Jak naladit analogovu TV?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod atari11 1. 12. 2015 22:28

Vlastním starší TV Finlux TN74X4 analogový 100Hz. Provedl jsem restart do továrního nastavení. Jenže teď při zapnutí, ihned začne prohledávat TV programy (aby je uložil do paměti), jenže je nenajde a napíše, připojte anténu a dál mě nepustí. A dokud nějaký TV program nenajde, tak mě nepustí do menu, do ničeho, ani mě nedovolí přehrávání ze vstupu SCART.

Analogový signál už nemám kde sehnat. A teď nevím jak tu TV zprovoznit. Má někdo nějaký nápad?
atari11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 1. 12. 2015 22:42

To je celkem divné. Skutečně se nedá z ladícího procesu vyskočit, nebo přepnout na - třeba - SCART vstup? Variantou je, dát tam na anténní vstup, analogový signálový anténní výstup z videa a nechat telku naladit signál videa přes tento anténní konektor. Na některých starých videích se to takto dalo udělat (RF modulátor), navíc se ještě dokonce dal zvolit zhruba kanál, kde se signál vyskytne.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atari11 7. 12. 2015 23:39

Opravdu z toho vyskočit nešlo. Vyřešil jsem to tak, že jsem půjčil staré video, které mělo výstup na koax kanál 36.
atari11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 8. 12. 2015 07:26

Takže se povedlo?
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atari11 8. 12. 2015 08:09

Jo povedlo, jakmile TV našla kanál 36 kde byl signál, tak si ho uložila do paměti na pozici č. 1, a ihned zpřístupnila veškeré nastavení a umožřnila zapnout příjem ze SCART.
atari11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 8. 12. 2015 09:22

Díky za informaci :-)
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 8. 12. 2015 17:36

Clovek niekedy nemoze uverit ziskanym informaciam...wtf :roll:
Niekedy si kladiem otazku:
"je toto fakt pravda?"....."ak,ano...kto toto cele vymyslel? takuto funkcnost,logicnost systemu" :D
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atari11 8. 12. 2015 22:22

Vymyslel to nějakej exot, (sice v době kdy digital neexistoval), kterej si asi myslel, že TV bude použita vždy pro příjem signalu z koaxu. Asi ho ani nenapadlo, že by někdo mohl použít jen SCART.
atari11
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků