UltraHD Premium: Specifikace

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 4. 2016 18:46

Podstata môže byť aka len chceš, keď vysledok je uplne iny. Porovnavať to s fotografiou je proste uplne mimo. To je pointa.
To ako s tym naložia filmari je už ina vec a tu nespochybňujem ak si si nračil všimnuť.
To ale aj tak s HDR nesuvisi.
Naposledy upravil Ryan Giggs dne 10. 4. 2016 07:25, celkově upraveno 1
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 9. 4. 2016 18:52

Ak mozem, tak ohladom HDR:
HDR Foto vs HDR u TV ... nie je to iste.

Skor bude pravda niekde u toho, co vravel Evlo...
(HDR TV: 10bit panel + kombinacia max.svietivosti vs hlbka ciernej...cize urcitej danej urovne kontrastu,ktora bola zadefinovana)

npr: aj tu to vysvetluju...citujem:
TV HDR: Expanding the TV's contrast ratio and color palette to offer a more realistic, natural image than what's possible with today's HDTVs.

Photo HDR: Combining multiple images with different exposures to create a single image that mimics a greater dynamic range.

http://www.cnet.com/news/what-is-hdr-fo ... -you-care/

Samozrejme...cas az ukaze.Ci to bude kvalitne, kolko to bude stat. A ci sa to vyrobcovia nebudu casom snazit volajako "osidit" a dat nalepku na TV "HDR ready" ..npr: aj na 8bit panely ,ale s nejakou "soft podporou" :))))
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 4. 2016 19:11

Mclaren F1 píše:Podstata je stejná ty blude, navíc jsem vysvětlil že jde oto jak s tím naloží tvůrci filmů a ne výrobce TV.

Zbytečně ho urážíš. Bohužel sám jsi mimo. Chyba je, že se to jmenuje stejně, protože to má určitý stejný základ - vysoký dynamický rozsah.

Problémem současných LCD je, že sice vysvítí světlou část, ale ta není prokreslená, přičemž se totálně slije černá/tmavá... No a prokreslení u tmavých částí taky není ideální, a to i v případě, že ve scéně není nic zásadně světlého.

A když filmař přežene cokoliv, tak podělá celé dílo. Ovšem to neznamená, že je to problémem technologie... pak jde o teoretický problém lidského faktoru. Nebudu kritizovat technologii za to, že jí nějaký plácal využije v nadlimitní míře. Nakopu plácala a zkritizuji ho.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 4. 2016 06:55

bylinnycaj píše:Samozrejme...cas az ukaze.Ci to bude kvalitne, kolko to bude stat. A ci sa to vyrobcovia nebudu casom snazit volajako "osidit" a dat nalepku na TV "HDR ready" ..npr: aj na 8bit panely ,ale s nejakou "soft podporou" :))))

Ale ved toto uz davno mas. Su TV, ktore su taky subor schopne prehrat, ale tu HDR kvalitu samozrejme zobrazit nevedia.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 10. 4. 2016 08:35

Upravenou fotku do HDR mi dokáže přehrát a zobrazit i můj blbej telefon, výrobci TV si jen našli další oblbovak na lidi, zvýšit jas, kontrast, barevný gamut atd, hlavně aby se nějak omluvila 500 - 1000 watova spotřeba takového TV jinak by to lidi nemuseli taky chtít.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 10. 4. 2016 09:17

Mclaren F1 promiň, ale nejdříve se o to prakticky zajímej a pak se vyjadřuj. Takto jen prezentuješ nepřesnosti. Však si podobný televizor koupit nemusíš. Tudíž Tě nic takového nebolí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 10. 4. 2016 09:28

Ryan Giggs píše:Ale ved toto uz davno mas. Su TV, ktore su taky subor schopne prehrat, ale tu HDR kvalitu samozrejme zobrazit nevedia.


Mozes upresnit?
Myslis USB port TV? alebo myslis nejaky externy prehravac a Tv ako prijimac?

Ak ponimam TV, len v rovine "zobrazovaca" (cize nieco ako monitor), tak to je jasne.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 10. 4. 2016 10:35

Mclaren F1 píše:Já jsem spíš chtěl poukázat na to jak si tvůrci poradí se zakomponováním té berličky HDR do filmových scén protože ne do každé se HDR hodí, HDR se musí používat u fotografií s citem tak uvidíme jak moc to budou hrotit ve filmech.

Vim, a pochopil jsem to, na foatku hdr mám :); někteří se tu vsak tváří, ze by to mel byt jen větší rozsah jasu, atd. Takže si myslím, ze je to cele komplet fake, prostě to neexistuje.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardadts 10. 4. 2016 10:54

Chodím sem na nějaký novinky o TV Philips a přitom jsou tu dvě stránky dohadů o HDR .Nechcete se přesunout jinam :-) .
Taky mě tohle téma zajímá,ale myslím že je třeba ještě počkat až budou nějaký letošní TV na trhu a osobně se přesvědčit ,jestli má HDR význam. Hodně výrobců dokáže nalepit na TV všelijaké certifikace THX ,10000hz DolbyDTSAtmos a nakonec má TV hrozný obraz i zvuk a jiná TV s horšímy parametry hraje lépe.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 10. 4. 2016 11:35

Jo jaká že to TV stanice bude vysílat v uvozovkách v HDR? Asi žádná takže si stáhneme pár filmů a budeme spokojení že jsme za telku dali přes 100 k a ona naoplátku bude žrát 600 watů, no potěš koště.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 4. 2016 11:39

Odkedy je HDR len v 100+ tisicovych modeloch?

A takisto nechapem preco by nejaka stanica nemohla vysielat nejake programy v HDR. Ked uz budu vysielat v 4k, tak uz je to to najmenej.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 10. 4. 2016 13:46

Vzdyt spousta veci na national geographic je HDR už teď, to nemáte oči?
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardadts 10. 4. 2016 16:19

Tady mi HDR přijde celkem dobře vysvětlený
http://www.flatpanelshd.com/focus.php?s ... 1435052975
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 10. 4. 2016 17:58

Není potřeba hledat jinde. Těch informací je dost i na českých webech.

http://avmania.e15.cz/kupujeme-tv-uz-pr ... obiredir=0
https://www.panasonic.com/cz/consumer/p ... emium.html

atd.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EdyStar 10. 4. 2016 21:12

Ako môže mať foto HDR,kedˇje to statická záležitosť??
EdyStar
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků