ue48j6272 odpojování flash disku

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pepan321 26. 8. 2016 19:28

Dobrý den,

mám k výše uvedené tv připojenou usb prodlužku, ke které připojuji flashku. Mám 8gb corsair, myslím že usb 2.0 a dále transcendend, usb 3.1. O. Při přehrávání filmů se občas stane, že se film přeruší, hodí to hlášku "flash disk byl odpojen" a během cca 5s to napíše "flash disk nalezen". Někdy to udělá po 10min, někdy po 30min atd. Máte někdo podobný problém? Čím by to mohlo být?

Děkuji
pepan321
Junior

Odeslat příspěvekod jito 26. 8. 2016 20:03

Tipuji to na tu usb prodlužku.....
Dej flash disk rovnou do TV-když problém zmizne,je to jasné.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepan321 27. 8. 2016 08:13

včera mně to opět několikrát vypadlo, tak jsem se naštval a připojil bez prodlužky přímo od usb konektoru a celý film jel v pohodě bez výpadků. Toto řešení mně ale nevyhovuje, jelikož mám tv pravou stranou u zdi a hodně špatně se mně tam dostává. Vyřešila by to nějaká kvalitnější usb prodlužka? Nebo to je obecně problém prodlužek?
pepan321
Junior

Odeslat příspěvekod jito 27. 8. 2016 09:10

Vše je o kvalitě prodlužovacího kabelu....
Jaký kabel koupit,tak na to je velmi těžká odpověď.Platí i nějaká pravidla-čím kratší a "tlustší",tím lepší.
Podívej se na nějaké kabely od PremiumCord-je to ale bez záruky...
https://www.czc.cz/usb%20kabel/kabely/h ... 80nqsqkdnd
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepan321 27. 8. 2016 09:44

ok, díky moc, mrknu se
pepan321
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 27. 8. 2016 09:47

Někteří výrobci přímo uvádějí, že USB flešky je vhodné přímo připojit na port. Prodloužení možné jest, ale z mnoha zkušeností plyne, že se jedná o dosti často problematickou záležitost.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 8. 2016 12:14

Není to zrovna o flešce, ale souvisí to s USB prodlužkou - mám v autě navigaci, asi 6 let starýho TomToma. K napájení používá kabel USB-microUSB. Bohužel nějakej STRÁÁÁÁÁŠNĚ CHYTREJ dýzajnér pro škodifky vymyslel zásuvku pro napájení 12V příslušenství umístěnou pod páku ruční brzdy, mezi předníma sedačkama. Kabel k navigaci tak musí měřit minimálně dva metry, aby nebyl napnutej a řidiči nehrozilo, že se za něj nečekaně zahákne a v panice spáchá karambol. Já sice mám v palubní desce 4-násobnej 12V "hubík", ale i od něj k navigaci umístěný mimo přímej výhled řidiče potřebuju kabel 1,5 metru dlouhej.
Na a konečně k věci - ten TomTom na ten kabel v autě normálně běží, když vezmu šlusmetr, kabel má všecky 4 žíly vodivý, taky proč by ne, je to originál Belkin za 2 stovky - ale pokud chci s navigací cokoliv dělat přes PC, na ten kabel je spojení spolehlivý asi jako kondom z vietnamský války. Navi jednou vidět je, podruhý není, neustále se točí kolečko jako že se připojuje - ale připojená není ani po půl hodině atd. Konektory jsou přitom naprosto OK, kontakty kontaktujou a stínění stíní - ale přenos nejede. Zato když vezmu NO NAME kabel dlouhej POUHEJCH 20cm (příslušenství k mobilům), navi se okamžitě připojí, aktualizace najedou jak blesk a není ani sebemenší problém s připojením.
Jediný co můžu poradit, je zapojit do TV malej USB-hubík a flešku zapojovat až do něj. Obecně se u nich předpokládá, že budou sloužit jako " přemístění zásuvek zezadu dopředu", takže mají kvalitnější kabel a při jeho dýlce i jen kolem půl metru to přenosy ovlivňuje jen minimálně...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků