Hloupá TV s co nejlepším panelem 32"-42"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lamakcz 29. 3. 2016 11:32

Ahoj,
pročetl jsem zde několik témat a stále jsem nenašel odpověď, tak se dovolím zeptat. Mám na TV celkem jednoduché, ale dle stavu na trhu evidentně specifické požadavky. Vlastně tak trochu hledám monitor s dostatečně velkým a kvalitním panelem, ale nic takového v rozumné ceně snad nikdo nevyrábí.

Co chci (co nějkvalitnější panel):
  • velikost min 32" max 42"
  • minimálně 100Hz panel
  • spíš IPS jak VA - díváme se na TV z různých míst
  • minimum balastu
  • dostatek vstupů (HDMI, případný scart není podmínkou, ale mohl by se hodit)
  • kvalitní zvuk
  • DVB-T2 tuner a hodně dobré EPG - i to skoro dokážu oželet

Co nepotřebuju (balast):
  • 3D
  • SMART
  • obecně cokoliv co spomaluje ovládání TV a přidává možnost, že se podělá

Proč? Na "smart" funkce mi bohatě stačí RPi2, protože tam do toho zvládnu kdykoliv rýpnout, jede to svižně, funguje mi to i jako NAS, nic to nežere a exituje 100 addonů a obří komunita a ovladač si případně vyberu sám, ne jaký mi nacpe výrobce, zároveň to umí HDMI CEC. Když v tom cokoliv odejde, tak to mám za pár korun nové (deska stojí 1000,-) a přeinstaluju si SW sám během 5-ti minut.

V TV chci minimum hovadin, co se můžou pokazit, prostě chci jen, aby dobře dělala to co má - zobrazovala obsah a max měla DVB-T a zároveň si tak nepřiplácet za něco co nechci/nevyužiju.

Co jsem tu vyčetl, asi se budeme točit kolem Samsungu UE40H6470/UE40H6700 nebo LG 42LF652V a jejich nástupců, ale tam je pro mě zbytečná výbava...

Konečně dotaz - co byste mi doporučili jako TV s velmi dobrým panelem bez blbostí a za co nejlepší cenu, když je mi značka jedno - Samsung, LG, SONY, Philips (trochu je nemám rád), Sharp, ...., Thomson, Grundig, ....

Edit: typo
Naposledy upravil lamakcz dne 29. 3. 2016 12:42, celkově upraveno 1
lamakcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 3. 2016 12:05

Jediny hlupy tv so 100 Hz panelom na trhu je Philips 40PFK6300.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lamakcz 29. 3. 2016 12:28

Díky moc za reakci. Na tu jsem taky narazil a pravda zapomněl. Asi to bude tím, že novodobý Philips ve mě vzbuzuje trochu averzi po zkušenosti s jejich starší řadou smart TV, kterou má tchán a je naprosto tragická, pomalá, složitá, což by ale zde asi nehrozilo.

Trochu mě štve, že TV bez výbavy je dražší jak smart,3D, .... :(

Nebyl by nějaký ještě jiný kandidát, klidně za cenu drobného kompromisu?
lamakcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 29. 3. 2016 13:01

Jedine potom "chytre modely" :-)
npr:
LG 42LF652V
Panasonic TX-40CS630E
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 3. 2016 13:21

lamakcz píše:
Trochu mě štve, že TV bez výbavy je dražší jak smart,3D, .... :(

Nebyl by nějaký ještě jiný kandidát, klidně za cenu drobného kompromisu?
To preto lebo ludia chcu smart, a tohto modelu vela predajni v ponuke nema. Tak nie je konkurencia a nemusia sa predhanat cenami. Plus je tam vraj o nieco lepsi obraz ako u ostatnych 6-kovych Philipsov.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lamakcz 29. 3. 2016 13:36

Pravda panasonic jsem taky nenapsal, takže když to vezmeme z gruntu

Philips 40PFK6300
  • je přesně to co hledám - "hloupá TV" se 100hz panelem, bez smart, 3D a dalšího balastu
  • cena cca 16k (13k v outlet shopu)- asi nejvyšší

Samsung UE40H6470
  • smart, aktivní 3D, mrtě balastu
  • smart ovladač v balení
  • subjektivně nejlepší panel?
  • cena cca 14k

LG 42LF652V
  • smart, pasivní 3D, mrtě balastu
  • smart ovladač lze dokoupit (po registraci?)
  • cena cca 12k

Panasonic TX-40CS630E
  • smart, aktivní 3D, mrtě balastu
  • cena cca 11k - asi nejlevnější


-- 29. 3. 2016 14:40 --

Ryan Giggs píše:To preto lebo ludia chcu smart, a tohto modelu vela predajni v ponuke nema. Tak nie je konkurencia a nemusia sa predhanat cenami. Plus je tam vraj o nieco lepsi obraz ako u ostatnych 6-kovych Philipsov.


Celkem to chápu, už roky nadávám, že do tohoto segmentu nemíří víc modelů, protože si myslím, že potenciál by byl, minimálně v mém okolí většina lidí smart funkce nechce nebo posléze stejně nevyužívá, jen to TV brzdí...

Popravdě nechápu, proč už někdo nepřišel s modulární platformou - 3 až 4 panely dle kvality v každé úhlopříčce a slot na "micro PC" ve kterém by byly tunery, "smart", ... Každý by si složil co chtěl a po čase třeba vyměnil jen modul, když by najednou potřeboval jen jiný tuner (viz nové kodeky atd.)
lamakcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 3. 2016 14:26

Ľudia chcu all in one, aby sa o nič nemuseli starať. Nie je o to zaujem. Inak by to tu davno bolo. Aj bolo. Mimo to, monitory vo veľkych uhlopriečkach sa daju bezproblemu kupiť. To nie je žiaden nedostatkovy tovar. A k tomu nejaky STB, podľa libosti. Taku možnosť na trhu maš.

Inak ešte k tym modelom so 100 Hz patri aj Samsung UE40J6272 za cca 11k a väčši a drahši Sony 43W755C. Tiež ale s balastom. Bez toho už TV nie su.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lamakcz 15. 5. 2016 21:51

Tak to nakonec dopadlo tím Philipsem jen s úhlopříčkou 48" :-D mohla za to akce v jednom z elektro shopů (nevím jak je to tu s reklamou, tak raději nebudu jmenovat), byla k mání za parádních 11k i s daní 8-D (asi bych měl poděkovat všem, co si TV bez smart funkcí v této velikosti a kategorii odmítají koupit)

Konkrétně jde teda o model Philips 48PFK6300 a musím říct, že po pár dnech používání zatím naprostá spokojenost jak s obrazem, tak zvukem. Smart funkce jsem zkoušel na její dražší sestřičce a prostě mi to v TV opravdu nechybí, už dost na tom, že celkem pomalu startuje. Tlačítko netflix na ovladači by mě asi vyloženě štvalo... Sice jí chybí HEVC, ale v našem zapadákově pořádně nejede ani současná DTV a beztak jediné proč zapínáme "příjem TV" je hokej.

Ambilight mě příjemně překvapil, původě jsem si myslel, že ho rovnou vypnu, ale zvykl jsem si dost rychle, žena dnes chválila, že ji TV přijde mnohem větší a podsvětlení ji taky dost vyhovuje.

Takže každopádně díky všem za tipy i rady, úspěšně vyřešeno, jsem rád, že jsem si počkal...
lamakcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepisis 16. 5. 2016 19:39

Myslím že nepůjde o žádnou reklamu a už jsem to tu i zmiňoval, šlo o datart :-). Zcela náhodou jsem na to narazil a hned to koupil. Byla pro tátu, který na tom sleduje vysílání přes skylink,takže ani do budoucna chybějící HEVC nevadí, žádné funkce kromě teletextu nevyužije, takže za 11 tis. super :D . Ale hlavně, že je spokojený on. Jen se chci zeptat, jak si nastavil obraz? Na netu jsem nic pořádného k této televizi nenašel. Vím, že je to hodně individuální, ale i tak by mě to zajímalo. Diky.
pepisis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lamakcz 17. 5. 2016 08:12

jojo, datart, taky jsem na to narazil náhodou a bylo celkem jasno. Na prodejně jsem ještě okukoval Panáka E630, ale ten byl za stejnou cenu jen 40", smart, byť musím říct, že mi obraz mezi vystavenýma kouskama přišel z těch lepších, tak mi pánové na prodejně tvrdili, že Panasonic by si v životě nekoupili, že dávají starý panely od Samsungu... no nevím

ad nastavení obrazu - zatím jsem si s tím moc nehrál. Zkoušel jsem přednastavený profily a chtěl jsem si nastavit noční profil, ale nenašel jsem jas, jen kontrast. Je pravda, že jsem s tím zatím moc hlavu nelámal, byly jiný starosti. Pokud bys ale na něco narazil, budu rád za tip...
lamakcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 5. 2016 09:35

Panasonic uz nepouziva panely Samsungu nejake 2 roky. Mozno vynimocne v niektorom modeli a konkretnej uhlopriecke sa vyskytnut moze. Ale drviva vacsina VA panelov v Panakoch je od Innoluxu. Vratane 40CS630E.
Su to nezmysly.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepisis 12. 6. 2016 08:11

Pokud by to někoho zajímalo, tak Philips 48PFK6300 mají opět v datartu pouze do dneška za 11 tis. Sice chudé rozhraní, ale obraz dobrý.
pepisis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tatrmanka 13. 6. 2016 13:33

Ahoj experti, mám poměrně stejný požadavek na TV jako zakladatel tohoto tématu. Nepotřebuji chytrou TV, potřebuji blbou TV s co nejlepším obrazem a ucházejícím zvukem. A jako přídavek připojuji k mým skromným požadavkům: matnou obrazovku a nejlépe i matný rámeček okolo TV. Prostě co nejméně lesku blesku. Ví někdo, zda to splňují výše doporučované modely?
tatrmanka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 13. 6. 2016 20:43

Více méně se matné TV dnes již nevyrábějí. Zvláště pak ty lepší jsou buď pololesklé, či lesklé, anebo vysoce lesklé :-)

Tento požadavek tak nemusí být zcela splnitelný.

NeSMART TV zase nemusí být obrazově tak dobrá, jakožto SMART. Nejde o SMART, ale tím, že chytré prostředí se dnes dává skoro všude - do jen trochu vyšších kategorií, pak uživatel opět na výběr moc nemá. Zde bych spíše volil firmwarovou záležitost, ne televizor s operačním systémem. Takže chytré prostředí bude, ale mělo by být více stabilní. Samozřejmě záleží na kusu, typu, firmwaru...

Bylo by vhodné napsat více. Hlavně, jakým způsobem je řešen příjem. Pokud není třeba DVB-T2 tuneru s budoucností v podobě HEVC kodeku integrovaného v TV, určitě bych se zašel podívat a do výběru zařadil Panasonic CS630E, anebo jeho bratříčka CS620E (tento druhý ale jen v 55", nebo rozměru ještě větším).
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 6. 2016 21:32

Plati to co vyssie, hlupy TV s najlepsim obrazom je ten Philips. Tento je taky polomat, ci ti to bude dost, to si musis overit sam.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků