100Hz panely v televizorech - orientační přehled modelů 2015

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 15. 11. 2015 17:28

100Hz panely v televizorech modelového roku 2015

MgX píše:Dovolil jsem si požádat Ryana Giggse o vypracování přehledu modelů, které mají tzv. 100Hz panel. Důvodem jsou stále opakující se dotazy a následné, často zavádějící, odpovědi. Ryan Giggs se tématem zabývá, takže souhlasil.

Věřte, že získání, popřípadě ověření informací vezme dost času, přičemž ale nemusí být zajištěna totální správnost našich údajů. Proto si vše ještě při koupi televizoru překontrolujte.


Doplňující informace:
- V tabuľke su uvedene u každeho vyrobcu len modely s najnižšim čiselnym označenim v ramci portfolia značiek, ktore maju 100 Hz panel. 100 Hz maju preto automaticky aj všetky modely s vyššim čiselnym označenim ako tu uvedene. Takže ak je napr. u Sony uvedene X83xx, tak to iste plati aj pre X85xx, X95xx atd.
- U niektorych vyrobcov môže mať 50 Hz panel aj model s vyššim čislom, v takom pripade tu bude spomenuty ako vynimka.
- Všetky modely s nižšim čiselnym označenim ako tu uvedene maju 50 Hz. - Takisto sa môže stať, že v ramci jedneho modelu je v rôznych
uhlopriečkach iny panel, v takom pripade tu budu tiež uvedene.

Je to značne zjednodušena forma, ale nie je v ľudskych silach vypisovať tu každy jeden model kedže su ich stovky. Už aj toto zabralo par dni "patrania". Pre zakladnu orientaciu by mala ale postačovať aj takato forma.

!Informacie su orientačne, su zozbierane z rôznych zdrojov, z for, recenzii ale aj z vlastnych skusenosti a zisteni či skusenosti ľudi tu z fora. Väčšinou sa jedna o informacie zo zahraničnych zdrojov,
všetky su ale europske, nebral som vôbec do uvahy americke modely, preto som napr. uplne ignoroval americke recenzie (napr. tu na fore obľubeny a často citovany rtings, niektore modely samozrejme môžu byť rovnake ako v Europe).
Napriek tomu sa môže vo vynimočnych pripadoch stať, že model s uplne rovnakym označenim ale predavanym na inom europskom trhu sa môže od toho našho lišiť

Niektore informacie su potvrdene, či už zo servisneho menu televizorov, zo štitkov priamo na paneloch alebo z informacie ktora sa objavila v recenziach. Ine vyplyvaju z logiky veci (napr. aktivne 3D).
Na našom trhu sa objavuju aj rôzne TV zo šedeho dovozu, modely ktore nie su určene pre naš trh či rôzne špecialne edicie (typicky napr. u Philipsu) s nejakym inym, vlastnym označenim, preto niektore tieto
modely tu nemusia byť zaradene spravne!

:arrow:LG

FHD:
od LF650V - všetky "

UHD:
od UF850x - 60" a 65", (pozor! v 49" a 55" môžu existovať 2 varianty, aj 50 Hz aj 100 Hz: http://webos-forums.ru/post40101.html#p40101)
vratane zahnutych UG

UF770x ma v 70" a 79" 100 Hz

:arrow:Panasonic

FHD:
od CS620 - okrem 40" a 50"

UHD:
od CX400 - všetky "
vratane zahnutych CRxxx
vynimka 50 Hz - Panasonic CX670 a CX680 - všetky"


:arrow:Philips


Veľmi dobra, podrobna tabuľka tu. U modelu 7120 je ale chyba, ten ma 100 Hz panel hoci v tabuľke sa piše 50. Ostatne by mali sedieť.


:arrow:Samsung

FHD:
od J6272 - všetky uhlopriečky (ďalej len ")

UHD:
od JU7000 - všetky "
SUHD:
všetky modely a "

:arrow:Sony

FHD:
od W755C - všetky "

UHD:
od X83xx - všetky "
vratane zahnutych modelov Sxxx


V zozname su len tie najfrekventovanejšie značky, u vyrobcov ako Sharp, Toshiba, Thomson, Grundig atd. je veľky problem dopatrať sa akychkoľvek informacii o paneloch.

Kód: Vybrat vše
Keby niekto objavil chybu či mal nejake konkretnejšie informacie o konkretnych modeloch, privitam napravu.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 11. 2015 18:52

V tomto vlákně prosím nediskutovat o televizorech, technice atd. Maximálně hlásit nepřesnosti v prvním příspěvku a další modely, které nejsou ve výčtu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 15. 11. 2015 23:29

Odkaz na stránku Philips nefunguje ...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 11. 2015 23:37

Este dnes pred zverejnenim som to kontroloval a fungoval. Takze problem nie je v postnutom linku ale priamo u zdroja.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 11. 2015 00:04

Upravoval jsem odkaz v již zveřejněném příspěvku a při opakovaném vyzkoušení fungoval. Tudíž někdo tabulku stáhl.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 11. 2015 08:44

Jakmile se dostanu k PC, pokusím se o nápravu u Philipsu. Odkaz někomu jde, jinému ne.

Diky za pochopení.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 16. 11. 2015 09:56

Podla francuzskej LG stranky:
LG LF63x: _ model v 49" a 55" prevedeni obsahuje 100Hz panel. (900 pmi).
http://www.lg.com/fr/televiseurs/lg-49L ... d-smart-tv
Na inych strankach sa uvadza 800pmi...
http://1.1m.yt/BwtvOchGJ.jpg

32,40,43" ma 50Hz panel (450Pmi)
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod charomges 16. 11. 2015 10:34

Dobrý den, ještě bych dodal, že model od Panasonicu TX-55CS520 je také 100Hz-ový.
charomges
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 11. 2015 10:58

bylinnycaj píše:Podla francuzskej LG stranky:
LG LF63x: _ model v 49" a 55" prevedeni obsahuje 100Hz panel. (900 pmi).
http://www.lg.com/fr/televiseurs/lg-49L ... d-smart-tv
Riesi sa to tu stale dokolecka, LG neuvadza na svojich strankach realnu obnovovaciu frekvenciu. To je hodnota (zrejme) Truemotion, panel je 50 Hz. 100 Hz je len v LF65x tak ako je uvedene vyssie.

100 Hz modely LG by mali byt tie, ktore maju funkciu De-blur. Podla toho by sa to malo dat rozlisit. Je to ale bez zaruky.

CS520e podla dostupnych zdrojov nema 100 Hz panel ani v 55" uhlopriecke. Je tam 50 Hz panel od Innoluxu. Odkial je ta informacia?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 16. 11. 2015 13:20

Vie vlastne ako sa pocita ten "uzastny" PMI index u LG TV roku 2015? (picture mastering index)
Ja som si obecne myslel, ze je to 2x nasobok MCI indexu (Motion Clarity Indexu, ktory bol vyuzivany v roku 2014... atd...A teraz sa mozno mylim, ale som mal pocit ze uz 400 MCI znacilo real 100Hz panel).
Ach skoda slov... 800PMI predsa len lepsie predava, ako 400MCI :hmm:
Ryan: Asi to tak bude ako pises, ale na druhej strane by to tiez znacilo to, ze ani jeden 49" model nema 100Hz panel.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 11. 2015 15:02

Toto vlákno není určeno k volné diskuzi, kvůli přehlednosti. Má sloužit pouze k nahlášením nových televizorů a jejich panelů, či chyb v námi zveřejněných informacích. Jestliže chceš diskutovat, založ si nové vlákno a polož dotaz tam.

Upozornění bylo v druhém příspěvku.

MgX píše:V tomto vlakně prosím nediskutovat o televizorech, technice atd. Maximálně hlásit nepřesnosti v prvním příspěvku a další modely, které nejsou ve výčtu.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 16. 11. 2015 18:53

MGX:
MgX píše:Toto vlákno není určeno k volné diskuzi, kvůli přehlednosti. Má sloužit pouze k nahlášením nových televizorů a jejich panelů, či chyb v námi zveřejněných informacích


Len som chcel doplnit/nahlasit do zoznamu 2 LG modely rady LF63x v 49" a 55".
( FHD 900 PMI som myslel, ze je 100Hz nativ. Informacie su rozne...americke zdroje vs eu. )
Rovnako ma u FHD modeloch cela rada: LF65x = 900PMI .Ta ma naviac 3D oproti LF63x rade.)
Ja sa nechcem hadat...chcel som pomoct...
btw: klobuk dole , ze sa Ryan na to podujal.
Tod vse
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 11. 2015 21:39

Link na tabulku Philips upraven - odzkoušejte, snad to pojede. Vypadá, že došlo k updatu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod charomges 18. 11. 2015 09:41

Koukněte se na specifikaci výrobce. 55CS520E má jako jediná 200Hz BMR a IFC (Inteligent Frame Creation) http://www.panasonic.com/cz/consumer/pl ... specs.html . A kde jste sehnal informaci o výrobci panelu vy?
charomges
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 18. 11. 2015 10:21

Kdyby každý výrobce televizorů korektně tyto informace zákazníkům předal na svém webu, nevznikala by iniciativa na fórech a případné chyby.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků