Výběr TV do 70 tisíc Kč / kvalitní obraz / vyšší pozorovací

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod thurgon 3. 7. 2016 12:48

Zdravím,

rád bych si pořídil novou televizi a moc si v tom nevím rady. Chtěl bych se vejít do 70 tisíc Kč. Není to úplně striktní hranice, ale o moc bych jí nechtěl překračovat.

Využití / priority:
- nejdůležitější je kvalita obrazu, TV je "krmena" zejména z HTPC
- na TV se bude přehrávat zejména 720p a 1080p obraz
- kvalita zvuku je zcela nedůležitá (využívám externí repro)
- pozorovací vzdálenost je poměrně velká = 5m - z toho důvodu mě lákají 65" modely
- 3D mě moc nezajímá (i když jsem ho nikdy nadlouho nezkoušel, tak kdo ví)
- smart funkce mě také nezajímají
- ideálně bych chtěl rovnou TV, ale to není klíčové
- myslím si, že TV budu mít na delší dobu (pokud vydrží), současnou mám 7 let

Mám dilema, jestli ustoupit na 55" a FullHD a jít do OLED (ale přijde mi "škoda" se ochudit o 25cm úhlopříčky), nebo jestli jít do nějaké 65" LCD a tam je otázka, jestli jít do FullHD a nějaké kvalitní (jestli takové modely jsou, případně jít po ještě větší úhlopříčce), nebo jít do UltraHD (a tam už zase nějaké nižší modely). Celkově si nejsem jistý, jak rychle se UltraHD použitelně rozšíří (tím myslím na BluRay či v mkv, ne v DVB-T nebo DVB-S vysílání - to mě opět moc nezajímá).

Omlouvám se, že se jedná o podobné téma jako tady již jedno je, ale parametry jsou částečně jiné.

Budu vděčný za jakékoliv rady či tipy.
thurgon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 3. 7. 2016 16:09

TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 7. 2016 17:35

thurgon píše:nebo jít do UltraHD (a tam už zase nějaké nižší modely). Celkově si nejsem jistý, jak rychle se UltraHD použitelně rozšíří.

Rozlišenie ťa trapiť nemusi, z 5 metrov ťažko uvidiš rozdiel medzi FHD a UHD aj na 65". Každopadne pri tom rozpočte inu možnosť (v pripade LCD) ako UHD aj tak nemaš.

Oled by bol jasna voľba, ale tych 55" je na tu vzdialenosť dosť malo. A 65" vysoko su nad limit.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EdyStar 3. 7. 2016 22:23

Urob kompromis za smiešne peniaze-Sam.UE60J6272!
EdyStar
Junior

Odeslat příspěvekod petrhas 4. 7. 2016 22:02

Vyplati se jit do televizoru sony kdyz neumi pasivni 3D ?

-- 4. 7. 2016 23:08 --

slysel sem ze se to nemuze vubec srovnavat s cinema 3D od LG
petrhas
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků