Samsung UE48j6272 - Nereálný obraz+další otázky a odpovědi

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod radox1 11. 5. 2016 16:06

lenze u mna je ostrost 20 neprijatelna,obraz nie je dostatocne ostry,takze mi ostava ext. cez hdmi.
radox1
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 20. 5. 2016 09:35

Nedávno jsem Samsung UE48J6272 pořídil a nahradil letitou plazmu Panasonic 42PX80, která zatím šlape bez problému (zůstala v rodině - jsem rád, že se dál bude využívat v dobrých rukách) ale chtěl jsem vyzkoušet něco nového za rozumný peníz.
TV má milion nastavení (všechno jsem ještě nevyzkoušel (DVB-S atd) takže si s tím pořád hraju. Když srovnám obraz u cca 8 let staré plazmy a této LCD, tak každá TV má svoje. Na horší signál je plazma bez debat lepší, u černé barvy je minimální rozdíl, u pohybu taktéž (hokej je OK - 100Hz panel je přínosem) Plazma má trošku přirozenější barevné podání, ale LCD se dá docela vyladit dle mých očí, takže v pohodě. Čím kvalitnější signál se do Samsungu pustí, tím větší rozdíl oproti té staré plazmě je (ta měla rozlišení 1024x768) BD je max, co do toho pustím (v nativním rozlišení) a to je opravdu pecka. 4K z YT je taky supr.
Podsvícení vidět je, ale člověk se musí zakoukat opravdu detailně, aby to viděl.
Po těch pár dnech jsem spokojený, za dané peníze je to nynější maximum (co jsem koukal na vícero TV v relaci do 15 000Kč)
Snad bude šlapat stejně dobře, jako stará dobrá plazma, na kterou stále nedám dopustit :-)
Jinač spotřeba v režimu EKO je cca 40W a při mém nastavení je cca 80W, takže při té velikosti obrazu supr :-)
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod llubik 26. 5. 2016 11:33

Mne sa "zazrakom" aktualizoval fw z 1412 na 1450. Odvtedy obcas kockuje obraz a nepravidelne vypadava zvuk na cca pol sekundy. Niekedy 2-3 x za minutu, niekedy raz za 15 min. Ako sa moze aktualizovat, ked prve co robim u elektroniky - vypinam automaticke aktualizacie???
llubik
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 26. 5. 2016 17:40

Mě po aktualizaci na 1450 běží TV v pořádku...bez viditelných problémů, co zde popisuješ.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod llubik 27. 5. 2016 06:17

predtym bez problemov, a nic sa nemenilo . . . na inom zariadeni s CAM bez problemov, na set top boxe bez problemov, tak signalom to asi nebude . . . kable pripojenie, vsetko zostalo . . .jedine co sa zmenilo, bol fw . . . ale neviem ako, ked som mal zakazane aktualizacie. Tie zakazujem vzdy a vsade, aj na telefone, aj win . . . az ked je problem, tak sa aktualizuje, na tv nebol dovod. No skusim este komplet reset a naklikat vsetko nanovo . . . clovek by si myslel, ze ked to zakaze, tak OK, ale prd . . . vid info na nete . . .
llubik
Junior

Odeslat příspěvekod llubik 27. 5. 2016 12:12

a este jedna vec ma zauijima, aku ma internu pamet? Ziadnu? musim pripojit aspon flesku? napr na timeshift, alebo ked stahujem app HbbTV . . . kam sa nainstaluje ???
llubik
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 5. 2016 13:23

Pamat na aplikacie ma, to je logicke kedze to ma operacny system. Na nahravanie a timeshift samozrejme potrebujes HDD.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 27. 5. 2016 18:52

Když kouknu například na aplikace, tak tam vidím celková interní paměť 1GB, využito cca 600MB a k dispozici cca 420MB. Ještě jsem nezkoušel, jestli se USB chová jako paměť pro instalaci aplikací / her atd.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod llubik 27. 5. 2016 20:31

clovece, kde to vidis tie hodnoty pamete?
llubik
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 27. 5. 2016 21:04

Zmáčkni Smart Hub --> Doporučené --> Games --> klikni na jakoukoliv hru a u volby stáhnout je vlevo info o paměti.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 28. 5. 2016 06:18

llubik co máš přesně za CAM? Už jsi TV aktualizoval a resetoval a znovu naladil, nastavil?

Pomohlo to?
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod llubik 28. 5. 2016 20:10

CA co dava UPC, nejaky CONAX@smitCI+, aktualizoval a sa, svina, aj ked mam zakazane aktualizacie , myslel som ze to staci, u seriozneho vyrobcu hej, ale nie u samsungu . . .tak som zakazal pristup na aktualizacie na routri, ale uz pozde :-)
Este som nic neresetoval, musim sa najskor dostat k tv, dnes je fotbal, tak zase nic , taj asi najskorej v nedelu, odzalohovat programy . . . odpisat nastavenie aspon obrazu, ostatne ma netrapi . . . no a uz sa len modlit. Vari mas ten isty problem ?
llubik
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 29. 5. 2016 18:33

Pokud to bylo na mne, tak takový problém nemám. Po aktualizaci na fw 1450 a vše je OK.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod teplice 11. 6. 2016 18:46

Ahoj, jaký externí hdd máte k tv připojený? Máte disk k pc připojený přes wifi? Jak to pak vypadá, je vidět externí hdd jako další disk v PC? To znamená, že na něj mohu rovnou ukládat stahované soubory?
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod llubik 14. 6. 2016 20:26

MgX tovarne nastavenia, nanovo naladit . . . nepomohlo . . . zvuk uplny standard, ziadne rozsirenia a pod . . . aj tak obcas vypadne na sekundu . . . signal 100/100, resp 100/90 . . . podla stanice
llubik
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků