TV do 30 000, priorita kvalita obrazu a zvuku

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomasr2 26. 7. 2016 18:04

Dobrý den,
vím že za tyhle peníze to nebude žádná hitparáda, ale dá se říct, která TV je co se týče zvolených priorit nejlepší? Technologie a značka nehraje roli.

Priority:
Co nejkvalitnější obraz
Co nejkvalitnější zvuk
Snadné připojení na PC přes Wifi
Přehrávání z internetu přes Wifi

Díky za tipy!
tomasr2
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 26. 7. 2016 19:13

Vždy bych uvažoval o natažení kabelu k TV.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasr2 26. 7. 2016 19:19

Toho jsem se bal, zapomnel jsem pri rekonstrukci do obyvaku privest kabel a kabely mam v podhledu. Musel bych to slozite tahat a jeste by to bylo v listach. Budu si porizovat Wifi router AC (nevim jestli se to tak oznacuje), je to to nejrychlejsi wifi.
tomasr2
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 26. 7. 2016 22:19

Jasně - jenže Wi-Fi je vždy Wi-Fi, byť v rychlejší podobě. Kabel daleko víc snese. Zkus klidně Wi-Finu, no a když to nepůjde, dořeš kabeláž.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasr2 27. 7. 2016 08:00

Dobře a nějaký tip na TV:)? Jako laik nemužu nic dohledat. Pulka pise, ze jedine plasmu (a ty už nejsou), dalsi pak doporučujou značku co maj doma. Ja nechci resit valky ohledne technologie ci značky, me zajima co nejlepší poměr cena (30 000) a výkon (co nejkvalitnější obraz a zbuk + zmíněné funkce + třeba další funkce jako pasivni 3D, pripadne 4k). Televize jsou snad jediny segment, kde neexistuji favoriti ve svych tridach.
tomasr2
Junior

Odeslat příspěvekod zac.je.toho.loket 27. 7. 2016 08:29

Neuvadis nektere klicove parametry jako uhlopricka (resp pozorovaci vzdalenost), privadeny signal, vyuziti atd atd. Takhle ti tezko nekdo neco poradi. Kazdopadne do 30k to bude fullHD LCD
zac.je.toho.loket
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasr2 27. 7. 2016 12:40

Ok doplním:

Uhlopricka od 100 cm - 140 cm
Pozorovací vzdalenost bude cca 3 metry
Signal bude klasické SD, ale chci to na filmy v FullHD a vic z pocitace. SD maximalne sport, casem snad HD bude-li.
Vyuziti tedy na sport (pozemni vysilani, do budoucna treba satelitni) a na filmy ve FHD a vyšším.
Samozrejme by to melo mit ten tuner, co tu bude potreba v roce 2021, predpokladam, ze moznost pripojeni satelitu je automaticka (sice s nim nepocitam, ale kdovi) a TV pres internet take.

Jinak ma cenu si priplatit za to nejlevnejsi OLED od LG (stoji tusim 49 000)? Nebo je to jako se vsema prvnima vlastovkama?
tomasr2
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 7. 2016 13:00

Ten LG nie je "prvni vlastovka". To je uz dalsia generacia. Ci ma zmysel priplatit, to si musi pred sebou obhajit kazdy sam, ale lepsi TV (LCD) v tej cene nenajdes. A ani podstatne drahsie. Internetove ceny zacinaju niekde okolo 42 tisic.

Sat. tuner automaticky samozrejme nie je, a ani dvbt2 kedze este nie je vobec jasne ake parametre to vysielanie bude mat.

V tvojom rozpocte Sony 55W755C, Samsung UE55J6272, Panasonic 55CS620E, Philips 55PFT6550. Do 30 tisic sa vojdes aj s 60" ci 65" uhloprieckou.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasr2 27. 7. 2016 18:15

Myslel jsem "smysl priplatit" ve smyslu, jestli to je oled jiz bez nejakych pocatecnich much. Pises, ze je to nejlepsi TV v te cene, tak to pro me smysl ma.

Mluvil jsem tedy o tehlke https://www.alza.cz/55-lg-55eg910v-d303 ... d=18857545, nevim zda ji maj v eshopu kteremu se da verit, za 42 tis.
Ten satelitni tuner i DVBT2 ma, takze by to spnovalo moje parametry zda se.

Vetsi uhlopricku mit nemuzu, púrotoze muzu sledovat max ze 3 metru a to je max 140 cm.

Diky za tipy, ale ktery si vybrat:)? Vesmes nemaji satelitni tuner a u modelu od samsungu docela kritizujou obraz. Sony ma zas tenkej displej, tak to bude asi slabsi zvuk. Zda se, ze si asi jen tak nevyberu:)
tomasr2
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 7. 2016 20:09

Ved pisem, ze nie je to prva lastovicka, tak detskymi chorobami uz netrpi. Nejake neduhy samozrejme ma, tak ako kazda technologia.

Na 3 metre sa da kludne aj vacsia. Treba si to niekde omrknut.

Neviem odkial cerpas informacie, ale nejake nazory z nakupnych portalov su v drvivej vacsine mimo misu. Je ich treba brat s velkou rezervou. V seriozne media a uzivatelia obraz Samsungu nekritizuju (prave naopak), rovnako ani zvuk u Sony.

Sat. tuner nema akurat ten Panasonic, ostatne maju. Kazdopadne, ked nemas v dohladnej dobe v plane riesit satelit, nie je to podstatne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 28. 7. 2016 07:19

OLED super, ale škoda ho krmit z velkého podílu SDčkem z DVB-T. To si koupíš Ferrari a budeš s ním jezdit 20km/h po parkovišti :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomasr2 28. 7. 2016 07:53

Ryan Giggs píše:Ved pisem, ze nie je to prva lastovicka, tak detskymi chorobami uz netrpi. Nejake neduhy samozrejme ma, tak ako kazda technologia.

Na 3 metre sa da kludne aj vacsia. Treba si to niekde omrknut.

Neviem odkial cerpas informacie, ale nejake nazory z nakupnych portalov su v drvivej vacsine mimo misu. Je ich treba brat s velkou rezervou. V seriozne media a uzivatelia obraz Samsungu nekritizuju (prave naopak), rovnako ani zvuk u Sony.

Sat. tuner nema akurat ten Panasonic, ostatne maju. Kazdopadne, ked nemas v dohladnej dobe v plane riesit satelit, nie je to podstatne.


Takže už nedochází k vypalování barev?

Pozorovací vzdálenost jsem si našel jako 2,5 násobek uhlopříčky, takže 140 cm (to je 55") už by se mělo sledovat z 3,5 metrů.

Snažím se studovat zde avmanii a číst recenze majitelů dané televize na Heuréce. To že v komentech na avmanii obecne haněj samsung a jeho "obrazovou nedokonalost" oproti plasmě v potaz neberu (většina z nich zdá se nadává apriori na LCD a přitom tu konkrétní televizi ani neviděla). Recenze uživatelů už pro mě určující je. Ten sony jsem jen vydedukoval, protože obecně v malém prostoru se nedá moc vtěsnat kvalitní zvukový aparát.

Satelitní tuner jsem myslel, že je DVB-S/S2 a ten je uvedenej jen u Sony televize. Jelikož plánuji televizi mít pokud bude sloužit (doufám, že alespon 10 let), tak bych rád aby měla i takovéto věci, ikdyž je momentálně nebudu využívat.

-- 28. 7. 2016 08:55 --

indeshit píše:OLED super, ale škoda ho krmit z velkého podílu SDčkem z DVB-T. To si koupíš Ferrari a budeš s ním jezdit 20km/h po parkovišti :)


Jak jsem psal, SD budu sledovat minimálně (nevím, kde si to vyčet:)). Filmy budu sledovat ve FHD.
tomasr2
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 7. 2016 09:55

K vypalovaniu farieb nikdy u oled nedochadzalo. Ani u ziadnej inej technologie. Asi mas na mysli nieco ine.

Ta vzdialenost je nejaka divna. To si narazil na nejake prastare informacie. Pocitovo tie 3 metre znesu vacsiu uhlopriecku a tabulkovo ovela vacsiu. Obzvlast u HD. Netreba brat ako dogmu to co si niekde precitas, ale ako som pisal, treba si to overit na vlastne oci.

Sat tuner nema Panak a Philips (tie konkretne modely). Na ten som zabudol. Panak nema ani T2. Samsung a Sony maju oboje. Aj tak je ale lepsi externy sat. STB, tie zabudovane tunery nie su tak funkcne user friendly ako externy box. A je to s nimi obcas boj. Tak s tym treba ratat.

Prave tie nazory na produkty na heureke a podobnych nakupnych portaloch a eshopoch treba brat s velkou rezervou. Tam sa prave dozvies vela hluposti a dezinformacii. V drvivej vacsine su tie nazory uplne mimo. Casto sa tam kritizuju veci len preto, ze ludia si nie su schopni precitat manual. A hlavne, hodnotia len to co prave kupili, hned ako ich robot z konkretneho eshopu vyzve mailom. Bez toho aby tomu dali cas a vsetko co to potrebuje. A mnohi tomu ani nerozumeju, nevedia ani TV korektne nastavit. (cest vynimkam). Nehovoriac o tom, ze "99%" z nich nemalo nikdy v ruke ziaden konkurencny vyrobok a teda ani nemaju referenciu na porovnanie. Take nazory su potom tazko skreslene a nie je to dobry sposob ako si nechat poradit.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasr2 28. 7. 2016 11:41

Myslel jsem vypalovani modrych ledek. Take jsem narazil u vlastniku 1. generace na vypalovani v rozich.

Cerpal jsem odsud viewtopic.php?f=1703&t=1086257, ale mas pravdu, ze tam je uvedeno ze u ruzneho rozliseni se ta vzdalenost lisi. Nicmene si myslim, ze uhlopricka 140cm je dostatecna a radeji bych kvalitnejsi obraz nez 170cm a mene kvalitni obraz.

STB ... diky za info, to jsem nevěděl.

No jo, ale kde ma clovek cerpat informace od realnych uzivatelu, pokud nechce dat na PR clanky a laboratorni data vyobcu? Nechtěl bych se Tě dotknout, ale jen mala otazka, Ty si TV cos mi doporučoval mel nebo nejak testoval:)?

Nic moc zvuk u té Sony je třeba zde http://www.testado.cz/recenze-sony-bravia-kdl-55w755c/.
tomasr2
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 7. 2016 13:14

To nie je o vypaľovani, ale o nerovnomernom starnuti jednotlivych farieb. Modra bledne skôr ako červena a zelena. A aj to je len teoria, v praxi sa to ešte overiť neda, kedže od uvedenia prveho oled TV ubehlo malo času.
Plus, aktualne modely na trhu použivaju panely od LG. A LG nepouživa RGB, ale iba čisto biele diody. Takže tam niečo take nemôže nastať.

Ta uplne prva tabuľka je z roku 2003. To je 13 rokov, z času začiatku LCD. Keď si pozrieš tie ďalšie, tak tam su už uplne ine hodnoty.

Informacie môžeš čerpať na forach ako je napr. toto, plus ďalšich podobnych, kľudne aj zahraničnych (avforums.com, avsforum.com, hdtvpolska.com atd.). Na nich sa prave koncentruju ľudia, ktory sa takymi vecami zaoberaju či už profesne alebo ako koniček. Tak je vysoko pravdepodobne že maju s viacerymi modelmi skusenosti. Na nakupnych portaloch prispievaju najmä ľudia, ktory maju skusenosť akurat s tym, čo prave kupili.
A info takisto môžeš čerpať z nejakych serioznejšich recenzii, kde sa objavuju aj objektivne merania sondou a kde je istota že autorovi prešlo rukami viacero TV. Napr. aj tu na avmanii, hdtelevizija.com, avforums.com, tvtest.pl, hdtvpolska.com, rtings.com, hdtvtest.co.uk atd.

Nevidim tam že by sa niekto vyslovene sťažoval na zvuk. Plus je to opäť len nejakych par nahodne vytrhnutych komentov z amazonu a inych obchodov. Toto sa za seriozny zdroj považovať neda.

Tie modely čo som odporučil, su vrcholne LCD FHD modely jednotlivych vyrobcov. Lepšie od toho už nie su. Obrazovo lepšie TV v ramci LCD najdeš už len medzi UHD modelmi, ale na tie ti nevyda rozpočet.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků