Panasonic TX-55CS630E, nebo něco jiného

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod solaris1 25. 5. 2016 20:50

jinak má ten Panasonic i ta Sony H.265/HEVC?
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 26. 5. 2016 04:59

Panasonic nemá. Určitě HEVC potřebuješ, když BD a satelit?

solaris1 píše: Obraz z bluray a dvd, hd sat a stream z netu.
Důležitá je kvalita obrazu, zvuk zatím pojede z mini pc.

Díky
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 5. 2016 07:14

solaris1 píše:Obrazově ta Sony byla líp, Panasonic měl takovou fialovou černou a celkově obraz byl nějak "vyblitý". Přece jenom starší VA displej u Sony má své opodstatnění. Sony se mě zdála obrazově hlubší. ,
Mal si v ruke aj dialkove a s tym obrazom sa pohral alebo hodnotis len podla toho ako to tam mali vystavene? Isiel tam rovnaky zdroj?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod solaris1 26. 5. 2016 07:46

@Ryan Giggs - do těch TV co jsem viděl lezl stejný zdroj, netuším jak to bylo nastavené. Spíše je to daném IPSem, u něho bohužel černá táhne do fialova a u toho vystaveného kousku to bylo markantní. Jo má lepší pozorovací uhly, ale kdy koukáš na TV z boku? Navíc po hw stránce byla slabší, i když je tam jiný OS, tak do budoucna nemáš možnost libovolného upgrade, ale si závislý na fw od výrobce. Co se týče dálkového ovládání tak u Sony máš možnost klávesnice, co u Panasonicu nehrozí, tam jenom ovladač. U té Sony sem si pohrál s Androidem, byl svižný a jel úplně v pohodě, byla tam myslím verze 5.5, co jsem četl tak každý na ten OS nadává, tak nevím. Přepínání programů naskočilo hned, video z youtube přehrálo okamžitě atd. Dle infa by měla být ta Sony v novější verzi, lepší CPU a 8 MB RAM. Zjistím ten HEVC, ale myslím že tam podpora u té Sony je.

Nevím zda má smysl se ještě koukat na omalovánky typu Samsung, nebo LG. Zkusím se ještě kouknout po Philipsech, tam mě láká jejich ambilight.

Situace je taková, že OLED v nedohlednu a nastupující 4K vytlačuje schopné TV, které jsou teď ve výprodeji.
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 26. 5. 2016 08:00

solaris1 píše:Android moc neřeším, půjde to na mini pc. Obrazově ta Sony byla líp, Panasonic měl takovou fialovou černou a celkově obraz byl nějak "vyblitý". Přece jenom starší VA displej u Sony má své opodstatnění. Sony se mě zdála obrazově hlubší. Navíc šasi u Panasonicu bylo nějaké "lagricové"

Prosím napište kdo má s KDL-55W755C zkušenosti, nebo ji vlastní atd.

Díky,

Pokud se Ti Panasonic zdá vyblitý, toužíš po tom, co zavrhuješ... omalovánkách. Kupříkladu 55CS620 má excelentně nastavený obraz. A mimochodem, Samsung nemá omalovánky. Ty pověry jsou dávnou minulostí a možná platí pro nižší modely. Obecně se jedná o lež. Do Philipsu bych opravdu nešel, a to miluju Ambilight a HUE.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod solaris1 26. 5. 2016 08:26

@MgX hledám vhodné TV s kvalitní obrazovým výstupem na cca 5 let. Potřebuji nejen dobrý obraz, ale i schopnost dejme tomu za 2 roky být funkční, akceptace nový kodeků, standardů atd.

Otázka zní, zda využít výprodeje starších modelů a co vzít, aby byla funkční na cca 5 let.
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 26. 5. 2016 10:29

Sony Bravia KDL - 55W 756C má H.265/HEVC
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod solaris1 26. 5. 2016 11:17

@MgX ok, pokud tedy porovnáme 55" Panasonic TX-55CS620E nebo TX-55CS630E vers SONY KDL-55W755C vers Samsung UE55J6272, prosím ke které bys dal přednost?
Naposledy upravil solaris1 dne 26. 5. 2016 12:38, celkově upraveno 1
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod solaris1 26. 5. 2016 12:38

Tak dle infa co jsme získal by mělo mít Sony 16GB RAM místo 8 GB. Budoucí aktualizace na novější Android by měl být v pohodě.
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 5. 2016 12:56

solaris1 píše:@Ryan Giggs - do těch TV co jsem viděl lezl stejný zdroj, netuším jak to bylo nastavené. Spíše je to daném IPSem, u něho bohužel černá táhne do fialova a u toho vystaveného kousku to bylo markantní.

CS630E ale IPS nema.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod solaris1 26. 5. 2016 13:17

Se omlouvám, má VA panel, ale i tak měl podobné podání černé jako u IPSka. Já to ještě zkusím jinde porovnat. Zatím ve výběru Panasonic TX-55CS620E nebo TX-55CS630E a SONY KDL-55W755C. Nevím co ten Samsung UE55J6272. U té Sony mě kromě obrazu zaujalo i kvalitně provedené šasi (kov místo plastu u Panasonicu) a možnosti OS. Nevím co by se ještě teď dalo za cca 20 tisíc vzít, pokud máme ten výprodej. Nové modely mají již 4K, ale tohle je teď mimo mísu (i cenově).
Potřebuji TV které vydrží v pohodě cca 5 let a ta tu dobu bude možná OLED levnější.

Jinak jaký je rozdíl mezi SONY KDL-55W755C a Sony Bravia KDL-55W805C? Kromě 3D?
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 5. 2016 13:52

Nema horsiu ciernu. A uz rozhodne nie taku ako u IPS. To bolo nastavenim.

Rozdiel je len v 3D. V obraze minimalny, nestoji za doplatok.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 26. 5. 2016 16:51

solaris1 píše:@MgX ok, pokud tedy porovnáme 55" Panasonic TX-55CS620E nebo TX-55CS630E vers SONY KDL-55W755C vers Samsung UE55J6272, prosím ke které bys dal přednost?

Nikdy nedávám radu konkrétně který televizor koupit (každý má jiné oči, jiné požadavky). Každý z Tebou vyjmenovaných má jistě několik kladů, ale také záporů. Ze zadání, které jsi v prvním příspěvku předložil, jsem pochopil, že potřebuješ TV vlastně jen jako zobrazovadlo. Tedy... satelitní přijímač máš, interní DVB-S2 tuner není nutný. A protože jedeš přes satelit, není nutné řešit DVB-T2 a HEVC. Neboť využíváš BD přehrávač, neřešíš další záležitost. Když budeš chtít přehrát multimédia, využiješ nějaké další externí zařízení, ať ji multimediální přehrávač, HTPC, nebo Raspberry Pi. Z toho důvodu jsem Tě směřoval k porovnání Tebou vybraných TV s Panasonicem. Jestliže sám nevidíš žádný rozdíl mezi 55CS620 a 55CS630, zcela jistě lze koukat na nižší model.

Obecně bych řekl, že co se týká obrazu, každý televizor z Tebou vybraných ho předkládá jinak. Panasonic bude barevně přirozený a předpokládám, že jeho barvy se mohou nejvíce blížit pomyslnému ideálu. Sony bude hlavně působit ostřeji, pro někoho až přeostřeně, s velkým naznačeným prostorem. Samsung předkládá přirozené barvy, ovšem v mírně (pro někoho více) líbivější podobě. Samsung se také snaží o co nejhladší pohyb a odstranění šumu, což někteří nemusejí vnímat pozitivně. Ovšem s řadou vylepšovátek se u televizorů dá pohnout a ovlivnit výslednou obrazovou kvalitu.

Jestliže jsi hráč a hodně hraješ, určitě se primárně zaměř na Sony.

Výběr není jednoduchý, nakoukání televizorů bych věnoval delší čas ve více prodejnách. Samozřejmě s ovladačem v ruce a nějakými pár demo videi na flešce.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod solaris1 26. 5. 2016 21:31

@MgX moc díky. Poslední dotaz, rozdíl mezi 55CS620 a 55CS630 kromě 3D? 630 má myslím navíc Bluetooth co by se dalo využít pro repro atd. Někde jsem četl že 620 má jenom 50Hz. A pišeš něco o rozdílu, můžeš vysvětlit? Díky.
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 5. 2016 06:34

Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků