40-50" letošní modely vs LF652V / J6272

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 21. 10. 2016 16:43

Bohužel jsem tento LG TV zatím neměl možnost ladit na satelitu. Nicméně - FastScan se týká celé platformy. Pokud ho mají telky se satelitním tunerem a se stejným OS, měl by být přítomen. On někdy někdo popisuje, že FastScan u LG (dřívější modely) nefunguje korektně atp. Vždy je třeba to vyzkoušet. Dle dřívějších testů je jasné, že minimálně obdoba FS v telkách je, neboť volba Skylink/CSlink zabezpečí preferenci stanic pro našince.

Nezapomeň na správnou volbu modulu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 21. 10. 2016 18:26

Díky za odpověď.
Většina LG s WebOS má FastScan, tak není důvod, aby ho tato TV neměla.
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 10. 2016 10:33

Ano, mělo by to tak být. Budeš tu telku kupovat? Jak jsem psal - vyber správný modul. Byl o tom článek na avmania.cz. Ideálně kup modul tak, aby ho šlo vyměnit za jiný typ.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 22. 10. 2016 11:23

Je to můj hlavní favorit, ale jak píši ve vláknu 50Hz UHD vs. 100Hz FHD, mám obavy, aby UHD signál na satelitu nepřišel v brzké době několika málo let a budu s FHD TV víš kde.
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 10. 2016 12:49

Asi tak moc horké to nebude. Je třeba si uvědomit, že ty telky dnes nekupuješ na 20 let jak dřív. Celá řada jich odejde v prvních pěti letech provozu.

Nicméně chápu Tvé obavy.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 22. 10. 2016 13:33

To není moc dobrá perspektiva, že by to mělo vydržet tak málo, ale asi nakonec koupím dobrou FHD TV a počkám, jak se s UHD vše vyvine.
Nevíš prosím, jak je na tom v porovnání rychlosti prostředí WebOS 2.0 a 3.0, popř. Tizen?
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod patejrik 22. 10. 2016 19:53

Volvo XC70 píše:Ahojte,
ví někdo, zda má LG LF652V FastScan? Nikde jsem to nedohledal. Díky



Ze zkušenosti co mám z práce, se u LG dá říct, že FastScan nemá. U nového modelu 2016 se satelit ladí skoro půl hodiny, dokonce už opravili i to, že se kanály řadí od 1 ale FastScan nefunguje tak jak má.

Jinak co se týče systému, tak WebOS 2.0 bych se vyhnul obloukem, 3 už docela funguje a Tizen je na tom dost podobně.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 10. 2016 20:58

Popiš konkrétní problémy u WebOS 2.0/3.0 a Tizen. Možná by bylo vhodné, i u jakých TV jsi tyto OS zkoumal - jaká třída.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 10. 2016 21:22

Volvo XC70 píše:Je to můj hlavní favorit, ale jak píši ve vláknu 50Hz UHD vs. 100Hz FHD, mám obavy, aby UHD signál na satelitu nepřišel v brzké době několika málo let a budu s FHD TV víš kde.

Budes presne tam kde si teraz. Aj ked pribudnu UHD kanaly, ich HD verzie pobezia nadalej. Este kopu rokov. Toho sa bat fakt netreba.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patejrik 22. 10. 2016 22:56

MgX píše:Popiš konkrétní problémy u WebOS 2.0/3.0 a Tizen. Možná by bylo vhodné, i u jakých TV jsi tyto OS zkoumal - jaká třída.



WebOS 2.0 - příšerně pomalé reakce v menu. Pokud chceš, dodám ti zítra video z UF85. Další problém pro mě je satelit. V dnešní době, kdy si koupím telku za třeba za 40k bych chtěl, aby fungoval FastScan tak, jak má.

WebOS 3.0 nemám ještě tak prozkoumán, ale pocitově je rychlejší a problém se satelitem stále stejný.

Tizen 2015 - taky žádný rychlík (pocitově něco mezi WebOS 2.0 a 3.0), FastScan funguje jak má.

Tizen 2016 - pocitově rychlejší, co mě vadilo bylo to, že klávesnice funguje jenom někde a nelíbí se mi uživatelsky.

Snažil jsem se všechno zkoušet na stejných řadách TV. Většinou 8 řady obou výrobců a pak třeba jedny z tich nižších jako byla LF632V a J6272.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 10. 2016 08:12

Viděl jsem několik televizorů na WebOS 2.0, ale o příšerně pomalých reakcích bych určitě nemluvil. Tizen je svižný obecně, u části modelů s extrémně rychlým startem, FirefoxOS taky.

Jedná se o pohled každého, co bere za rychlé a pomalé. A taky... u kterých konkrétních typů pozorování prováděl. Do hry vstupuje i verze softwaru.

Nicméně přít se nechci, je to Tvůj pocitový názor. Někdy stačí promrvit něco v softwaru, vydat špatnou aktualizaci a je to.

FastScan LG... psal jsem, že si uživatelé stěžují. Výrobci televizorů dodnes nejsou schopni nabídnout uživatelský komfort externích satelitních přijímačů v plném rozsahu.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 23. 10. 2016 08:47

To Ryan a MgX: asi máte pravdu, ono to s tím UHD nebude tak horké a souběžně určitě nějaký čas poběží FHD.
Ohledně FastScan jste mě nepotěšili, já vlastně ani přesně nevím, jak má správně fungovat.
Nyní mám LB630V, zpočátku byly satelitní stanice džungle, po několika aktualizacích software je to mnohem lepší, satelit se sice opravdu ladí asi půl hodiny (ne-li déle), ale po naladění jsou stanice setříděné od 1 do 80 české stanice, od 100 je sport atd. Je toto ten FastScan?
Podobné to bylo s WebOS, po zakoupení TV byl systém neskutečně pomalý, přepínání kanálů bylo na kafčo mezi nimi, TV se stále sekala, restartovala, vypínala, nefungoval seznam naladěných stanic. S jednotlivými aktualizacemi se situace zlepšovala až na nynější situaci, kdy si myslím, že je systém docela v pohodě, vše se zrychlilo, žádný restart ani zamrznutí, sice to není nejrychlejší, ale dá se to vydržet.
To Patejrik: to video z UF85 by mě docela zajímalo.
Díky
Volvo XC70
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 10. 2016 09:40

Volvo XC70 píše:To Ryan a MgX: asi máte pravdu, ono to s tím UHD nebude tak horké a souběžně určitě nějaký čas poběží FHD.

Ved ono niektore stanice este len nedavno presli na HD. A ich SD verzie este stale bezia. Myslis ze za kratku dobu pribudnu HD? Navyse napr. taky Skylink prave v tychto dnoch donutil uzivatelov vymenit boxy a nakupovat nove za tisicky eur, kedze vypina SD vysielanie. Co myslis ze by sa stalo, keby ich o 2-3 roky nutil kupovat zas nove kvoli UHD?

To iste dvbt2, teraz ludia kupuju nove stb resp. televizory kvoli prechodu. Co sa asi stane keby sa preslo v kratkej dobe na UHD a tie boxy ktore ludia z donutenia nakupili by im boli nanic?

Aby si vyuzil naplno UHD, to este potrva. Maximalne tak ked mas nejaky vykonny PC, alebo kameru kde si nahravas vlastne 4k videa. Alebo planujes vo velkom nakupovat 4k Bluray disky.
UHD ripy nie su, a bohvie ci budu kedze ochranu na diskoch zatial nik neprelomil. A streamovane videa (ako napr. Netflix), tam je to o velkej kompresii a nizkom toku, tak to velka slava s kvalitou obrazu nie je.
A pre TV stanice bude ten prechod velmi pozvolny kedze vymenit veskere snimacie a vysielacie zariadenia, kapacity atd. za tie so 4k je sakra draha sranda.

Ved este ani v zahranici mas len velmi malo UHD stanic (neratam demo) a aj to vacsina uzko specializovanych (moda, spravy...) kde nie je problem drbnut staticku kameru a snimat jeden, dva obrazy.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patejrik 23. 10. 2016 10:18

Volvo XC70 píše:To Ryan a MgX: asi máte pravdu, ono to s tím UHD nebude tak horké a souběžně určitě nějaký čas poběží FHD.
Ohledně FastScan jste mě nepotěšili, já vlastně ani přesně nevím, jak má správně fungovat.
Nyní mám LB630V, zpočátku byly satelitní stanice džungle, po několika aktualizacích software je to mnohem lepší, satelit se sice opravdu ladí asi půl hodiny (ne-li déle), ale po naladění jsou stanice setříděné od 1 do 80 české stanice, od 100 je sport atd. Je toto ten FastScan?
Podobné to bylo s WebOS, po zakoupení TV byl systém neskutečně pomalý, přepínání kanálů bylo na kafčo mezi nimi, TV se stále sekala, restartovala, vypínala, nefungoval seznam naladěných stanic. S jednotlivými aktualizacemi se situace zlepšovala až na nynější situaci, kdy si myslím, že je systém docela v pohodě, vše se zrychlilo, žádný restart ani zamrznutí, sice to není nejrychlejší, ale dá se to vydržet.
To Patejrik: to video z UF85 by mě docela zajímalo.
Díky


Všechny TV jsem před natáčením aktualizoval na poslední FW. Pro porovnání jsem udělal 3 videa z 8 řady loňské LG, letošní a letošního Samsungu.

https://www.youtube.com/watch?v=S3XFGPqc6ho - LG 2015
https://www.youtube.com/watch?v=xZygvXRSmFM - Samsung 2016
https://www.youtube.com/watch?v=wlqBQ0toxCY - LG 2016

Porovnej sám. Jinak to co píšeš o řazení 1 až ... české, pak sporty apod. Ano to je řazení FastScanu, ale pak by se ti to mělo samo přelazovat pokud se změní třeba frekvence apod. To už trošku nefunguje. A hlavně FastScan se nemá ladit půl hodiny.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 10. 2016 11:00

Volvo XC70 dosti často je to s FW jak píšeš. Postupně se ladí a vylepšuje. Samozřejmě - některé chyby mohou přetrvat, něco se dokonce může zhoršit.

Ad FastScan....... Odkaz na FS tabulku. Bohužel v článku nefunguje link, Skylink mezi tím pozměnil rozložení webu. Takto má vypadat pořadí stanic laděných přes FastScan. Takto a ne jinak. Pokud je při hledání využit FS, neprobíhá klasické ladění, ale jen určité nahození programů s jejich parametry, což je dramaticky rychlejší stav - většinou trvá do desíti vteřin.

Tady máš pak videa od avmania.cz na WebOS 2.0 a jeho předchůdce.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků