výběr TV do 12000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Topes 26. 11. 2015 11:56

Vybírám pro mámu televizi do 12 tisíc.

- úhlopříčka má být +-100 cm
- televize musí mít aspoň 200 Hz
- má to mít DVB-T2

Další požadavky nejsou. Matka to bude mít čistě na sledování televize, žádný 3D ani smart funkce nejsou potřeba. Jde to hlavně o to, mít co nejlepší obraz. Víc není potřeba. Teď jsou nějaké akce tak by bylo dobré vybrat něco teď. Dík
Huawei ascend G620s
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 11. 2015 12:27

Topes píše:Vybírám pro mámu televizi do 12 tisíc.

- úhlopříčka má být +-100 cm
- televize musí mít aspoň 200 Hz
- má to mít DVB-T2
TV s 200 Hz panelom do 12 tisic nenajdes. Tie cisla co uvadza vyrobca nie su podstatne, je to len marketingove, vymyslene cislo. Navyse kazdy vyrobca pod ty skryva nieco ine. To ze je u nejakeho modelu napisane 100 a u ineho 400, neznamena ze ten so 400 Hz je lepsi TV. Podstatne je aky je v tv panel (to vyrobcovia neuvadzaju), nie co si tam vymysli PR oddelenie.

Co sa tyka dvbt2, kym bude realne vyuzitelne a nutne, budes uz mozno kupovat dalsi TV. Navyse, ak bude tak v kodeku hevc co v tomto rozpocte podporuje velmi malo modelov (ak vobec nejaky), takze ak aj ten TV bude mat dvbt2, ale bez hevc, aj tak ti bude ten tuner nanic lebo tam nic nenaladis.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luky10 26. 11. 2015 13:03

Nechci zakládat nové téma, tak vložím dotaz sem. Potřebuju 40" smart TV, budu od TV 3m, 4K pro mě nemá smysl, přesto, co byste doporučili Samsung UE40JU6072 (https://www.mall.cz/led-televize-uhlopr ... 2?v=810064) nebo Samsung UE40J6272 (https://www.mall.cz/led-tv/samsung-ue40j6272?src=sug)? UE40JU6072 je o tisícovku levnější, větší spotřeba, jinak jsou stejný, co jsem pochopil. Takže koupí 4K nic neztratím...je to tak?
luky10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Topes 26. 11. 2015 13:47

aha tak to jsem neveděl. Já se v TV vůbec nevyznám - doma mám usb tuner do notebooku a to mi stačí. Takže jakou televizi teda vybrat s dobrým obrazem a zvukem (výkonější repro) ? Ono ty hertze je jasný že to je výmysl ale když neuvádějí parametry panelu tak jak se pak mám orientovat abych nevybral/nedoporučil nějaký krám ? S tím dvb-t2 to teda mámě řeknu že to není směrodatný. Ona na tom ale trvá protože jí to řekli v datartu že to je důležitý, protože pak až se něco s tím signálem zase bude dělat tak že bez toho by pak nechytala kanály nebo co.
Huawei ascend G620s
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 11. 2015 14:58

V datarte jej to samozrejme povedali. Ale uz zabudli dodat ze ked to nema hevc (v ktorom sa bude najpravdepodobnejsie vysielat) tak im moze mama ten TV akurat tak otrieskat o hlavu, lebo nic nenaladi. A tv v metrovej uhlopriecke za 12, s hevc vela nenajdes.
Za nejaku tisicku naviac je napr. Samsung UE40J6272. Ten ma dvbt2 s hevc a ma uz aj 100 Hz panel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků