Panasonic TX-50CS630E-bude při hraní her v pohodě ?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zdbu 26. 11. 2015 17:47

Ideální by bylo jít do obchodu, vzít si sebou konzoli, zapojit jí tam a testnout to na hrách, které hraji. To ale asi neklapne :-( Kdybych neřešil připojení konzole k TV, ale jen sledování TV, tak jdu do CS630 hned, protože obra se mi v obchodě opravdu líbil.
Když řeším input lag a chválí se celkem Samsungy, tak se mi taky líbí Samsung UE48J6272. Cena je podobná a v současnosti se vzhledem k akci u Expert.cz dá za ní dostat 3000 Kč nazpět za starou TV a to už je fajn cena.
Co říkáte na uvedený Samsung ? Díky.
zdbu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zdbu 28. 11. 2015 18:36

Zdravím,

dnes jsem zašel do Datartu s fleškou, kde jsem měl videa z odkazů v tomto vlákně pro test TV. Chytl se mi kluk co tam propagoval TV Sony, ale ochotně šel a vyzkoušel se mnou tato videa na 50CS630, Samsungu 48J6272 a ještě jedno Full HD Sony a jedné 4K Sony-přesné modely neznám, ale obě jsou s Androidem. Nevím, co je možné ovlivnit nastavením obrazu TV v menu, ale tak jak byly TV zapnuté na prodejně, tak se mi nejvíce líbil Panasonic. Test s videem z Hobbita, kde je švenkující kamera byl na CS630 subjektivně parádní, nikde se nic necukalo, vše bylo plynulé. Druhý test pohybujících se titulků byl také v pohodě, žádný záškub.
Samsung při testu videa z Hobbita, kde je pohyb kamery přes mapu byl lehce cukavý-budu citovat svého sedmiletého syna "Tati, tady se to kvedlá" a to se mi nelíbí. Možná to jde někde nastavení zlepšit-nevím a u testu pohybujících se titulků byl obraz na první pohled oproti Panasonicu lehce máznutý.
U obou TV Sony, na kterých mi kluk, co Sony propagoval docházelo u stejných testovacích videí k zaškubávání a otázka je jestli je to problémem panelů a nebo nevyladěného Androidu, protože třeba u Full HD modelu Sony se mi obraz při TV vysílání líbil a nikde se nic nesekalo. U 4K modelu za cca 25 tisíc byl obraz o dost horší, než u Full HD.
Také jsem zkoušel, jestli Panasonic i Samsung načtou videa z mé zrcadlovky Canon EOS 70 D a to bylo naprosto v pohodě u obou, stejně tak video z telefonu Lumia 640 LTE.
Pro mě to bylo super porovnání a pokud jde o obraz jako takový, tak se mi líbil nejvíc Panasonic CS630E. Teď už jen vyřešit dilema input lagu v tom smyslu, jestli se při zapnutí herního módu u Panasonicu dostanu na takovou úroveň, aby to nebyl pro hraní problém.
zdbu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 28. 11. 2015 20:21

Hobbit bude u samsungu j6272 stejně plynulý jako u cs630, pokud bude v módu, kde je nastavena interpolace na max. Čím plynulejší, tím telenoveláčtější obraz. Stačí dát funkci Auto Motion Plus na hodnotu STANDARDNÍ. Sony má hobbita plynulého v režimu ANIMACE, kde má nejintensivnější interpolaci. To samé se u Panáku jmenuje Inteligent frame creation. Akorát Panasonic má 3 úrovně a samsung a lg jich mají 100 :) (0-10 pro de-blur a 0-10 pro de-judder)… veškerá tato nastavení intenzit těchto parametrů jsou o vkusu. Hobbit je jen dobrá scéna pro zjištění rozmazanosti scény při určité úrovni interpolaci. Po mapové scéně následují další záběry, kde plynulost způsobuje artefakty (záběr na město a jeho věže, okolo kterých se "tetelí vzduch" apod.
Čím víc taky těchto fíčur, tak tím to má pak větší dopad na lag.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zdbu 8. 12. 2015 21:31

Nakonec jsem vybral Samsung UE48J6272 a zatím jsem spokojen. Při hraní her a zapnutém herním režimu je odezva super. Při vypnutém herním režimu, tak trochu zpoždění cítit je, ale i s vypnutým herním režimem jsem hrál NHL a dalo se to.
Co se týče toho jak TV hraje. Výchozí nastavení TV se mi vcelku líbí a obraz je krásně plynulý i při testech, které jsem původně prováděl v prodejně a kde se obraz ve srovnání s Panasonicem trhal. Asi tam bylo jiné nastavení a proto se obraz trhal. Při nastavení z výroby je obraz v pohodě. Co se mi vůbec nelíbí je sportovní režim, protože po jeho zapnutí je naprosto ujetá barva trávníku při fotbalu, u hokeje jde barva ledu do modré a obraz je na můj vkus hodně kontrastní. Zvuk u TV je nic moc, ale dá se poladit tak, aby se to dalo poslouchat. Co chtít od tak malých repráků, když je TV taková placka. Pokud pouštím přes TV hudbu, tak si to zapnu přes věž do repro beden a to je jiná káva :-)
Líbí se mi opravdu rychlé reakce v menu, kde se na nic nečeká a vše je opravdu rychlé.
zdbu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mcjerry 9. 12. 2015 08:55

Můžeš nám říct, když sleduješ sport, zda se dá tv nastavit tak, aby obraz byl "normální" (ne jak píšeš) a pohyb byl plynulý či to jinak než se zapnutým sportovním režimem nejde?
mcjerry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 10. 12. 2015 22:31

při sportu je obraz plynulý u všech tv, i když jsou 50hz. Je to tím, že se vysílá 50i. Algorytmus snímkování je přesným násobkem frekvence panelu. Tam interpolace vede akorát třeba k tomu, aby byl pohyb ostřejší - hráčům byla lépe vidět čísla na dresech v běhu apod.
Problém s plynulostí je zejména při švenkování ve filmech a seriálech, které jsou 24p. Pro plynulost pak tv využívá speciálních algorytmů pro dopočet mezisnímků...pro část publika je to přínosné, pro druhou část naopak umělé, nepřirozené, je to o vkusu. Proto výhoda Auto Motion Plus má de facto 10x10 = 100 úrovní nastavení, což je obrovská výhoda - každý nastaví dle gusta a nemusí se spoléhat jen na nějaké 3 presety.

režim sport nemá se sportem co dělat :)

zdbu : pro hry nejlépe nastav příslušné HDMIčko na "hra", případně "PC", pokud chceš lepší výstup barev z kompu (tlačítko zdroj -> u příslušnýho HDMI dej šipku dolů a vyjede nabídka -> dej upravit název -> vyber režim ..vypne to processing a zkrátí odezvy.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 12. 2015 00:22

V plynulosti rozhodne rozdiel je. Postav si vedla seba 50 a 100 Hz TV, uvidis.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdbu 11. 12. 2015 17:39

mcjerry píše:Můžeš nám říct, když sleduješ sport, zda se dá tv nastavit tak, aby obraz byl "normální" (ne jak píšeš) a pohyb byl plynulý či to jinak než se zapnutým sportovním režimem nejde?


Pokud zapnu na ovladači režim sport, tak se dá obraz normálně přizpůsobit a doladit jak barevně, tak kontrast, aby vyhovoval. Jinak v režimu sport jde pozastavit a zvětšit obrázek.
Jinak při sledování sportu i v jiném, než sportovním režimu je obraz v pohodě.

-- 11. 12. 2015 17:42 --

indeshit píše:
zdbu : pro hry nejlépe nastav příslušné HDMIčko na "hra", případně "PC", pokud chceš lepší výstup barev z kompu (tlačítko zdroj -> u příslušnýho HDMI dej šipku dolů a vyjede nabídka -> dej upravit název -> vyber režim ..vypne to processing a zkrátí odezvy.


Vím, že jde nastavit režim pro hry a odezva je pak naprosto perfektní. Obraz je v tomto režimu méně vyhlazený, ale to nevadí. Televize má hodně možností nastavení a za ten necelý týden jsem to naprosto nestačil prozkoumat, ale nelituji, že jsem si vybral právě tuto.
zdbu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 11. 12. 2015 17:43

Ryan Giggs píše:V plynulosti rozhodne rozdiel je. Postav si vedla seba 50 a 100 Hz TV, uvidis.

Souhlas - píše se to pořád dokola.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 12. 12. 2015 23:07

Ryan Giggs píše:V plynulosti rozhodne rozdiel je. Postav si vedla seba 50 a 100 Hz TV, uvidis.


ale pokud u některé 100hz snížíš úroveň interpolace, tak se dostáváš "takřka" na úroveň 50hz, nebo ne?
trochu asi míchám jablka s hruškama, ale jde o to, že klasický broadcasting je plynulý vždy, ne? pokud právě vysílají sport, zprávy (oproti tomu, když vysílají 24p materiál přes 50i)
Plynulost ve 24p (soup opera effect) umí i 50hzovky, ale nikdy to nebude tak ostré jako u 100hz. Panel přece nemůže interpolovat na vyšší framerete, než je jeho nativní refresh rate.

soráč, jestli z toho dělám moc guláš :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 12. 2015 07:40

No prave miesas hrusky s jablkami. Interpolacia a refresh rate su 2 rozne veci. Ty ked vypnes na 100 Hz interpolaciu, tak bude 100 Hz :-). Neurobis z toho zrazu 50 Hz televizor. Refresh je nativny, ten sa nemeni. Refresh opakuje realne snimky, interpolacia si medzi to vymysla nove.
Ked zapnes interpolaciu, mas dvojnasobok refresh ratu. Cize 200 Hz. Tu uz sme u vyrobcami udavanych cisel. Napr. taky Samsung H6200 ktory ma 200 Hz CMR. Cize 100 Hz refres a medzi to interpoluje snimky, cize ti ich zdvojnasobi = 200.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 13. 12. 2015 11:18

Máš recht, panel si bliká furt ve svém nativním refresh ratu, i pokud vypneš interpolaci,. Sníží se tím ale přece pohybová ostrost scény, pokud se jedná o nefilmový materiál. Nebo i tato domněnka je špatná? Hezky se to přece dá spatřit v pohybu titulků (ne filmových, ale ve zprávách apod.)

Myslel jsem si taky, že ani interpolací nemůže obrazovka dosáhnout víc hz, než má nativně panel. Že 50hz panel interpoluje 24hz materiál max do 50hz (HU6900, JU64xx , PUS7150, CS620 apod), 100hz panely max do 100hz (vzniklý dojem mi vždy pripadal plynulostí stejný jako u těch zmíněných 50hz, které byly tou featurou vybavené, přestože to byly 50hz panely, ale ostrost při té interpolaci byla výrazně vyšší - zejména při rychlejším švenkování), 200hz max do 200hz.
CMR je marketingový tahák, který byl zvyšován, aby mohla být zvýšená cena za teoreticky lepší tv obhájena. Teď jsou v tom ještě agresivnější a udávají PQI, díky čemuž v tom udělali ještě větší guláš. U 100hz panelů udávají motion rate 200hz apod.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 13. 12. 2015 11:27

Pravda je, že se v tom udělal bordel a výrobci mlží, co můžou. Nikdo nechce říct, kde je jaký panel. Ty 200Hz se už vlastně ani nedělají, proč?

A lepší než 1000 pouček a výpočtů je, si to srovnat na vlastní oči. Pak každý jednotlivec může určit, jestli mu bude stačit 50 Hz TV, nebo musí mít 100 Hz. A konkrétně Tebou zmíněný HU6900 byl pro mě děs.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 12. 2015 11:57

Nie, tv neinterpoluje na uroven refresh ratu, ale prave vklada snimky medzi originalne framy. To je prave to co miesas dokopy. Refresh je dany, interpolacia je uz dalsia "nadstavba". To uz su "dalsie Hz naviac".

Pohybova ostrost sa interpolaciou sice zvysi, ale za cenu neprirodzenosti pohybu (telenovela) a vzniknutych artefaktov (chvenie hran objektov atd.). A to je len ostrost.

Ono prave pri tom svenkovani a beziacich titulkoch je rozdiel medzi 50 a 100 Hz (s vypnutou interpolaciou) velmi dobre viditelny rozdiel. Obraz na 50hz je trhany, kamera sa posuva po "skokoch", na 100 Hz je plynulejsi.
Takisto napr. je na 100 Hz menej "duchov" za rychlymi objektmi (tenisova lopta), tym ze jeden frame je na obraze o polovicu kratsiu dobu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 13. 12. 2015 22:04

MgX: děs? myslím, že jsi ji hodně přechválil :) ... neštěstí opravdu

Ryan: díky moc...měl jsem to už jen za čistý marketing a ne právě tu "nadstavbu" ..stejně soup operu odsuzuju :) a jemnější judder tam bude vdycinky ..ještě jednou dík

akorát PQI je ještě větší svinstvo ...tam dostávají TV body k dobru už jen za to, že jsou to třeba UHDs nebo že jsou prohnuté, tak to už navyšuje PQI :) , je to komické , stejně tak už ostatních. za interpolaci je to pak stejně tedy max 200hz (240 pro US) - Motion Rate / TruMotion
indeshit
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků