60-65 fullHD vzhledem k vzdálenosti 3,5m?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Capi2412 17. 1. 2016 23:32

Prošel jsem si celé fórum a v podstatě se můj okruh smrknul na pár modelů. Ani s jedním modelem nejsem úplně spokojený a vlastně je to cesta nejmenšího zla :D Také jsem už pochopil, že 4K je pořád nesmysl, takže hledám FULL HD TV do 45k na filmy, sport a občas nějaké hry.

V první řadě bych potřeboval poradit jakou úhlopříčku na tuhle vzdálenost, 55" je asi málo a spíše to chce 60" nebo 65" je to tak? Nebo je 55" na tuhle vzdálenost v pohodě?

Mezi těmito přemýšlím a pociťuju tyto výhody a nevýhody:

1. UE65H6470
Výhody: celkově velmi dobře hodnocená - filmy, hry, sport. Cena 35k
Nevýhody: model 2014, zastaralá smart tv, basic obyč ovladač

2. UE60J6272
Výhody: model 2015, Tizen, cena 29k
Nevýhody: max. 60 palců(65 palců je už prohnutá a to nechci), spousta nespokojených lidí - šedé pruhy, na rtings kritizovali nedostatečný jas, a proto nevhodná do světlých místností....

3. Sony KDL-65W859C
Výhody: pěkný design
Nevýhody: cena 45k, ne úplně vhodná na sport a hry

Pak ještě možná Panasonic TX-65CS620E, ale nemůžu zkousnout stříbrný rámeček :-D

Poradíte jakou úhlopříčku a jakou z těchto TV zvolit? Budu rád za každou radu i třeba jiný model, který nezmiňuji.
Capi2412
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spectorcz 18. 1. 2016 08:48

Tak o te Sonce uvazuji i ja ( zatim v sw neni podpora HDD recordingu, Sony stale odklada, takze kdo vi jestli nakonec bude, stejne tak slibuji ze pridaji podporu HEVC), v baleni nejsou 3D bryle. Co je pozitivni krome obrazu, obraz je spicka, tak lze doinstalovat Kodi. Ale pry nejde Skype, coz se mi nezda, kdyz Skype app je normalne k mani v Google play storu pro Android, tak proc by to nemelo jit...Tady na tomto foru https://www.avforums.com/threads/sony-2 ... 03/page-63 jsou nejake zkusenosti majitelu Sony rady w80x/w85x i je tam zminen presne tento model,vesmes pozitivni reakce plus nastaveni obrazu. Taky udajne neprehraje Samsung oceanic demo tzn vide s bitratem vetsim jak 40Mbps, coz se mi taky nezda a chtelo by to vic info.. Rozhoduji se mezi tou a Philipsem 65PFS7559, s ambilight 3, je k tomu v cene i bezdrat subw. Ale chtelo by to nejake prime srovnani tech tv...

Btw kde jsi cetl, ze Sonka neni vhodna na sport a hry? Rekl bych, spis naopak.
spectorcz
Junior

Odeslat příspěvekod Capi2412 20. 1. 2016 20:54

Měla by to být tahle, je to tak?
http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/w850c

Poradí někdo jakou ideálně úhlopříčku na tuhle vzdálenost? V 65" moc velký výběr není.
Capi2412
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod starší 20. 1. 2016 23:02

Máš pravdu 55" je na 3,5m málo, najmä na HD, SD v poho, čiže žial 65" až 70" je optimum ...
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Capi2412 22. 1. 2016 20:32

Tak jsem to rozsekl a koupil Samsung UE65H6470 za 34k v Electroworldu. Za tu cenu myslím dobrá koupě. Jak zjistím kdo je výrobce panelu? Přes servisní menu? Nakonec budu mít pohledovou vzdálenost 3m, tak snad mi nebude velká.
Capi2412
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Capi2412 29. 1. 2016 10:48

Omlouvám se za svůj neznalý dotaz, ale v tomhle tápu. Samsung UE65H6470 nepodporuje DVB-T2, ale zároveň podporuje H.265/HEVC. Měl jsem za to, že tyhle dvě normy nejsou oddělitelné. Budu mít do budoucna problémy až se spustí připravovaný standard DVB-T2?

TV sleduji přes kabel(UPC), takže mám pocit, že se mne to netýká, je to tak?
Capi2412
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 1. 2016 13:05

Hevc sa nemusi tykat tunerov. Moze to mat podporu len pre prehravane subory. Ma to tak viacero modelov, nie je na tom nic cudne. Ked mas upc, tak ti je dvbt aj tak nanic.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Capi2412 29. 2. 2016 15:00

Poprosil bych o názor ke své UE65H6470. Dle servisního menu je to typ 65L1AF0VJ. Jestli se nepletu, jedná se o AUO panel? Dá se z toho zjistit, zda se jedná o direct led nebo edge podsvětlení?

Pozoruji nic moc pozorovací úhly, obraz se dost mění už i při menším náklonu. Otestoval jsem clouding, pouze jsem změnil režim na Movie, zbytek zatím tovarní nastavení podsvícení 18, kontrast 95, jas 45, ostrost 20.

Co si o tom myslíte, levá strana mi přijde dost špatná. Foceno na telefon, takže kvalita nic moc. Přemýšlím o výměně, měnili byste v rámci 14 dní?

IMG_5520.JPG
IMG_5516.JPG
Capi2412
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 2. 2016 15:16

Modely H6xx maju direct led.

Pokiaľ ti to prekaža pri bežnom sledovani, tak to samozrejme vymeň.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EdyStar 29. 2. 2016 23:17

Ako to chceš vymeniť kedˇto máš už mesiac?Inak niečo som už písal v článku "10 vecí,....",tak si to pozri.Mne to podsv.na tmavej až tak nevadí,lebo je to vidno najmä na konci prg. kedˇidú titulky,ale problém je na svetlých scénách kedˇsa rýchlo presúva kamera tak je vidno sivé stojace flaky,ako keby bol špinavý panel.Zameraj sa hlavne na oblohu,sneh,hokej a napíš čo ako!

-- 1. 3. 2016 01:04 --

Ešte poznámka ku tej vzdialenosti.Lˇudia nebudˇte "bázni"a mečumte na tie panely tak zblízka.Oči nestíhajú sledovať dej po celej obrazovke,vidíš všetky nedostatky rozlíšenia,najmä SD ale aj HD,a ničíš si zrak!Ja mám 47" overená vzd. sú 4 metre,a to super zdroj sign. z DREAMBOX 800 HD.Ale nikomu to nevnucujem,tak ako aj TEPLA 2 (žltý sneh ).Toto ale neplatí pri výbere tv,čím budú artefakty lepšie z 0,5m ,tak je predpoklad dobrého podania aj z dialky!
EdyStar
Junior

Odeslat příspěvekod Dagy2 1. 3. 2016 13:06

1/ ja naopak mám asi tých 3.5m, moja predstava bola v r2011 60". Potom som sa v obchode rozhodol pre 55" pretože to bola max veľkosť pasívneho 3D a matnej obrazovky (pôvodne som o ňom neuvažoval).
60" je v pohode a po tých 5 rokoch by som si aj 65" vedel predstaviť. Nie je to žiadne behanie očami po obrazovke. Zase taká veľkosť ako kino z prvej rady to určite nie je

2/ prekvapuje ma, že si niekto kúpi TV a potom zisťuje čo je tam za panel a pod.
Tak buď je obraz akceptovateľný a potom je mi jedno či niekto v krčme má VA, IPS, UHD, OLED, ohnutý, ploský alebo sa to proste nedá pozerať (fľaky a pod) tak to vymením ak sa ešte dá. A zase bez ohľadu na to, aký panel tam je.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod spectorcz 1. 3. 2016 13:17

Ja nakonec vzal Sony 65W857c. Zazim nepozoruju vubec zadne problemy s Androidem jako lidi na ruznych forech. Co me trosku zklamalo je ze to je jen dvoujadro, i kdyz v Sonycentru technik tvrdil, ze ctyrjadro, takze jsem zvedavej jak se popere s nahravanim a PIP jestli to Sony vubec nekdy dodela:) po obrazove i zvukove strance spokojenost, i uzivatelske. Vse chodi jak ma. Satelitni tuner jako obvykle trosku slabsi. Jinak takovym jakoby zaspinenim pri pohybu jednolite plochy, travnik, led, snih,zrpi bohuzel i tato Sonka, plus mirne tmavsi rohy. No jo no. Oled to proste neni.
spectorcz
Junior

Odeslat příspěvekod Capi2412 1. 3. 2016 13:19

Ryan Giggs píše:Modely H6xx maju direct led.

Pokiaľ ti to prekaža pri bežnom sledovani, tak to samozrejme vymeň.


TV vyměním, další věc co mne irituje jsou velmi špatné pozorovací úhly. Třeba budu mít štěstí na panel od Samsungu, kde by to mělo být o něco lepší.

Jinak to dle všeho direct led není. Dle servisního menu je to typ 65L1AF0VJ
V= Two side Edge LED.

-- 1. 3. 2016 13:26 --

EdyStar píše:Ešte poznámka ku tej vzdialenosti.Lˇudia nebudˇte "bázni"a mečumte na tie panely tak zblízka.Oči nestíhajú sledovať dej po celej obrazovke,vidíš všetky nedostatky rozlíšenia,najmä SD ale aj HD,a ničíš si zrak!Ja mám 47" overená vzd. sú 4 metre,a to super zdroj sign. z DREAMBOX 800 HD.Ale nikomu to nevnucujem,tak ako aj TEPLA 2 (žltý sneh ).Toto ale neplatí pri výbere tv,čím budú artefakty lepšie z 0,5m ,tak je predpoklad dobrého podania aj z dialky!


S tím si dovolím nesouhlasit, na mojí vzdálenost 3,5m bych pod 60" nechtěl. Dokázal bych si představit i větší než 65". 47" na 4 metry je sakra málo, ale každý ať se kouká na to co jemu vyhovuje.
Capi2412
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tonito 1. 3. 2016 14:04

Mám úhlopříčku 60", vzdálenost oči-panel je výrobcem doporučených 2,60m a naprosto bez problémů ... Stále totiž platí, že je televizor a "televizor" ... Jde o to, co jsi ochoten obětovat, respektive zaplatit. 8-)

Tragické podsvětlení nebo mizerné pozorovací úhly? A co jste čekali? Že se to s každou další LCD generaci zlepší? Lidi si sami rozhodli, co chtějí mít doma, takže se není čemu divit. A to si troufnu říct, že letošní Middle Class a Low End modely budou díky vypuštění 3D (100Hz panely) obrazově ještě horší, než ty z roku 2014 nebo 2015 ... :!:
TV - PANASONIC TX-P60ZT60E A professionally calibrated!
BD player - PANASONIC DMP-BDT700EG
AV receiver - PANASONIC SA-BX500EG-K
Speakers - 4 x PANASONIC SB-PF800E-M, PANASONIC SB-PC800E-M, PANASONIC SB-WA800E-M
Tonito
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 3. 2016 14:14

Capi2412 píše:
TV vyměním, další věc co mne irituje jsou velmi špatné pozorovací úhly. Třeba budu mít štěstí na panel od Samsungu, kde by to mělo být o něco lepší.

Jinak to dle všeho direct led není. Dle servisního menu je to typ 65L1AF0VJ
V= Two side Edge LED.

Podla oznacenia panela to vyzera na edge, no niekto tu nedavno pisal info priamo z tovarne, ze H6xxx su vsetky direct. Tak si vyber...
Kazdopadne je to uplne jedno aky druh podsvietenia tam je. Na kvalitu podsvietenia to nema ziaden vplyv.

Samsung panelom si co sa tyka uhlov nepomozes. Ostatne, silno pochybujem ze sa vobec to toho modelu montuje.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků