Koupě TV do 28000 Kc. Samsung nebo LG?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ToSka 20. 6. 2016 19:48

Dobrý den,
chystám se koupit novou TV (události mě donutili :-)). Mám rozpočet cca do 28 tis. Můžete mi prosím poradit jakou TV si za tyto peníze koupit? Samsung nebo LG? Chtěl jsem kokupit UE50JU6872, ale z pročítaných příspěvků si nejsem již jistý zda je to dobrý nápad (50 Hz panel). Předem děkuji za odpověď.
ToSka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 20. 6. 2016 21:33

Není to o značkách, ale o jednotlivých modelech a o požadavcích každého z nás.
Když už by to o značkách bylo, tak Samsung jde cestou VA displejové technologie a LG jde cestou IPS. LG používá VA tak v 10% modelech, IPS je zrovna tak podobným podílem zastoupeno u Samsungu. To je asi hlavní rozdíl. LG jdou cestou lepších pozorovacích úhlů na úkor hloubky černé a kontrastu, Samsung zcela opačně. Záleží, co je komu bližší.

UE50JU6872 je celkem nedobrá volba. Nejen, že UHD TV v 50" moc smysluplné není samo o sobě, ale ta TV má právě oněch 50hz, navíc je taková "matná" - viděl jsi ji v prodejně?

Doporučim, nedělej zagorku a pusť trochu víc chlup. Dostaneš se tak na zajímavou kategorii už 55" , např UE55JU7002 / UE55JU7502. Za 28 seženeš možná variantu 48", ale opět tato velikost je v kombinaci s UHD celkem zbytečná.

Nebo si kup osvědčené modely jako UE55J6272 nebo 55LF652V a zbytek třeba propij.

http://www.rtings.com/tv - tady si pročti pár recenzí na televize obou značek (případně i značek jiných) a můžeš získat základní přehled a pak to můžeš porovnat s tím, co si buď pamatuješ z prodejen, kde jsi to viděl naživo, či co teprve v nich naživo uvidíš :) ..kupovat na blind zrovna televizi a ještě k tomu s budgetem okolo 30k je nerozum.

Samozřejmě nejsou to jediné značky, i když jsou to tržní leadři. Mnoho lidí právě řeší to, že chtějí Samsung nebo LG, že chtějí dodávku nebo kabriolet. LG a Samsung mají od sebe skoro nejdál, jak značky od sebe můžou mít v tom televizním světě (obrazově). Právě tak to mají lidé nastaveno asi právě podle toho, že jsou nejvíce těmito leadry mediálně masírováni. IPS / VA je právě původ té nejzásadnější odlišnosti.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ToSka 25. 6. 2016 15:45

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Pro mne je doopravdy strop těch 28 000 Kč. Musím říci, že výběr televize není vůbec jednoduchá věc :-), protože je zde takových možností a srovnávání s nejrůznějšími televizemi a trefit se do toho nej ... je složitý :-)

Mám nyní dilema, rozhoduji se mezi těmito televizemi:Full HD Samsung UE55J6272 nebo Ultra HD UE55JU6412 (oceněn v testech jako solidní UHD). Uhlopříčka 138 cm . Bude mezi FHD a UHD takový rozdíl, když FHD má 100Hz panel a UHD nemá? Budu se koukat z cca 4 metrů. Nyní mám Samsung plazmu, kde není žádné dopočítávání snímků.

Předem děkuji za odpověď.
ToSka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 6. 2016 16:16

J6272 ma lepsi obraz, navyse na 4 metre a UHD je 55" malo. To je malo aj na FHD. Do 28000,- sa da v pohode kupit J6272 aj v 60".
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToSka 25. 6. 2016 16:49

Děkuji
ToSka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ToSka 27. 6. 2016 20:15

Dobrý den,
mám ještě jeden závěrečný dotaz.

Zajímalo by mne, zda Samsung 6272 je připraven na nový digitální příjem (DVBT2), který se má v ČR spusti během následujích let.

Děkuji za odpověď.
ToSka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majinkej 27. 6. 2016 22:11

majinkej
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fok2016 28. 6. 2016 05:19

Mám LG 58UF8307 a jsem spokojený.

Cena 24 990.Kupoval jsem ji o 2000 dražší-
https://www.mall.cz/led-tv/lg-58uf8307

Nevnucuji.
fok2016
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 6. 2016 07:01

ToSka píše:
Zajímalo by mne, zda Samsung 6272 je připraven na nový digitální příjem (DVBT2), který se má v ČR spusti během následujích let.
Teoreticky je. Prakticky nemusi. Ako kazdy taky TV.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 6. 2016 10:15

Kompletní specifikace pro ČR ještě nebyla hotova... takže teoreticky nemusí být připraven žádný TV. Samozřejmě, že tam, kde je HW, se softwarově dá leccos upravit.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToSka 28. 6. 2016 17:55

Díky za odpovědi.
Potvrdili jste mi to, co sem si myslel a to je, že nikdo dnes vlastně přesně neví (včetně těch kteří o tom budou rozhodovat :-) ), zda televize která se dnes koupí bude schopna v budoucnu přehrávat digitální vysílání. Nechám se překvapit. :-D. Pokud by to šlo dodatečně softwarově na 6272 upravit, tak by to bylo fajn. Ale kdo ví, zda dnes koupená televize bude ještě za 4 roky funkční, to bychom se však už dostali na jiné téma.
ToSka
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků