TV/PS4/hdmi - obraz problem

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PatoTheKing 16. 10. 2015 11:50

Cau, mam docela velkej problém s TV. Bude to dlouhej clanek abych to popsal poradne takze lituju toho kdo bude ochotnej mi s tim pomoc/poradit .
Koupil jsem tuto TV http://www.datart.cz/-3D-Full-HD-LED-te ... H6270.html
Obraz perfektni vse funguje jak ma... obraz u ps4 taktéž.
No a ted ten problém který poradne nevim jak popsat a kde zacit.
Zapnu Metal Gear Solid 5: TPP a když stojim na miste tak hra vypada jinak nez když se hybu ci otacim kamerou. Rikal jsem si ...ok třeba spatna odezva JENZE. Popisu to na prostředí... Tam kde je trava zelena...tak je zelena když otacim kamerou nebo jsem v pohybu tak jak zelena ma byt (videa..tak jak to vypada u vas proste atak) a když se zastavim tak se to jakoby vic zaostri a zelena uz není zelena ale takova sedozelena. To bych prezil ale v noci(v noci ve hre) me to desne otravuje protože pokazdy když se pohnu tak to na me blika jak na diskotéce. A je to cernou barvou. Ale jak rikam paradox je ze kdyby to bylo odezvou tak když se nehýbu tak to vypada tak jak ma a při pohybu to třeba vybledne...ne? Ale ja to mam naopak. Ta hra, ty barvy, vypadaji tak jak mají když se hybu, ve chvili kdy se zastavim tak se to zesvetla a jakoby zaostri a pokazdy když se pohnu tak to zas vypada tak jak ma. Zaklinac mi tohle třeba vůbec nedela. Nektere hry ale ano nejen mgs. Ale skoro byste si toho ani nevsimli ale u toho mgs to je fakt ranec. Zkousel jsem vseljaky mozny nastaveni tv a když něco pomohlo tak to ze jsem dal ostrost na minimum zvysil jas apod (to pak ale vypada jak hra na ps2...fuj ee). Nekde jsem pak nasel ze u samsungu se ma zapnout na HDMI ...PC rezim. Po trech dnech hledani jak to udelat (nenapadlo by me ze změna rezimu bude pod "ZMENIT NAZEV") jsem to udelal a ejhle...najednou mi to tyhle chyby nedělalo. No...jenze v tomhle rezimu mi to prijde desne ale opravdu extreme rozostreny a to tak ze jsem si ostrost dal na max (100) a i na maximalni ostrost to bylo tak z poloviny ostry jako když ten rezim zaplej nemam a mam ostrost na 50. Takze nevim co s tim mam delat a nikde opravdu nikde jsem tenhle problém nenasel na internetu.

Ted me tedy zajma jestli se s tim někdo setkal a HLAVNE: Ma na tohle vliv hdmi? ja cetl ze u ps4 ten zakladni kabel je docela shitovej a ze HDMI mi muze zlepsit obraz. Ale v tomhle se absolutne nevyznam... Jsem ochotnej koupit hdmi i za 1500kc s pozlacenyma konektorama apod(to je prej lepsi) ale jde mi o to jestli mi to vazne zlepsi obraz a jestli by mi to mohlo vyresit tenhle problém? Staci mi když mi někdo napise ze mohlo... a koupim ho. Pokud ale ma hdmi vliv na uplne jiné věci tak by to bylo zbytecne takze prosim nakyho znalce o radu v tomhle smeru.

No a poslední a NEJVETSI GOL: samozrejme jsem to chtěl natocit ci nafotit přes tlacitko "SHARE"(u ps4 ovaldace moznost natocit video z prave probihajici hry) a poslat na psku kámošovi. (a je uuuplne jedno ze přes share to ma horsi kvalitu) Noooo a ted ten gol... Stojim v noci v metal gear solid na miste..nehýbu se/pohnu se/nehýbu/pohnu/nehýbu/otocim - blika to tam jak diskopribeh - dam save videoclip. Jdu to spustit koukam koukam a *****... v tom co jsem na ty stejny televizi natocil kde to na me blikalo jak krava tak když si to prehraju..nedela to nic a at uz se hybu nebo ne vypada to celou dobu tak jak to vypadat ma bez zadnych problemu... Kdo mi tohle vysvetli ? ))) Při hre mi to dela problém kterej natocim a ve videu ten problém není :D.

Takze mi nezbylo nic jiného nez natocit celou tv mobilem ))

Vazne moc prosim o radu a o pomoc...mam sto chuti totiž tu tv hodit z okna a jet koupit novou (přitom jsem s tou TV maximalne spokojeny co se tyka filmu co se tyka obrazu a vseho.. prehraje všechny formaty videi z flashky apodobne..super zvuk proste bomba)

Tady jsou ty videa (kvalita hrozna sorry ) )
Ve dne: https://www.youtube.com/watch?v=E9QLdNZOucM
V noci: https://www.youtube.com/watch?v=zR87meE6PhQ

Predem diky za pomoc .
PatoTheKing
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatoTheKing 16. 10. 2015 13:47

Tak doplnim... Zkusil jsem lepsi a drazsi HDMI kabel s pozlacenymi konektory a zadna zmena... Budu rad za kazdou radu kde hledat problem... Psal jsem i do samsungu na podporu. Tam to pry predali technikum ale uz je to skoro mesic a pry je to v reseni..tak nevim
PatoTheKing
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 10. 2015 15:16

Kterej přístroj ukládal ten záznam, kde to nebliká - telka, nebo PS4? Jestli na PS4 a nebliká to tam, tak je to jasný - z PS4 jde signál v pořádku a uložil se taky tak - blikání způsobuje až jeho další zpracování v TV, musel bys tudíž uložit záznam obrazovejch dat PO PRŮCHODU elektronikou telky, aby to blikání bylo vidět ...

Zkus tu hru na nějaký jiný televizi - klidně seber PS4 pod křídlo, k němu přibal HDMI kabel a hybaj do Elektroworldu nebo Planea, tam si vyber JINOU značku než Ťamťung a domluv se s obsluhou, že ti "to tam píchnou". Pokud najdeš telku, která tyhle barevný eskapády nebude dělat, máš důvod pro reklamaci Ťamťunga ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 10. 2015 16:07

...buď, alebo je to vec nastavenia.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 10. 2015 18:02

PatoTheKing píše:Tak doplnim... Zkusil jsem lepsi a drazsi HDMI kabel s pozlacenymi konektory a zadna zmena... Budu rad za kazdou radu kde hledat problem... Psal jsem i do samsungu na podporu. Tam to pry predali technikum ale uz je to skoro mesic a pry je to v reseni..tak nevim

To tragédie, když jim popíšeš celou cestu, software do PS co to dělá a oni nejsou schopni věc odzkoušet a ověřit.

Já bych, jak navrhl EKKAR, vyzkoušel PS4 na jiných televizorech, ale pozor - také na stejném typu, jen jiném televizoru. Abys vyloučil chybu, přímo v jednom kuse. Samozřejmě lze se podívat na aktuálnost softwaru v televizi a případně nahrát novější.

No a co dál? Po přejmenování/změně typu HDMI na PC, bys měl mít v nastavení - obrazových profilech dvě základní skupiny. Odzkoušel jsi obě? Možná u HDMI přejmenování je taktéž režim HRA, ale u tohoto Samsungu si tím nejsem jist. Stačí mrknout.

Další variantou může být špatné nastavení HDMI režimu na telce - podívej se, co tam máš za možnosti, přeházej je. Podobně ještě jednou projdi nastavení na PS4 - nejsou tam v obrazových preferencích nějaké možnosti, které by bylo možno podezřívat?

No a pak ještě něco z netu... nevím zda pomůže...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatoTheKing 16. 10. 2015 18:46

To z internetu a nastaveni rgb jsem zkousel (kdyz dam full cerna je cernejsi tudiz me to rusi vic ale na limited to dela take akorat ne v takove mire - nemelo by to delat vubec)

Taky nechapu co tam zkoumaj tak dlouho..chteli i vyrobni cislo tv i playstationa vse jsem jim poskytl - mimochodem...delaji mi to vsechmy hry nektere vic nektere min ..ted jsem si toho vsiml i u toho zqklinace... :/.

Nastaveni jsem zkousel vseljaka mozna..vazne vse.. I na live chatu samsungu mi toho v nastaveni vic nerekli.

Co se tyce toho kdyz prejmenuji hdmi na pctak nevim co presne myslis...rezim obrazu? Mam tam pak standart nebo zabava..oboji jsem zkousel... U toho rezimu nemam problem s tim co je ma videu..mebo alespon si toho temer nejde vsimnout (i tak to tam ale je) jenze jak jsem rekl...totalne se mi zmeni kvalita celyho obrazu...je to strasne rozostreny ikdyz to je na max...fakovy vybledly..vse splyva..a je to jak kdybt to bezelo v rozliseni 480p :-D

Na tv co jsem mel predtim (ksunt) za 6500kc 80cm uhlopricka panasonic to tenhle problem medelalo...na jine tv take starsi taky bez problemu. Kamarad mel samsung tv predchozi model 100cm uhlopricku a taky bez problemu...nikde jsem nenasel nikoho ani na anglickych forech komu by jakkakoliv televize na svete tohle delala :-D.

Jako davam tomu tak ctrnact dni a pokud mi ze samsungu nedaji vedet neno se nenajde nekdo kdo by vedel jak a co s tim tak ji nekde strelim a koupim tuhle:http://www.electroworld.cz/sony-kdl50w807csaep
Ale stve me to protoze vo se tyce obrazu jako takoveho ci filmu apod tak vazne super

Btw...to bych ji mohl reklamovat kvuli ps4? :))
Ja si furt rikam ze kdybt to byl vadnej kus tak mi to dela problemy i u filmu ci normalnich programu a ne jen u konzole..

Jinak vsem vam diky chlapi! :)
PatoTheKing
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 10. 2015 18:53

To nastavanie maš v game mode? Ono to bude nastavenim. Pretože pochybujem že je vadny TV, to by ti robil u všetkeho čo pripojiš cez HDMI.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatoTheKing 16. 10. 2015 19:13

V nastaveni to podle me prave asi nebude. Nechci delat chytryho.. Ale zkousel jsem vse mozne..vazne vse i funkce prorychly sceny a podobny ptakoviny vypnout zapnout ruzne rezimy i fotbalovy rezim pri zaklinaci :-D

Vsechno mozny nastaveni jsem zkousel pri zapnutem rezimu "hra" i pri vypnutem rezimu "hra" i pri prejmenovani hdmi na pc i bez. I obnovit cely system i vymenit hdmi za lepsi. I jinou diru na hdmi.

Ze samsungu mi bylo receno ze na centrale to pry celou tu dobu resi akorat mi rekl ze nevi co tam s tim delaj ani kdy mi daji vedet pac nevi na jak dlouho to je ale ze to urcite nasimulovali proto chteli vyrobni cisla i hru co jsem hral vse. Nevim, myslim si ze kdyby jim to stejna tv nedelala at uz vadny kus nebo nastaveni tak by mi davno dali vedet jak to nastavit nebo ze mam vadny kus..pokud jim to dela taky tak mozna zkousej co s tim ikdyz nejak dlouho...a meno na to serou :))))
PatoTheKing
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Líto 16. 10. 2015 20:04

MGS5 používá rozmazaní obrazu při rychlém pohybu kamery, v okamžiku kdy s kamerou nehýbáš je vše v obraze ostré. Pokud máš nastavenou vyšší ostrost, pak televize takovýto obraz ještě více doostří/přeostří. Pokud kamerou otáčíš kolem své osy tak že je pozadí v pohybu, hra toto pozadí zobrazí rozmazané, a televize pak nic nedoostřuje, protože v obraze nenajde žádné ostré kontury které by mohla více doostřit.
Píšeš že tv cos měl dřív byla 80cm uhlopříčka, ono na malém obraze se podobné vady snadno přehlédnou, nebo alespoň tolik nebijí do očí.
Dálší věc je míra doostření jednotlivích tv, já mám rok starého philipse a při nastavení ostrosti na 5z10 jsou nekteré blu-ray filmy nekoukatelné, tak moc je to přeostřené.

Řešení se ti nebude líbit, buď ubrat na ostrosti a nebo hrát na PC kde je tato vcelku zbytečná funkce u většiny her vypínatelná.

-- 16. 10. 2015 21:15 --

EKKAR píše:Zkus tu hru na nějaký jiný televizi - klidně seber PS4 pod křídlo, k němu přibal HDMI kabel a hybaj do Elektroworldu nebo Planea
a u každý telky osol ostrost a uvidíš že to dělaj všechny.
Líto
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatoTheKing 16. 10. 2015 22:22

Promin ale co pises je blbost... v urcitym smeru.

muze to tak byt u mgs co pises....ALE....u jinych her se mi to deje taky.... jak je tedy mozny ze na jiny televizi ikdyz mam ostrost třeba na 100 tak se to nedeje? videl jsi ten odkaz který jsem poslal na youtube? myslis ze bych si toho nevsiml na 80cm tv?... zkousel jsem to i na 110cm tv...nic..a to byla levnejsi apod.......

Btw...ja bych ostrost klidne snizil ale....ikdyz jsem ji dal na nulu ........pfff...... tak to slo lehce videt...ale umis si představit jak ta hra vypada?....na jiné tv prave naopak ikdyz dam ostrost na max...coz je moc..to se mi taky nelibi tak to ale tento problém nedela....

a jak rikam delaj mi to i jiny hry.....no a co se tyka toho rozmazani..... ja když se hybu tak ten obraz a pozadi když nebudu brat v potaz to ze to je lehce rozmazany vypada prave tak jako u jinych TV když se nehybu...to znamena ze v pohybu vypada spravne a bez hybani vypada tak jak nemá...

jako urcite mas pravdu v tom co pises....alespoň dle mého... s tou ostrosti u TV a hry....ale něco tam proste spatne musí byt protože na jinych tv se to nedeje.... podivej se na to me video :)

i tak dekuji
PatoTheKing
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Líto 16. 10. 2015 23:58

V poho nemusíš se omlouvat, třeba se pletu.
Ale jak jsem viděl na prvním videu ty trsy travy za snejkem, bylo mi to hned jasný.
Samozřejmě že to nedělá jen MGS ale všechny hry které použivají motion blur, pak taky všechny hry které jedou pouze ve 30fps, to je málo na zobrazení nerozmazaného pohybu při rychlém otačení kamerou. A televize ti máznutý obraz nedoostří, neví kde ostřit když v obraze žadné ostré hrany nejsou.
To že na jiné televizi ti to na maximalním nastavení ostrosti nedělá, je (tipuju) právě tím že je to jiná tv, která nedokáže obraz tak intenzivně doostřit.

PatoTheKing píše:Btw...ja bych ostrost klidne snizil ale....ikdyz jsem ji dal na nulu ........pfff...... tak to slo lehce videt...ale umis si představit jak ta hra vypada?
Umim, vlastně si to ani představovat nemusím, před ani ne dvouma měsícema jsem řešil stejný problém s Killzone. Obraz na telce v kuchyni (pravda jen 24" hyundai) perfektní i při maximalní ostrosti a v obyváku na 55" philipsu přesně jak u tebe na videu, a to byla ostrost ani ne na třetině. Mám zato že ta malá potvora nedokáže i na max nastavení doostřit obraz do takové míry jako to umí ta velká. Proč by to taky měla umět, pixely jsou menší, blíž u sebe, obraz je ostrý i bez dodatečného doostření.

Ale jak už jsem psal třeba se pletu. Každopádně přeju hodně zdaru při řešení problému. Já jsem to minulý týden vzdal a svou ps4 střelil na aukru pod cenou, abych měl jistotu že pude hned, a šla.
Líto
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatoTheKing 17. 10. 2015 00:40

Prave ze mgs jede60fps a btw vic si toho vsimam u her co jedou 60 fps a ty co jedou 30 fps(zaklinac) tam to neni tak znatelny....... Jak rikamjinde jsem tento problem nenasel na celym googlu takze pokud jsi mel stejnyasi jsme jediny na svete:))))))
PatoTheKing
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 18. 10. 2015 09:32

Podle těch ukázek mi to připadá jako vedlejší efekt funkce pro redukci obrazového šumu. Tento Samsung by měl mít dvě nastavení - v "Obraz > Obraz - možnosti" je nastavení "Vyčištění dig. signálu" (pouze pro analogové zdroje, tedy ne pro HDMI) a "Šumový filtr MPEG" - tento je potřeba úplně vypnout.
Dále by mohlo hrát roli převzorkování obrazu a následné doostření (nevím jestli se toto uplatňuje i v režimu vstupu HRA nebo PC), každopádně zkontrolovat v "Obraz > Velikost obrazu > Velikost obrazu" zvoleno "Přizp. obrazovce".
A konečně, pokud tento televizor má funkci "Motion Plus" tak kompletně povypínat. Zrovna tak, je-li k dispozici, vypnout "LED Clear Motion".
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 10. 2015 11:13

V režimu PC, by měl být Motion Plus vypnut automaticky systémem. Ale samozřejmě - chyba se dostavit může.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom-68 3. 11. 2017 12:26

Zdravím všechny,
mám teď podobný problém s PS4 slim. Ikdyž videa v prvním postu už nefungují, tak nemůžu porovnat. Ale u některých her a právě u Metal Gear Solid 5 mě to dělá na černém pozadí takové bílé obrazce, síť obrazců (viz obrázek)
http://www.imgup.cz/image/Lyvl
Zkoušel jsem různě laborovat s nastavení mé tv Samsung, ale nic nepomohlo. Jediné co pomůže je stáhnout ostrost obrazu (taky se to zde probíralo), ale to je pak obraz opravdu nekoukatelný. Proto nejvíc odpovídá odpověď uživatele "Líto". Ještě jsem zkoušel PS4 na třech televizorech. Dva Samsung, na těch to dělá na obou to stejné a jeden byl LG a na tom to nedělalo. Zajímalo mě proč ne a pak jsem si uvědomil, že ten LG je dost starší tv a je jen HD, ne FullHD. A tak když nastavím rozlišení obrazovky u PS4 na 720p, tak obrazce zmizí, možná ne úplně, ale z dálky z které hraju nejsou vidět. Prvně jsem si myslel, že je nějaká chyba nového firmware, protože konzoli mám už rok a této chyby jsem si zatím nevšimnul. Zvlášť když to začala dělat i free hra Blacklite Retribution, která to před tím nedělala. Ale to mohlo být zase tím, že hra zřejmě není ve FullHD a tak když jsem měl výstup nastaven na auto, tak konzole přepla jen do 720p a obrazce tam v tomto rozlišení nejsou. Navíc když udělám screen ze hry a ten pak zobrazím na pc, tak tam obrazce nejsou.
Píšu to do tohoto vlákna, ikdyž je dost staré, ale jedná se o podobný problém a byl bych rád, kdyby se někdo ozval, jestli se to podařilo nějak vyřešit. Přece není možné, aby to dělalo jen takto pár lidem.
Díky všem
Tom-68
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků