Čím vlastně nahradit PLASMA TELEVIZI ..?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lexx01 27. 5. 2016 13:25

Včera odpoledne jsem si v obchodě nejmenovaného prodejce prohlížel aktuální nabídku velkého množství televizních přijímačů a zděsil jsem se, jak tyto aktuálně nové a snad i moderní přístroje zobrazovaly především SD vysílání. Těch .mpg artefaktů, slitých ploch, plastových barev .. fakt hnus. Jasně, pokud se použilo HD, a nebo UHD vysílání, výsledek byl výrazně lepší, i když dojmu jisté bakelitovosti podání obrazu proti tomu, co mám doma, jsem se nezbavil,
Doma mám už přes 10 let 42" plazmovou televizi od Panasonicu, která mi sice hraje k mé naprosté spokojenosti, ale přece jenom se děsím okamžiku, kdy doslouží a já ji budu potřebovat, nejlépe rovnocenně nahradit. Pokud by to nastalo dnes, opravdu nevím, co bych vybral. Ještě bych rád doplnil, že mám v archivu poměrně dost digitálních nahrávek původně v PALu, které na té plasmě vypadají velice dobře. Když si je na zkoušku pustím třeba na LCD monitoru, to fakt ne!
Řešil jste někdo něco podobného? Podělíte se, jaké jste nalezl řešení? Díky předem za Vaše rady.. O:-)
Lexx01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 5. 2016 13:32

Pokial si tie TV v tom obchode neponastavoval, tak sudit na zaklade toho ako to tam maju vystavene je ciry nezmysel. So vsetkym co tu kritizujes sa da nastavenim hybat. To co vidis v obchode ma nulovu vypovednu hodnotu. Treba tie tv adekvatne nastavit, potom si robit nazor.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 27. 5. 2016 14:13

Ale taky je pravda, že na výslednou kvalitu obrazu má kvalita přijímaného signálu (rozlišení, komprese....) zásadní vliv.
Nastavení barev a ostatních parametrů nedokáže nekvalitní analogový SD signál vylepšit na úroveň full HD ani interpolací či jiným přepočtem.
Naopak kvalitní full HD nebo 4K zdroj je na moderních TV opravdu zážitek.
Nahraj si na flashku vlastní testovací soubory, video ve vysokém rozlišení, fotky apod. a v obchodě si pohrej s nastavením obrazu. Pak teprve můžeš hodnotit.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leki. 27. 5. 2016 15:55

K tomuto můžu uvést, že jsem letos měnil 10 let starou plasmu Panasonic th-42pv60e za LCD Samsung ue55ju7002 a musím říct, že jsem navýsost spokojený. 10ti letá plasma už je opravdu starý krám:-) Ale srovnávám nesrovnatelné, HD ready plasma a 4k LCD. Ale je jasně, že takový Panasonic ZT apod bude asi jiná liga...
Leki.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 27. 5. 2016 16:10

nahradit ju mozes vacsou plazmou z bazaru
napr 50" ST60 okolo 500e
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 5. 2016 06:25

To sice může, ale většinou s nulovou zárukou. Tudíž se bude třepat, aby aspoň rok od koupě přežila.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 28. 5. 2016 12:25

za 20k trochu lacne
http://elektro.bazos.cz/inzerat/6139363 ... era-3D.php

15 mesacna, cize este by mala byt v zaruke
http://elektro.bazos.cz/inzerat/6050882 ... asonic.php

MgX - to aby si potom kupoval tv len s rozsirenou zarukou na 5r+
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 5. 2016 13:00

U dražšího zařízení bych rozšířenou záruku zcela jistě zvážil. Při dnešní nekvalitě, se podobný počin může vyplatit.

U nákupu z druhé ruky nikdy nevíš, proč se výrobku prodávající zbavuje. Nemáš jistotu, že televizor za měsíc pořád bude korektně fungovat. A pak se s někým hádej.

Chápu Tvůj náhled, ale těch problémů z podobného řešení může být mnoho. Ano, když telku prodává dobrý kamarád, jedná se o zcela jinou situaci.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx01 30. 5. 2016 11:03

Díky moc všem za poskytnuté postřehy a rady ... L. :)
Lexx01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 30. 5. 2016 15:26

Plazma z bazaru je blbost na n-tou vyjma pripadu, kdy jsi si 100% jisty bezproblemovou a "vstricnou" historii TV.

Jinak mam doma 7letou plasmu Panasonic rady G. Zatim tuk tuk zadny problemy a doufam, ze jeste nejakej rok vydrzi. Obraz dnesnich LCD je ve srovnani s ni tragickej.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků