Výběr 55" FHD LCD: UE55H6470 / KDL-55W805C / 55LF652V

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mickey88 5. 2. 2016 00:54

Ahoj všem místním odborníkům,

rozmýšlím nad v titulky zmíněným Samsungem, Sony a LG.

Obecně mám velmi dobré zkušenosti se značkou SONY, s těmi ostatními méně. SONY jako jediná není Direct LED. V testech co jsem prolezl, tak vycházejí všechny velmi dobře. LG třeba 2. nej v dTestu pokud vím.

Nejde mi ani tak o cenu, jako kvalitu obrazu potažmo panelu. Mám externí SAT reciever s velmi kvalitním výstupem obrazu (VU+ Solo 2). To LG mi přijde za aktuální cenu úplně fantastické, ale rád si nechám poradit. Díky
mickey88
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod steklin 5. 2. 2016 09:33

Tebou 3 vybraných typů TV bych vybral určitě Sony. Obrazově z nich bude nejlepší. LG má IPS panel, takže černá nebude černá, ale pokud ti záleží na kvalitě obrazu, tak bych tu LG postavil na poslední místo. Samsung je taková zlatá střední cesta. Obraz má dle recenzí dobrej. Ještě bych možná zauvažoval nad Panasonic tx-55cs630e, pokud chceš 3D (pokud 3D ne, tak cs620e). Za tu cenu je Panasonic určitě lepší, jak to LG.

P.S. DTest bych bral s rezervou. Nejednou se stalo, že test prováděli pouze dle specifikací produktu na místo detailního, osobní testování a zkušeností s jednotlivými produkty. V případě televizí to mohli udělat např. tak, že LG 55LF652V má 900 Hz DMCI a Samsung UE55h6470 má pouze 400 Hz CMR, tudíž LG má víc HZ, tak bude mít lepší obraz :-)

Co se týče Direct LED podsvícení u LG, tak to není úplně tak Direct LED (u těchto levných modelů), jako Direct LED. LG má pro to svoji vlastní specifikaci. Nemá LED diody po celém panelu, jak by u Direct LED mělo být, ale pouze uprostřed panelu. Probírají to např. zde: http://www.tvfreak.cz/forum/showthread. ... ebo-LB730v
steklin
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 5. 2. 2016 09:59

mickey88 máš jedno mírné specifikum. Externí satelitní přijímač. Každý má jinak nastavený výstup a je třeba, aby se s tím vhodně „popral“ i televizor, což ne vždy musí být pravidlo. Ideální je, si telky pořádně prozkoumat někde na prodejně a vybrat tu, která nejvíc sedne Tvým očím. Zakoupit můžeš formou, kdy by se případně dala telka vrátit a vzít jiná. Píše se o tom zde stále.

Že by Sony v tomto směru byla jednoznačně obrazově lepší ne Samsung, se jednoznačně vyjádřit nedá. Každá ze tří uvedených má svůj přístup k obrazové prezentaci. Ne vše a každému musí vyhovovat cokoliv na Sony, na Samsungu, nebo LG. Ideální je - vidět. Samsung zřejmě může nejvíce trpět na clouding, což je třeba si dát pozor.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickey88 5. 2. 2016 11:13

A clouding u Samsungu je z důvodu, že jejich Direct LED je nějaké ne úplně dokonalé u této řady televizí potažmo v této cenové kategorii ? Právě mě překvapilo, že SONY má jen Edge LED byť i tahle televize má nový X1 procesor. To, že SONY má Android, který už jsem párkrát měl možnost používat v jejich TV není dle mého úplně výhra, protože to nemají ještě úplně dokonale odladěné. Nicméně to na výsledný obraz vliv mít nebude. Panasonic má jaký typ podsvícení Edge nebo opravdový Direct ?

Nevím jak teď, ale když Elvia Pro začala prodávat i Samsungy, tak znamý co tam dělá už řadu LED a od kterého se berou SONY ročně v v desítkách kusech, říkal, že je to oproti SONY žalostný s tou kvalitou a počtem reklamací. Jaké máte s kvalitou dílenského zpracování a spolehlivostí zkušenosti vy ?
mickey88
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 5. 2. 2016 12:18

EDGE LED nebo Direct LED je v této kategorii zcela jedno. Clouding může být u kteréhokoliv systému.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lapish 5. 2. 2016 16:26

mickey88: Já mám UE40H670 a s kvalitou jsem spokojený, žádné vážnější problémy nepozoruju (maximalně nějaké to občasné menší zacuknutí při rychlém pohybu). Byli tady ale lidi co narazili na horší kousek J6272 a couding jim vadil, resp. nerovnoměrné podsvícení.
Se spolehlivostí u Samsungu zatím nic moc - můj předchozí Samsung začal blbnout asi po třech letech (začal se restartovat při zapínání) a asi po čtyřech už byl na odpis. Ale zase stará CRT 100Hz Samsung beží už asi 20 let a pořád bez problémů, ale tehdy se vyráběly trvanlivější věci obecně :-) Má ale nejlepší poměr cena/výkon tak jsem mu dal ještě šanci...
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Paveljr 5. 2. 2016 19:45

Mám doma Vámi zvažovanou kombinaci Sony KDL-55W805C + VU Solo 2 a nemůžu si stěžovat. Od vánoc co jsem si TV pořídil už vyšly cca 3 aktualizace nejen Androidu, ale i samostatné TV zaměřené na kvalitu obrazu a TV je bez problémů. Občas slyším nadávky na android v TV, ale já žádné problémy nemám a to ho využívám čím dál intenzivněji. Dřív jsem hodně využíval VU na přehrávání filmů a seriálů z NAS, ale teď už ho mám čistě na satelitní signál, vše ostatní výborně zvládá TV přes Kodi, nebo jiné přehrávače..Za nedlouho má vyjít aktualizace na Android 6 , tak uvidím. Každopádně jsem spokojenej, bral jsem TV hlavně kvůli vychvalovnému obrazu a jsem rád, že recenze nelhaly ;-)
SONY 65XE9305
Sony DN1080 receiver
Paveljr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 2. 2016 00:16

steklin píše:Tebou 3 vybraných typů TV bych vybral určitě Sony. Obrazově z nich bude nejlepší. LG má IPS panel, takže černá nebude černá, ale pokud ti záleží na kvalitě obrazu, tak bych tu LG postavil na poslední místo. Samsung je taková zlatá střední cesta. Obraz má dle recenzí dobrej. Ještě bych možná zauvažoval nad Panasonic tx-55cs630e, pokud chceš 3D (pokud 3D ne, tak cs620e). Za tu cenu je Panasonic určitě lepší, jak to LG.

P.S. DTest bych bral s rezervou. Nejednou se stalo, že test prováděli pouze dle specifikací produktu na místo detailního, osobní testování a zkušeností s jednotlivými produkty. V případě televizí to mohli udělat např. tak, že LG 55LF652V má 900 Hz DMCI a Samsung UE55h6470 má pouze 400 Hz CMR, tudíž LG má víc HZ, tak bude mít lepší obraz :-)

Co se týče Direct LED podsvícení u LG, tak to není úplně tak Direct LED (u těchto levných modelů), jako Direct LED. LG má pro to svoji vlastní specifikaci. Nemá LED diody po celém panelu, jak by u Direct LED mělo být, ale pouze uprostřed panelu. Probírají to např. zde: http://www.tvfreak.cz/forum/showthread. ... ebo-LB730v

Prosím tě než sem vložíš nějaký odkaz tak si to vlákno na daném fóru přečti celé, LG při použití technologie direct led nemá podsvícení pouze uprostřed má je v pásech zhruba 5 cm odsebe po celé ploše někteří si to ale pletou s full led,při nastavení podsvícení na 100% a zobrazení bílé je matice podsvícení trochu vidět. Ta širší část na zadní straně TV je určena pro elektronické součásti ne kvůli podsvícení, navíc je ta část oddělena právě ještě mezistenou od zobrazovací části aby nedocházelo k jejímu zahřívání.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod steklin 6. 2. 2016 08:17

Mclaren F1: jistě, že jsem si fórum z odkazu přečetl. To, že tam někdo napíše, že byl v obchodě a že ty diody má TV v 5 cm rastru přece neznamená, že to tak je. Pročti si i to německé fórum, tam to řeší více (odkaz ve 4. příspěvku).

Nejsem žádný hnidopich, ale když si toho všimnu, tak mi to vadí - přečti si pak i příspěvek po sobě (konkrétně slovo odsebe - neznám, ale znám - od sebe).

Nicméně si stále myslím, že Direct LED u levnějších modelů LG není žádná výhra. Dokazují to i videa s málo prosvětlenými rohy. Z mé strany už to dál rozebírat nechci a mám na LG v tomhle směru svůj názor.

Mickey88: výběrem Sony nic nezkazíš a budeš s ní spokojený.
steklin
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 2. 2016 09:04

Prosímtě netroll tady LG 670V mám a rohy jsou při nižším podsvícení trochu tmavší to je pravda ale nic rušivého, dá se to sponzorovat leda tak při zobrazení jednolité celoplošné světlé barvy, podsvícení mám nastavené na 65- 70 a i tak nic rušivého nepozoruji, dále potom píšu že při 100% podsvícení je možné rozpoznat matici led diod které jsou od kraje ke kraji přibližně 5 cm od sebe přičemž první segment je právě těch 5 cm od kraje. Kdyby jsi zde na fóru hledal najdeš zde příspěvky kde si lidé stěžují více na TV s direct led kde pozorují v obraze zřetelné zhruba 10 cm široké světlé a tmavé pruhy ( mají tu i fotky) jinak zde je video kde je vidět ten středový díl TV na který montují ty elektronické součástky na tento díl potom přijde zadní kryt s tím vyboulením které tam právě není kvůli led podsvícení matice led je právě z druhé strany tohoto dílu . https://youtu.be/HIM1FMRcc04
Naposledy upravil Mclaren F1 dne 6. 2. 2016 13:01, celkově upraveno 1
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mickey88 6. 2. 2016 12:57

OK. Ta SONY mě až na ten Android přijde parádní. Ještě trochu k "chytrosti" daných TV. Co má aktuálně lepší podporu všemožných aplikací v našich končinách SONY nebo Samsung ? Trochu mi přišlo, že víc těch různých HbbTV aplikací a jiných jako stream, voyo, prima play, netflix, hulu atd....měl víc Samsung. I když Android to asi znatelně zlepšil co ?

Trochu odbočím..co se týká Direct LED (opravdu poctivého po celé ploše obrazovky) a optimálně zase 55" (+-) a FHD je nějaká značka a model, který lze doporučit ? Nehledě teď úplně na cenu. FHD už je docela boj něco takového sehnat mi přijde. Před pár měsíci jsem třeba sháněl od Panasonicu ZT60 (než skončili z Plasmou), ale bez úspěchu. 4K mi zatím přijde nesmysl, neboť na to nejsou zdroje a kvalitní 4K bez nějakých kompromisů stojí taky nesmysl :D
mickey88
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 2. 2016 13:10

U androidu je těch aplikací asi nejvíc na výběr otázka zní kolik jich opravdu funguje korektně, zkuz si to někde v kamenném obchodě pokud ti to obsluha dovolí a půjčí ovladač.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 6. 2. 2016 14:03

Ono často nejde o množství aplikací, ale jejich využitelnost a stabilitu. Každý má opět jiné nároky a požadavky. Někdo chce VOYO, jiný HBO GO, Spotify, YouTube atd. atd.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickey88 10. 2. 2016 14:27

Mě jde spíš o obecnou použitelnost. Asi si k tomu koupím ještě Apple TV, abych rozšířil svou knihovnu ještě někam dál a bude :D
mickey88
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků