Kupa LG UHD - LG 49UF7767

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kerberos32 1. 5. 2016 18:39

Tak to UE48JU7002 stoji na zamyslenie. Vidim ze to ma aj dvojity tuner :) 3D by som nepotreboval, neexistuje verzie bez 3D ?

Dekuji.
Kerberos32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 5. 2016 18:51

Len je treba brať v potaz že tu dvojnasobnu cenu priplacaš v podstate len za ten tuner naviac. Kvalita obrazu lepšia nie je (resp. veľmi minimalne) a z toho vyššieho rozlišenia aj tak pri takej uhlopriečke nemaš nič.

Nie, verzia bez 3D nie je. Ani neviem načo by robili aj taku. Použivať to nemusiš.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banicek18 2. 5. 2016 06:28

Aha no hlavně, že píšou 100hrz. Tak by mě zajímalo kde jsi na to přišel. No já už se dívám po TV od srpna.
A asi co jsem našel jako nejlepší tak je LG 50uf8307
Bral bych i 55palcu,ale není je až 58 a to už je moc nehledě že je taky o 7tisic víc.
Chci TV do těch 22tis.
Chtel bych tam H 265.dvbt 2 nepotřebuji mám upc.
4k já nevím co čtu tak ten upscalink si každý chválí tak proč ho nemít. Mám rád kvalitu rád se dívám na filmy v té nejlepší kvalitě. A chci si to užít. Někteří i píšou že i ty 3d nejsou špatné tak proč ne? Hodně "kupují filmy přes Torrent" A už jsou i nějaké ve 4k.a postupem času jich bude víc. Ale opravdu už mám s toho všeho plnou hlavu. Samsung je zbytečné dráhy. Philips bych rád hlavně s tím amblighit nebo jak to je. Ale zase Android. Mě nevadí mám ho rad ale abych se nervoval ještě u TV tak to ne stačí mi mobil. Takže LG asi jasná volba. Panasonic jsem měl TV mi vydržela 6 let a nepomohla ani oprava nic.
Naposledy upravil banicek18 dne 2. 5. 2016 08:47, celkově upraveno 1
banicek18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 5. 2016 07:22

Uz asi po miliontykrat to tu opakujeme. Lg uvadza na svojich strankach v zatvorke hodnotu truemotion, nie realnu frekvenciu.

Prisiel som na to z recenzii kde to testuju, a mame tu o tom aj temu kde mas zoznam 100 Hz televizorov: viewtopic.php?f=1703&t=1241907&style=default

UF8305 tiez nie je 100 Hz. A do 22 tisic od LG ani ziaden v UHD so 100 Hz nie je. U inych vyrobcov tiez nie, snad len jeden model Panasonicu aj to len v 50" sa vojde tesne.
50 ci 55" je pre 4k a beznu obyvackovu vzdialenost (2,5+ m) malo. To z toho 4k nebudes mat aj tak nic. Aby si to vyuzil, potrebujes vacsi TV, alebo sediet blizko.

Ked to musi byt LG, radsej pouvazuj o 50/55LF652v. 100 Hz panel a lepsi obraz ako nejaky UF7 ci UH6. Radsej kvalitny FHD ako priemerny ci podpriemerny UHD.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banicek18 2. 5. 2016 08:57

Ty jo děkuji moc.
V tom případě nechápu 4k atd, když říkáš, že to člověk nepozná. Asi ti co to píšou že je to ok tak neví nebo nevím.
100hz je základ to je jasné, jsem sportovní fanda a 50hz by mě sral..
Takže zase jsem tam kde jsem byl. Na začátku. V tom případě jestli je to tak půjdu do full HD. Ale když ta cena bude nižší tak bych k tomu dal to 3d.jednou jsem to viděl u známých měli avatara a nebylo to zas tak zle.
Takže podle odkazů co jsi tu dal vyberu něco. Nebo máš přímo něco do mého gusta? Určitě chci a mám rád všechny funkce co TV může nabídnout.
banicek18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 5. 2016 10:05

4k je fajn, ale chce to poriadne velku bednu. Alebo sediet blizko.
A tie lacne UHD su len marketingove lakadlo. Obrazovu, pridanu hodnotu (HDR, quantum dot...) maju az drahe kusy.
Kludne ten LF652v ked to ma byt LG. Su to lepsie investovane peniaze ako do tych lacnych UHD.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 2. 5. 2016 10:39

banicek18 píše: Hodně "kupují filmy přes Torrent" A už jsou i nějaké ve 4k.a postupem času jich bude víc.


A nebo taky ne. Ochranu nového UltraHD Bluraye zatím žádná groupa na scéně neprolomila. Torrenty jsou plné fake 4K ripů. Jaký je jeich zdroj? Sony 4K Unlimited nebo Netflix? Sice je tam rozlišení 3840x2160p, ale je zdrojem jsou materiály s nižším datovým tokem, než je standardní Bluray 1080p - takže výsledek je takový, že stáhneš větší objem dat, ale kvalita bude stejná, ne-li horší. Častokrát je zdrojem Bluray "masterd in 4K".
A může to být rip i přes 100GB (třeba Fury s Bradem Pittem na 116GB apod) . Ve výsledku skoro nepoznáš rozdíl. Marťan 50GB apod .... mnoho je toho taky s kódováním x264. Samotné rozlišení 4K bez přídavných a ruku v ruce jdoucích technologií se 4K smysl moc nedává.

Když koukáš od srpna po TV, tak je zajímavé, že jsi dospěl k těmto TV. Ale proti gustu žádný dišputát.
Mrkni na ten odkaz od Ryana.
Mrkni třeba taky na http://www.rtings.com/tv - tam bys mohl získat aspoň takový nástřel pro výběr. Jestli budeš chtít IPS panel nebo VA panel, když jsi filmový fanda - výběr správné technologie je 51% úspěchu.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 2. 5. 2016 12:29

LG bohužel pozměnilo své web stránky a s tím i parametry udávaných HZ zobrazovací frekvence, dříve tam byli údaje správné alespoň u některých modelů.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Kerberos32 2. 5. 2016 12:56

Dekuji vsem za cenne informace. Objednavam UE48JU7002.
Kerberos32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod banicek18 2. 5. 2016 16:22

take dekuji budu vybirat teda nakou fullhd .
možna vemu tu lg,ale ted bych teda spiše šel do toho nakeho samsungu .

-- 2. 5. 2016 17:43 --

hodne se mi libi Philips 55PFT6510 ale nevim co ten android.
banicek18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 2. 5. 2016 19:39

55PFT6510 - obrazově v rámci své kategorie super a má i Ambilight. Je to VA 100hz typ panelu, stejně jako ostatní doporučované telky jako Samsung J6272, Panasonic CS630, Sony W75. LG je IPS. VA má hutnější černou, pro koukání na filmy to může být přínos. IPS má zase lepší úhly. Každý má ale jiné oko. Ohledně zkušeností s Androidem se můžeš zeptat v tomto vlákně: viewtopic.php?f=1703&t=1246830

vyber radši rychle, je konec sezóny a jestli hledáš od srpna, tak brzo se aktuální modely vyprodají a celé kolečko bys tak mohl rozjet od začátku, pokud chceš čekat na nějaké recenze nebo ještě lépe odborné recenze ...nové modely můžou být lepší, můžou být dokonce i horší ...zatím s nimi nejsou moc zkušenosti.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 2. 5. 2016 19:46

indeshit píše:55PFT6510 - obrazově v rámci své kategorie super a má i Ambilight

Ano má Ambilight, ale zbytek citace, tudíž Tebou napsaného, neplatí. V rámci své kategorie není obrazově super. Jak se dá přečíst zde na fóru, zabýváš se hodně teorií a praxe Ti uniká mezi prsty.

Zde recenze na avmania.cz.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 5. 2016 22:06

Ja budem oponovat. Mne sa obraz tiez paci.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 5. 2016 07:05

Takový Panasonic 55CS620 má obraz daleko jakostnější, než zmiňovaný Philips. A to nemluvím o kvalitě nastavení barev od výrobce, jemnosti přechodů v tmavých scénách atd. Ne hoši, i stará 6007/6008 od Philipsu na tom byla líp.

Hovořit o super obrazu ve své třidě, je u tohoto modelu skoro nestydaté. Řekl bych, že jde o lepší průměr, kterému vypomůže Ambilight.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matelko 2 3. 5. 2016 09:12

MgX píše:Panasonic 55CS620


Podle testu ve Stereu & Videu 2/2016 má opravdu slušný obraz, ale zřejmě neumí nahrávat. Což však někomu vadit nemusí. Taky snad není ve všech úhlopříčkách 100Hz. Nicméně 55`je 100Hz.
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků