Propojení TV Sony a domácího kina Panasonic

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sweetmajk 24. 7. 2016 16:12

Dobrý den,
chci Vás touto cestou požádat o radu. Pořídil jsem si nový televizor Sony Bravia a nejde mi propojit zvuk s domácím kinem. Nevím, zda to je řešitelné, tak budu rád za případné podněty. :)

Jako zdroj pro přehrávání obsahu používám pevný disk, který je zasunut do TV vstupu (USB). Potřebuji dostat zvuk do domácího kina. Aktuálně mám vše propojené prostřednictvím HDMI kabelu (v kině zasunut do HDMI AV OUT a v Tv do HMDI 4).

Domácí kino
AUX L, R
Component video out (Pa, Y, Pr)
HDMI AV Out
Scart
Optical IN

TV Sony Bravia
LAN
Digital Audio Out (Optical)
Scart AV
Component IN
Audio Out
USB
HDMI In
HDMI MHL
HDMI
HDMI ARC

Můžete mi prosím poradit, jak tedy dostat zvuk do kina?
Děkuji
sweetmajk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 7. 2016 16:26

Napis co je to za kino. A idealne aj TV. Presny model.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sweetmajk 24. 7. 2016 16:36

Jedná se o TV Sony Bravia 49X8309C a domácí kino Panasonic SA-PT850.
Díky moc
sweetmajk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 7. 2016 16:53

Ak dobre vidim, tak to kino ma opticky vstup. A TV opticky vystup. Takze to mozes prepojit optickym kablom.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sweetmajk 24. 7. 2016 17:01

Super, moc děkuji. Můžu ještě poprosit o informaci, jaký optický kabel mám pořídit? Moc se v tom nevyznám. Děkuji
sweetmajk
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod daraemon 25. 7. 2016 17:28

No myslel jsem ze na takovemhle foru se lidi budou vyjadřovat presneji - domaci kino urcite není nejake chrastítko které mozna tak pojmenovaly dve baby v obchode - dk je něco uplne jiného a pochybuji ze 90% zdejších uzivatelu vůbec ma predstavu co to znamena !
daraemon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 7. 2016 17:45

Pointa tohto vylevu je konkretne aka? :hm
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 25. 7. 2016 18:02

démonická :-D
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 7. 2016 19:54

daraemon píše:No myslel jsem ze na takovemhle foru se lidi budou vyjadřovat presneji - domaci kino urcite není nejake chrastítko které mozna tak pojmenovaly dve baby v obchode - dk je něco uplne jiného a pochybuji ze 90% zdejších uzivatelu vůbec ma predstavu co to znamena !

Cos přesně potřeboval rešit? Že si k obyčejnému televizoru a obyčejnému domácímu kinu má koupit kabel za pět tisíc?

Já mám doma ClickTronic a stačí. Pokud komukoliv nestačí, koupí si cokoliv za jakoukoliv cenu. Placebo efekt někdy dokáže vyzářit neskutečný výkon a kvalitu.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 7. 2016 08:02

Ja by som skor privital keby aj tie kydy podporil niecim konkretnym. Aby tu napisal presne normy, parametre a specifikacie, ktore musi konkretne audio-video zariadenie splnat, aby sa mohlo oznacovat pojmom domace kino. Ja o ziadnej takej specifikacii neviem, ktora by presne definovala co sa za DK oznacovat smie a co nie. Neviem ako ostatni. Ani z definicie pojmu, ani z nejakeho vseobecneho uzusu, nic take nevyplyva. Myslim ale, ze mozem hovorit aj za ostatnych, ze sa radi niecomu priucime.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daraemon 29. 7. 2016 19:40

Takze odbornici dk není zadna krabice s nejakym prehravacem ci zesilovacem a par chrchlacku na snurkach atd - tomu cemu rikate dk je tak akorát nejaky system ozvuceni pro domácího kino - dk je celek tvoreny tv prehravacem dekoderem zesilovacem repro atd - proste všechna ta elektronika s kabely zobrazovacem projektorem a vsim tim co ktomu patri - je tomu vice jak 20 roku co se u nas postupne zacaly prodávat dekodéry dolby prologic a vhs kazety s prostorovym zvukem a fanousci si zacali budovat domaci kina - tehdy se tomu ještě rikalo spravne a i v odborne literature se o tom tak psalo - postupem casu kdy se zacaly prodávat nove zvukove dekodéry dolby digital integrovane do dvd prehravacu se zesilovaci a chraplaky pribalene do jedne krabice tomu par smatlaku zacalo mylne rikat dk - později toto oznaceni prevzali další odbornici - ale rijekejte si tomu treba flasinet - vy jste profici a urcite tomu hovite - asi tak
daraemon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 7. 2016 19:57

Zopakujem otazku, asi si si ju nevsimol. To je na to nejaky standard, norma, specifikacia atd. co sa moze a co nie nazyvat domacim kinom? Mozes prosim dat odkaz, odcitovat?
Pojem domace kino je ustaleny a bezne pouzivany aj pre take chrchlatka. Kazdy chape o com je rec (zrejme okrem teba) Tvoje detinske hranie sa na pseudo odborne terminy na tom nic nezmeni.
A uz vobec netusim, o co ti vlastne ide v tejto teme, ked sa tyka niecoho uplne ineho. Zaloz vlastnu, tam mozes nad takymi vecami meditovat.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lynx12 4. 8. 2016 17:59

2sweetmajk: asi jsi na tom podobně jako já, mám TV LG 50PN6500 a DK Panasonic BT440. DK je s TV propojeno HDMI a zvuk z TV vysíláni optikou. HDD mám připojený nikoli k TV, ale k DK. Vše běhá zcela bez problémů...
Huawei P30 Pro 8/256GB

CPU:AMD FX-8300BE+CM Hyper 212+EVO,MB:Asus M5A99FX PRO R2.0, RAM:Crucial Ballistix 16GB,GPU:Gigabyte R927XOC-2GD,HDD:120GB SSD+WDBlack 1T+WDRed 2TB,zdroj:Zalman ZM-600GLX,Win10x64Pro
Lynx12
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků