Připojení TV Samsung 240HD a repro Logitech G51

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LumpyOne 21. 5. 2016 03:21

Zdravim, potřeboval bych poradit s připojením TV (Samsung 240HD) k reproduktorům (logitech G51). K reproduktorům mám již několik let (přes 4 jacky) připojenou zvukovou kartu v pc, s čímž není žádný problém, rád bych ale k reproduktorům připojil zároveň i TV.

Reproduktory mají tyto konektory: 4x vstup Jack, 5x výstup cinch (jednotlivé repro), 2x vstup cinch

TV má tyto konektory: 1x výstup Jack, 5x vstup cinch, 1x výstup optika, 1x Jack vstup, 1x ex-link?., dvi, hdmi a SCART.

Reproduktory jsem zapojil kabelem Jack out (tv) - 2x cinch in (reproduktory), jakmile to však udělám, reproduktory začnou vydávat divné zvuky, které bych přirovnal ke zvukům podobným faxu nebo modemu (nejedná se o klasické chrčení, ale spíše pískání).

Nevíte, kde by mohl byt problém?

Existuje možnost jiného zapojení (např. rozdvojit na repru jackový vstup a propojit přístroje Jack-Jack, převod SCART - cinch či pomocí převodníku z optiky na cinch?

Děkuji za odpověď.
Naposledy upravil LumpyOne dne 21. 5. 2016 10:38, celkově upraveno 1
LumpyOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 5. 2016 05:38

Kabel jack-2x RCA pichnut do sluchadloveho vystupu televizora a Aux vstupu na reproduktoroch.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LumpyOne 21. 5. 2016 10:32

Jak jsem zmiňoval, pokud zařízení propojím tímto způsobem, z reproduktorů se ozývají nehezké zvuky. Co s tím?
LumpyOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LumpyOne 22. 5. 2016 00:06

Poradí někdo? :)
LumpyOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 5. 2016 05:47

Este je moznost vytiahnut zvuk zo scartu, alebo potom pouzit prevodnik. Pokial tam ale mas zemnu slucku, tak tvoj problem to vyriesit nemusi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LumpyOne 22. 5. 2016 22:32

Problém vyřešen způsobem SCART - 2x cinch, zatím to vypadá že funguje bez problémů. Pokud nezapnu repro, zvuk jde z televize (což je fajn), jakmile repro zapnu, jde z TV i z reproduktorů (což asi ničemu nevadí).

PS: četl jsem, že všechny televize nemusí podporovat SCART out (na což zřejmě jinými slovy narážel Ryan Giggs) moje evidentně naštěstí ano.
LumpyOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 5. 2016 06:47

Vacsina podporuje, ale len z tv vysielania. Pri prehravani filmu cez usb alebo z externeho zdroja uz ale nemusi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LumpyOne 24. 5. 2016 09:28

Aha, dík za osvětlení. Tento fakt mi naštěstí nevadí, protože vlastní filmy si pouštím přímo z pc připojeném na této monitorotelevizi.
LumpyOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LumpyOne 27. 5. 2016 23:03

Tak propojení SCART - 2x cinch nakonec nic moc, zjistil jsem, že divné zvuky nezmizely :D Jdu proto do tohoto AD převodníku za poměrně rozumnou cenu - http://www.ipopular.cz/pc-komponenty/4w ... l-audio-2/.
LumpyOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 28. 5. 2016 06:11

Ty zvuky přeci musí být něčím způsobeny. Není to běžné.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LumpyOne 29. 5. 2016 00:07

Prodavač v elektru, kterej vypadal, že tomu docela rozumí, právě říkal, že je. Ani jeden z konektorů (jack a SCART) v tomto případě prý pro připojování k reproduktorům nejsou určeny. Jack je určen pouze pro připojení sluchátek (čemuž napovídá i fakt, že je tento konektor umístěn na boku televize), SCART má zase sloužit jako vstup, nikoli výstup.

-- 29. 5. 2016 01:23 --

oprava.. pokud odpojim od repráků PC, tak zvuky zmizí.. je možné, že se vstupy do reproduktorů ze 2 různých zařízení nejakým způsobem hádají? Pokud mám připojenou buď pouze TV, nebo pouze PC, je vše v pořádku. Začínám se bát, že si nepomůžu ani objednaným AD převodníkem.
LumpyOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 5. 2016 09:04

Tie vystupy primarne urcene na pripojenie repro nie su, ale vobec nicomu to neprekaza. Ten scart nie je vstup, je to obojsmerny konektor. Predavac keca.

Asi zemna slucka.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LumpyOne 29. 5. 2016 09:37

A pokud by problém byl opravdu v zemní smyčce, mohu s tím něco udělat?

Vadí to nějak přístrojům? TV nepoužívám tak často, takže bych ji k reproduktorům mohl vždy připojit jen na dobu používání a poté zas odpojit (s tím, že pc bych nevypojoval).

AD převodník můj problém vyřeší?
LumpyOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LumpyOne 2. 6. 2016 16:07

Tak jsem to vyřešil koupí AD převodníku, toto řešení (zatím) bez problémů funguje (možná až na to, že zvuk z reproduktorů připojených k TV přes AD převodník leze ne tak hlasitě jako přes SCART - a asi stejně hlasitě jako když mám zvuk z PC na 50%, ale to už je asi maličkost). Dík za pomoc :)

Pro uživatele s podobným problémem shrnu použité komponenty:

AD převodník: http://www.ipopular.cz/pc-komponenty/4w ... l-audio-2/
Optický toslink kabel: https://www.czc.cz/premiumcord-opticky- ... 07/produkt
2x cinch/cinch kabel (z DATARTu asi za 70Kč)
LumpyOne
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků