. Konkrétně u Samsungu si nastavíš dvěma posuvníky, jak se pohyb má chovat. Víc, míň, dle vkusu. Problém může být v jiném typu panelu, barvách, které nemusejí mít stejný „základ“ a budou se Ti zdát nepřirozené, byť obraz může být nastaven dobře. Oko přivykne, ale...

On i ten nadlimitní kontrast, forma svitu, jasu... udělá své a tak se Ti některý model jeví světelně výraznější, přestože si vše potřebné upravíš. Spokojenost přijít nemusí.

Ne, není to jednoduché rozhodování. Ona ani vějička v podobě UHD, nebo UHD HDR nemusí znamenat radost. Zvláště u nižších modelů. Není všechno zlato co se třpytí. Ale ano - výrobci už v rámci snahy totálně šetřit, umí alespoň část vlastností naladit/nastavit tak, abys nebyl okamžitě frustrován.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků