Philips TV 2016 [podrobný přehled modelů]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hristoslav2 20. 2. 2016 20:58

Naposledy upravil MgX dne 11. 1. 2018 19:28, celkově upraveno 2
Důvod: Upraven název vlákna - upřesnění
hristoslav2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leoshavla 21. 2. 2016 19:57

Nejdříve by měli u PHILIPSU odladit software u TV 2015 !!!!!!!
leoshavla
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 21. 2. 2016 20:45

Leoshavla: problem bude v androidu. Znami co maj Sony s androidem hlasi stejny problemy jako Philips.
Android treba doladi ,ale vic me stve , ze nove modely nesplnuji specifikaci "ultrahd premium"
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 21. 2. 2016 21:17

Problém byl i u dřívějších modelů s firmwarem. Je to jejich velká nemoc.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sifff 22. 2. 2016 10:25

http://technet.idnes.cz/televizor-phili ... _video_nyv

Tady se píše, že starší modely by nově měly umět netflix - to znamená aktualizací firmware? Mám 46FPL7007 z roku 2012...
Sifff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 2. 2016 10:42

Ono by možná pro hodně lidí bylo přínosnější, kdyby tyto TV korektně zvládly YouTube aplikaci a přehrávání přes tuto. Jak se ukazuje, zatím Netflix pro mnoho lidí u nás není - nezaujal.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sifff 22. 2. 2016 11:11

Zrovna youtube jsem poslední měsíc řešil - zajímavá věc. Někdy v průběhu loňského roku jsem youtube chtěl pustit - zaseklá úvodní obrazovka. Nějakou dobu jsem gůglil a pročetl celou diskuzi na evropském philips fóru - jestli jsem pochopil správně, tak philipsu trvalo rok, než napsali aktualizaci firmware, aby youtube zase rozchodili. Opravdu proklientský přístup.

Co mě zaujalo byla ale jedna věc - původně jsem chtěl aktualizaci firmware ověřit přes funkci v TV - TV hlásila, že je vše aktuální a nepotřebuje to obnovit. Youtube tak stále nešel. Přitom na webu philipsu byla již x měsíců aktualizace, která nahráním na flash disk a instalací problém youtube vyřešila. Zvláštní.

Psal jsem semka někdy v roce 2013 recenzi a stále si za ní stojím - smart TV philips perfektní obraz, zvuk, opravdu špička. ALE. Jedině jako zobrazovadlo. Pokud uvažujete že budete využívat jiné, další funkce TV, kupte si jinou značku.

Ještě jeden dotaz - od doby, co jsem k TV připojil setupbox O2, TV nalézá průběžně další a další zdroje - jsou pojmenované VGA nebo čínskými znaky. Prostě spolu ty dvě zařízení nějak nekomunikují a ty zařízení navíc nejdou ani odstranit. Což je problém protože ty zařízení se automaticky řadí mezi zdroje nahodile a člověk se tím bazmekem musí prokousávat. Klidně za měsíc mi TV najde takto 5 zdrojí a člověk je nucen TV přeinstalovat. Samozřejmě O2 to hází na philips a philips na O2. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Naštěstí za měsíc se zbavím O2 TV a bude snad už konečně klid.

-- 22. 2. 2016 12:14 --

Ještě jedna věc - pracovníci českého call centra philipsu jsou opravdu hvězdy. Rady tipu vypni / zapni, odpoj ze sítě jsou opravdu přínosné. Kdyby raději všechny ty studentky co si tam lakují nehty vyhodili a místo toho najmuli dva programátory na psaní firmware, udělali by 100x lépe.
Sifff
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod jardadts 22. 2. 2016 18:57

http://www.flatpanelshd.com/news.php?su ... 1455800721

na to,že chtějí být v Evropě jednička v prodejích TV se tedy Philips moc nesnaží. Já bych do nějaký sedmičkový řady šel,ale když čtu o problémech s firmware tak raději budu hledat jinde.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 22. 2. 2016 20:55

Sifff
No, já mám informace od několika uživatelů TV Philips, že jim YouTube zlobí. Buď zůstane viset na úvodní stránce, nebo si vyhledají co chtějí sledovat, ale video se nenačte (doba přehrávání „do“ je na nule), anebo v průběhu přehrávání opakovaně dochází k záseku, bez dalšího navázání a pokračování v přehrávání...
Všechny tyto TV mají nejaktuálnější firmware, který je na stránkách Philipsu zveřejněn, byl u nic proveden celkový reset/obnova přepravního nastavení a TV byly znovu instalovány.

Oproti tomu o mnoho lépe funguje aplikace FilmboxLive, ač také ne zcela bezproblémově. Dochází k tomu, že se nenačte s českým prostředím a přihlášení pak dělá bordel. Aplikace nefunguje. Nepomůže ani reinstall aplikace.

No a k Tvému dotazu ohledně boxu od O2. Mám ten pocit, že to už zde na fóru někdy někdo řešil. Zkus pohledat, jestli najdeš, dej vědět. Nevím, jestli se jednalo přímo o O2 box, ale z Tvého popisu bych řekl, že problém byl velmi podobný.

A ano - Philips má v mnoha modelech, které jsou jinak obrazově a zvukově na vysoké úrovni tolik firmwarových problémů, že je ve svém okolí už nedoporučuji. Proč? Protože primárně musí televizor fungovat a teprve pak si nerušeně vychutnám krásný obraz a zvuk. To by si výrobce (nejen Philips) měl uvědomit.

BTW: zaujala mě informace, že jsi sem psal v roce 2013 recenzi, ale ve výpisu příspěvků Tvého nicku ji nevidím. Tudíž jsi tehdy využil jiný nick?

-- 22. 2. 2016 20:57 --


Jestliže chceš naznačit, že existuje jejich diskuzní fórum - OK. Jenže má dvě vady...

1. valná většina lidí by tyto technické záležitosti potřebovala probrat v češtině
2. co pomůže oznámení problému, když ho nakonec řeší několik měsíců, nebo vůbec?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod fyluta84 21. 3. 2016 14:13

youtube mně funguje úplně v pohodě. 40PFT 6580/12
S NOVÝ SW QM152E.0.5.210.0 se zlepšil i obraz. (při nastavení barev 127,100,69,-2,0,0) Červená ,zelená,modrá .....
fyluta84
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod evlo 4. 4. 2016 00:39

Takze teda opravdu marketingovy nazev prod 10bitove barvy, co tu mame tech 10 let urco
Naposledy upravil MgX dne 10. 4. 2016 12:52, celkově upraveno 1
Důvod: Diskuze o HDR oddělena a sloučena s příslušným vláknem, které se problematice věnuje.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 4. 2016 12:53

Pokud chcete diskutovat o HDR, můžete pokračovat zde.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků